Polana życia

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby poetyckie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Neleefallen
scyzoryk
scyzoryk

Polana życia

Post#1 » 1 year temu (4 maja 2017, o 16:16)

Powiedziano mi, że tu dobrzy ludzie są, wiec odważę się cos zaprezentować. Zazwyczaj poezje pisałam do szuflady, ale kto nie próbuje ten nie żyje :D

PS. Dziękuje za tak miłe przyjęcie :)

I ciągle gnasz tak jak ptak
Nie zważając na cyfry i znaki
I ciągle lecisz jak ten samotny człowiek
Od lat
Popełniasz błędy
Zapominasz o tych których poznałeś
Za dziecięcych czasów
Kwiatów i łez
A teraz ciągle i ciągle wracasz
Jakby nigdy nie minęło tyle lat
A potem w obrazki naszych wspomnień
Wpatrujesz się żałobnie
Uciekasz od wierszy miłosnych
Od pieśni smutków grających
Od dni których śladu brak na kartkach historii ludzkich słabości
Zasnąłeś na polanie życia

Awatar użytkownika
RebelMac
lekki sztylet
lekki sztylet

Polana życia

Post#2 » 1 year temu (4 maja 2017, o 16:28)

Bardzo melancholijny i wspominkowy wiersz. Mesa like it, me gusta po prostu. Nie wiem czy powinno się wprowadzić interpunkcję, czy będzie jeszcze lepiej, czy wręcz odwrotnie. Lekko się czyta, to ważne.

Pozdrawiam.
May The Force Be WIth You!

Neleefallen
scyzoryk
scyzoryk

Polana życia

Post#3 » 1 year temu (4 maja 2017, o 16:38)

Cieszę się, że da się wyczuć klimat, bo o to chodziło ;) dziękuje za opinię, również pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Polana życia

Post#4 » 1 year temu (4 maja 2017, o 18:42)

Podoba mi się refleksyjny klimat wiersza. Na poezji się nie znam, ale to akurat do mnie trafiło.
Pozdrawiam i weny życzę!
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Neleefallen
scyzoryk
scyzoryk

Polana życia

Post#5 » 1 year temu (4 maja 2017, o 18:50)

Dziękuje ci bardzo, bo jak pamiętasz, poezja nie jest moją mocną stroną. Dziękuje za opinię ;)

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Polana życia

Post#6 » 1 year temu (4 maja 2017, o 21:22)

Też się nie znam, ale taki lekki :) Najbardziej podoba mi się:

"A potem w obrazki naszych wspomnień
Wpatrujesz się żałobnie"
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Neleefallen
scyzoryk
scyzoryk

Polana życia

Post#7 » 1 year temu (4 maja 2017, o 21:43)

Głódzia, dziękuje bardzo, bardzo motywująca i budująca opinia. Oby tak dalej, a na pewno nie zawiodę się na poziomie, jakie oferuje forum :)

Awatar użytkownika
Liusah
Opiekun poezji i Zdobywca Artefaktu 2017
Opiekun poezji i Zdobywca Artefaktu 2017

Polana życia

Post#8 » 1 year temu (5 maja 2017, o 19:36)

Mi się też bardzo podoba :) Oryginalne metafory. Myślę, że spokojnie można wyrzucić ten jeden przecinek, bo mu pewnie smutno samemu. Osobiście polecam też eksperymentować z pisownią dużą/małą literą, ale to już moja osobista opinia, bo i takie wiersze (rozpoczynające wersy z dużych liter) też są. Tylko ja uważam, że mniej frajdy dają zarówno piszącemu, jak i czytającemu.

Dodano po 41 sekundach:
PS. A, no i ta polana życia - cudna!
Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno.

Neleefallen
scyzoryk
scyzoryk

Polana życia

Post#9 » 1 year temu (5 maja 2017, o 19:40)

Dziękuje ci bardzo, nawet go nie zauważyłam, ale wyląduje w niebie i zniknie :) bardzo mi miło, że ci się podoba, wielka radość dla początkującego autora :D

Awatar użytkownika
willgala
scyzoryk
scyzoryk

Polana życia

Post#10 » 1 year temu (6 lip 2017, o 13:58)

Ten akurat podoba mi się cały. Dobre porównania i metafory, inspirujący i skłaniający do refleksji. Tak, zdecydowanie z twojej poezji ten najbardziej do mnie trafia.

Wróć do „Scholarium poetyckie”