Tęsknota

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby poetyckie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Tosia
scyzoryk
scyzoryk

Tęsknota

Post#1 » 1 year temu (13 lut 2017, o 18:09)

Zamknięte drzwi.
Mój krzyk odbija się od ścian , pustego pokoju.
Dziwne. Przecież nie krzyczę?
Czarne powietrze wdziera się przez uchylone okno.
Wyczuwam słony smak w ustach. Dławi mnie.
Odbiera mi oddech.
Zmęczone powieki opadają.
Nie walczę. Czuję spokój.
Idą moje anioły.

Awatar użytkownika
Liusah
Opiekun poezji i Zdobywca Artefaktu 2017
Opiekun poezji i Zdobywca Artefaktu 2017

Tęsknota

Post#2 » 1 year temu (13 lut 2017, o 18:37)

Ktoś nie przeczytał regulaminu - trzeba mieć minimum trzy komentarze pod twórczością innych, żeby dodawać własne utwory. Radzę nadrobić zaległości :)
Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno.

Credence
scyzoryk
scyzoryk

Tęsknota

Post#3 » 1 year temu (13 lut 2017, o 19:37)

Ja tu właśnie przez to co napisał poprzednik, ale oprócz wytknięcia postaram się też co nieco napisać co o tym myślę.

Nie rozumiem xD Wiersz zatytułowany jest "Tęsknota", ale żadnej tesknoty w nim nie widzę, może oprócz tych ścian pustego pokoju. Skoro pdomiot liryczny jest sam, to pewnie za kimś tęskni, taka moja dedukcja :x Ale te anioły... Okej, anioły są fajne, tak samo jak wampiry, smoki i masa tego typu postaci. Nie rozumiem czemu akurat anioły. Przez nie wiersz kojarzy mi się bardziej ze śmiercią niż z tęsknotą. Zaraz... Może śmierć z tęsknoty xd Słony smak... Pierwsza myśl to smak żalu, druga przywiodła mi ofiary utopienia, ale to raczej nie to xd

Wiersz fajny, do rozkminy, ale nie męczy, jest lekki :D Powodzenia w dalszych dziełach!

Andrzej142
scyzoryk
scyzoryk

Tęsknota

Post#4 » 1 year temu (19 lut 2017, o 21:39)

Tak jak kolega wyżej napisał, tytuł niezbyt pasuje do tego wiersza. Poza tym czytało się całkiem przyjemnie. Zdziwiły mnie lekko przybywające anioły i zastanawiam się co chciałaś przez to przekazać, ale muszę przyznać, że bardzo ciekawie to wyszło.

Wróć do „Scholarium poetyckie”