Młoda Krew

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby poetyckie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Awatar użytkownika
Ivan
scyzoryk
scyzoryk

Młoda Krew

Post#1 » 6 miesiące temu

Na pierwszy ogień rzucę wiersz który skleiłem kilka miesięcy temu. Szykujcie wiadra!

Moich żyłach pulsuje krew
Czuję ten młodości zew
Każdego ranka mnie napędza
Złe myśli o de mnie odpędza

Czy jestem aż tak niezniszczalny?
Czy jestem aż tak nieściszalny?
To wszystko pokaże nam czas
To tylko może osądzić nas

Czy to właśnie śmierć idzie?
Nie poddam się tej gnidzie
Przed de mną walka ostatnia
Potem już żałosne łkania

Jej zimny dotyk już czuję
Co ona znów podłego knuje
Złowieszczo wymachuje kosą
Kruki już ponurą pieśń ze sobą niosą
"Do następnych..." ~Ivan

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Młoda Krew

Post#2 » 6 miesiące temu

Ivan pisze:Złe myśli o de mnie odpędza

Ode mnie.

Czy jestem aż tak nieściszalny?

Nieściszalny podkreśla mi jako błąd. Ogólnie odmiana nie jest chyba błędna, ale zmieniłbym to na jakieś inne słowo.

Jeśli mam być szczery, to dziwnie czyta mi się wiersz w ciągłej tonacji rymu aabb. Rozumiem przesłanie utworu, jest ciekawie napisany. Ja sam nie jestem ekspertem co do poezji, więc mojej opinii nie traktuj jako wiążącej, jednak poprawiłbym ten utwór, napisałbym go na twoim miejscu od nowa.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Ivan
scyzoryk
scyzoryk

Młoda Krew

Post#3 » 6 miesiące temu

DuralT pisze:
Ivan pisze:Złe myśli o de mnie odpędza
Ode mnie.

A dziękuję, mój błąd, czasem mam problem z takimi zbitkami

Jeśli mam być szczery, to dziwnie czyta mi się wiersz w ciągłej tonacji rymu aabb.

Niestety piszę wiersze tylko o takiej tonacji rymów, może za jakiś czas połaszę się na inne, ale na ten moment mam zamiar opublikować kilka swoich prac z przed kilku miesięcy.
"Do następnych..." ~Ivan

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Młoda Krew

Post#4 » 6 miesiące temu

Jak napisałem, nie jestem ekspertem, a jedynie czytelnikiem. Nie twierdzę, że jest źle, a jedynie, że nie jest to właściwe dla mnie samego ułożenie rymów. Pisz nadal, na pewno znajdą się inni, twierdzący, że taki układ bardzo pasuje Twojej poezji.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Wróć do „Scholarium poetyckie”