Ta zamknięta

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby poetyckie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Awatar użytkownika
Ivan
scyzoryk
scyzoryk

Ta zamknięta

Post#1 » 6 miesiące temu (19 mar 2018, o 18:12)

Kolejna moja praca z przed kilku miesięcy, jeszcze trochę minie zanim będę wstawiał te nowsze. Na ten moment, ponownie, szykujcie wiadra :)

Do twojej duszy zamknięte drzwi
Twój uśmiech znów ze mnie drwi.
Twoje spojrzenie wciąż nieobecne
Bez Ciebie niedługo sczeznę

Do twoich bram ciągle się dobijam
Przed tobą przeróżne sztuczki wywijam
Daj mi szansę, chociaż na mnie spojrzyj
Moje najszczersze chęci w końcu ujrzyj

Czasem zaczynami sił mi brakować
Jednak wiem że muszę trwać
Nie raz chciałem się poddać
Losowi posłusznie oddać

Przestań być taka zimna i dzika
Nie widzisz że twój ukochany znika?
Czuwać u twojego boku chcę
Ty widzisz we mnie tylko kłamce

Moje pytanie brzmi "Dlaczego"
Zrobiłem Ci kiedyś coś złego?
Otwórz się, miejże trochę litości
Chyba że robisz mi to po złości
"Do następnych..." ~Ivan

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Ta zamknięta

Post#2 » 6 miesiące temu (20 mar 2018, o 11:09)

Zwróć uwagę na nadmiar zaimków, u ciebie jest ich bardzo, bardzo dużo, to zawsze sprawia, że tekst staje się zgrzytliwy i źle brzmi. Tym bardziej, że tu podmiot kieruje swoje słowa do jednej osoby, więc nie musisz dookreślać non stop.

Do twojej duszy zamknięte drzwi
Twój uśmiech znów ze mnie drwi.
Twoje spojrzenie wciąż nieobecne
Bez Ciebie niedługo sczeznę

Do twoich bram ciągle się dobijam
Przed tobą przeróżne sztuczki wywijam
Daj mi szansę, chociaż na mnie spojrzyj
Moje najszczersze chęci w końcu ujrzyj

I tak dalej.

Wiem, że rymy jak "drzwi - drwi" to nie jest typowa częstochowszczyzna, bo rymujesz inne części mowy, ale moim zdaniem oklepane połączenia. Jeżeli spróbujesz wyeliminować te dwa problemy, na pewno będzie lepiej.
Treściowo - nic nowego, ale moim zdaniem nie ma nic złego w pisaniu rzeczy prostych i oczywistych, gdy się zaczyna pisać. Na czymś trzeba szlifować pióro :)

Otwórz się, miejże trochę litości
Chyba że robisz mi to po złości

Tu już masz rym częstochowski.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Ivan
scyzoryk
scyzoryk

Ta zamknięta

Post#3 » 6 miesiące temu (20 mar 2018, o 21:42)

Dziękuję <3, będę korygować swoje prace w tym zakresie. :)
"Do następnych..." ~Ivan

Wróć do „Scholarium poetyckie”