Na oceanie

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby poetyckie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Awatar użytkownika
Ivan
scyzoryk
scyzoryk

Na oceanie

Post#1 » 20 mar 2018, o 22:29

No, zastosowałem się do rad, ale i tak mam wrażenie że Częstochowa gdzieś mi zza pleców wychodzi.

Wypłynąłem na szeroki ocean
Dziwne sytuacje miewam
Niespodzianek jest tu wiele
Jest tu jakieś uspokajające ziele?

Nieprzyjazne wokół istoty
Niech nie liczą na dobre noty
Wiele tu bestii również pływa
Jedną już mam na pokładzie, chyba

Czy załoga mnie zaraz zostawi?
Gdzie spokojna droga ku przystani?
Czy pochłonął ją kraken czy inny twór?
Kiedy szczęśliwy los będzie mój?
"Do następnych..." ~Ivan

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Na oceanie

Post#2 » 21 mar 2018, o 11:28

Taka rymowanka trochę, pozbawiona głębszego sensu. Jeszcze ujdzie ostatnia zwrotka ewentualnie.
Może postaraj się nie rymować, pomyśl też, co chciałbyś powiedzieć i o tym napisz, bazuj bardziej na emocjach
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
Ivan
scyzoryk
scyzoryk

Na oceanie

Post#3 » 21 mar 2018, o 13:48

Przyznam że nie skupiałem się na samym sensie wiersza, chciałem najpierw zająć się moją tendencją do częstochowskich rymów. Na coś głębszego przyjdzie pora ;)
"Do następnych..." ~Ivan

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Na oceanie

Post#4 » 21 mar 2018, o 20:32

Hm, może spróbuj wierszy białych? Rymować nie jest łatwo, niektórzy uważają, że trudniej, niż pisać wolne i białe, i coś w tym jest. Ceni się, że chcesz się nauczyć, ale niektóre rzeczy przychodzą z czasem i pisanie poezji do takich należy. Zamiast skupiać się na rymowaniu na siłę, spróbuj po prostu pisać to, co masz w głowie, i nie trzymaj się na siłę rymowania, bo właściwie nie potrzebujesz sztywnej ramy, sam ją sobie narzucasz ;) Wtedy będziesz powoli ćwiczył i samą technikę, i też ubieranie obrazów w słowa, wydaje mi się to lepszym podejściem.
Jeżeli nie odpowiadałoby ci to, to pomyśl o czymś innym niż rym a a b b (i to niedokładny), bo to właściwie pachnie mocno rymowankami.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Scholarium poetyckie”