Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Duszne dni

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby poetyckie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
CzarnaEmma

Duszne dni

Post#1 » 19 paź 2017, o 22:19

Śmiech mnie dusi.
Od rana do wieczora,
Natrętny jak choroba,
Jak gorączka, co trawi bez litości,
Nie daje spokojnie umrzeć.
Śmieję się, choć nie wiem, z czego.
Przeraża mnie mój własny chichot,
Słyszę go ciągle,
Od rana do wieczora.
Natrętny jak choroba,
Śmiech mnie dusi…

Ross_Rabiaka
gladius tytanów
gladius tytanów

Duszne dni

Post#2 » 19 paź 2017, o 22:48

Śmiech to zdrowie ;)
Może bardziej pokazuj pewne sytuacje, obrazki "na sucho", nie używając słów określających/ nazywających wprost emocje, stany, odczucia...
Matt C.

CzarnaEmma

Duszne dni

Post#3 » 21 paź 2017, o 14:07

Dzięki za radę, Ross_Rabiako. :) Spróbuję.

Awatar użytkownika
Liusah
Opiekun poezji i Zdobywca Artefaktu 2017
Opiekun poezji i Zdobywca Artefaktu 2017

Duszne dni

Post#4 » 21 paź 2017, o 15:34

Porozbijaj trochę obrazy. U Ciebie każdy wers to jedna myśl, jedna informacja - w całości. Porozciągaj, pobaw się przerzutniami, inwersją, twórz dłuższe wypowiedzi.
Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno.

Wróć do „Scholarium poetyckie”