Śmierć Dumbledore'a

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby poetyckie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Credence
scyzoryk
scyzoryk

Śmierć Dumbledore'a

Post#11 » 13 lut 2017, o 20:30

Poprawione :)

Awatar użytkownika
Liusah
Opiekun poezji i Zdobywca Artefaktu 2017

Śmierć Dumbledore'a

Post#12 » 13 lut 2017, o 22:36

Credence pisze:Poprawione :)

Chyba jednak nie, bo dalej są tutaj oba.
Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno.

Credence
scyzoryk
scyzoryk

Śmierć Dumbledore'a

Post#13 » 13 lut 2017, o 22:47

To nieźle

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Śmierć Dumbledore'a

Post#14 » 13 lut 2017, o 22:59

W sumie miły ukłon w stronę potterowskiego fandomu i samego Dropsa. Prywatnie tak średnio lubię wiersze rymowane, a tu rymy są, tak ogólnie, w dodatku nieregularne, momentami częstochowskie... ale nie wydaje mi się, by w tym wierszu chodziło o formę, tylko o treść.

Trzęsącą się różdżką zaczyna Ci grozić,
Nie wie, że inna powinna to zrobić.
Zmiana na plus. Poprzednia wersja rzeczywiście mocno wskazywała, że Dumbledore chciał, by Draco go zabił, a wiemy, że miał właśnie inny cel. Plus w tej formie lepiej to brzmi.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Liusah

Śmierć Dumbledore'a

Post#15 » 13 lut 2017, o 23:21

A, tutaj poprawiłeś :) Miałam na myśli te dwa błędy językowe.
Ale ciekawie poprawiłeś, teraz rzeczowych "błędów" żadnych nie widzę.
Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno.

mirek13

Śmierć Dumbledore'a

Post#16 » 14 lut 2017, o 18:30

Wiersz jest porażką w dolnej strefie stanów średnich.
I żeby nie było - nie muszę tu dawać merytorycznych uzasadnień. To nie Scholarium.
Nie znam historii w nim przedstawionej, ale sposób jej
spisania waha się pomiędzy piętnastowiecznym, głuchym mistralem, a nawiedzonym, dwudziestopierwszowiecznym grafomanem (Nie obrażając funkcjonującego tu, Grafomana).
Życzę więcej słuchania Grechuty. A wśliznąć się na forum trzeba umieć z klasą.
bez wysilonych komentarzy, obliczonych na efekt (owność), bo śmieszne są i Anka miała całkowitą rację z tym Grechutą..
A teraz do ataku!!!

Credence
scyzoryk
scyzoryk

Śmierć Dumbledore'a

Post#17 » 14 lut 2017, o 19:56

Nikt nie wie co by z tym zrobil Grechuta, no chyba że rozmawiam z Grechutą we własnej osobie.

A nigdzie się wslizgac nie mam zamiaru, zwłaszcza tam gdzie wślizgnąć się nie da, bo na straży stoi waleczny mirek ;>

Widzę ktoś się tu napalił, ale ja tylko podziekuje za szczerą krytykę i średnio chciałbym to kontynuować ;)

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Śmierć Dumbledore'a

Post#18 » 14 lut 2017, o 20:40

Nikt nie wie co by z tym zrobil Grechuta, no chyba że rozmawiam z Grechutą we własnej osobie.

Już się nie chciałam wypowiadać, ale naprawdę muszę... :devil: Wystarczy znajomość jego piosenek, żeby wiedzieć, co by zrobił z tamtym tekstem. "Nie dokazuj miła nie dokazuj" :lol:
Przeżyłeś już wiele szczęśliwych chwil,
Przykrości też miałeś dużo
.
Nazywasz to poezją?

Zwróć też uwagę, że raz masz czas przeszły, raz teraźniejszy.
„przeżyłeś”, „spotykasz”
I te nieszczęsne wyliczanki...
Avada Kedavra...
Planowana od dawna

Spotykasz blondyna co swój honor splamia.
Mówi, że zabić Cię dzisiaj ma zamiar,

Za to podoba mi się...”Czujesz wreszcie w sobie cichnącą burzę,
Spadasz, choć tak naprawdę wzlatujesz ku górze”, chociaż osobiście bym to przerobiła, i wywalił to „wreszcie”

"Będziesz zbierać kwiaty
będziesz się uśmiechać
będziesz liczyć gwiazdy" ...NIE, bo Ty
Zamykasz powoli oko lewe... I prawe...
Opadasz na zieloną trawę

Twój wybór. :twisted:

Wróć do „Scholarium poetyckie”