di

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby poetyckie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
8fun
scyzoryk
scyzoryk

di

Post#1 » 6 miesiące temu (20 mar 2018, o 23:04)

pa

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

odczuwalna -18

Post#2 » 6 miesiące temu (21 mar 2018, o 09:02)

Podoba mi się dobór tematyki, jest smutna, daje do myślenia, ale koniec daje trochę nadziei, że podmiot (stawiam - bezdomny) przynajmniej po śmierci nie musi cierpieć z zimna i martwić się, czy przeżyje kolejny dzień. Ciekawe tylko, że wybrałeś odniesienie akurat do mitologii greckiej, do Styksu, Hadesu i Charona. Nie mogę przy okazji przestać się zastanawiać, czy twój podmiot trafi do krainy umarłych, skoro raczej nie miał kto mu dać monety ;(

kostnieją mi uszy nos palce

Kostnieć mogą palce, stopy, ręce, chrząstki jak uszy niezbyt.

tylko minuta może dwie - okłamuje sam siebie

"Okłamuję".

Z takich ogólnych rzeczy - na początku masz rym niedokładny "palce - walczę", więc można odnieść wrażenie, że to będzie wiersz rymowany, potem ich jednak nie ma. Niektóre wersy masz dużo dużo dłuższe od innych, niektóre dużo krótsze.

polany bez cierpień i pragnień fale rzeki Styks omywają mi stopy

To lepiej wyglądałoby jako po prostu:

polany bez cierpień i pragnień
fale rzeki Styks omywają mi stopy

Plus to jest nieprawda, w krainie umarłych był w końcu Tartar, jak najbardziej można było trafić na wieczne męki.

odczuwalna +18

Powinno się zapisywać "plus osiemnaście", "minus osiemnaście", raz - poprawność, dwa, że moim zdaniem lepiej by to u ciebie wyglądało ;))
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

8fun
scyzoryk
scyzoryk

odczuwalna -18

Post#3 » 6 miesiące temu (21 mar 2018, o 10:21)

:hello:

Wróć do „Scholarium poetyckie”