Towarzyszki

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby poetyckie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Awatar użytkownika
Ivan
scyzoryk
scyzoryk

Towarzyszki

Post#1 » 6 miesiące temu (22 mar 2018, o 20:55)

Wraz z zawieszeniem mojej dotychczasowej formy pisania wierszy, prezentuje pierwszy w historii biały wiersz napisany przez ze mnie ;D

Wiele razy je widzieliście
Ciągle w jednym miejscu
Dla jednych mapą
Dla drugich zagadką
Inni są ślepi
Kocham je, bo świecą
"Do następnych..." ~Ivan

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Towarzyszki

Post#2 » 6 miesiące temu (23 mar 2018, o 19:19)

Fajnie, że próbujesz nowych rzeczy :)

O czym właściwie jest ten wiersz? Brzmi jak zagadka i ma taką formę, więc niektórzy pewnie by się czepili, czy to jest poezja, ale moim zdaniem ważne, że otwierasz się na nowe formy i próbujesz. Tylko jakoś umyka mi, kim/czym są "one".
Taka jeszcze (klasyczna) porada - teksty lubią odleżeć. Czasem nawet na drugi dzień widzimy dużo rzeczy, które byśmy zmienili, po tygodniu, dwóch, paru miesiącach jeszcze więcej. Teksty powinny dojrzeć w szufladzie.
Ach, i czytaj, i komentuj cudze wiersze. Wskazówki pod tekstami innych innych czasem sporo uczą, a komentowanie (czyli poniekąd zastanawianie się, co nam w czyimś wierszu odpowiada, co byśmy zmienili) też sporo daje.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Ivan
scyzoryk
scyzoryk

Towarzyszki

Post#3 » 6 miesiące temu (23 mar 2018, o 20:41)

Camenne, o ile czegoś źle nie przeczytałem to wiersz biały może być interpretowany na wiele sposobów, każdy ma swoją interpretacje. Zanim opublikowałem tutaj wysłałem to swojej znajomej która zapodała mi swoją, której ja kompletnie nie widziałem. Celowo nie napiszę od czego tu nawiązuje, niech ludzie sobie pogłówkują. Może to kwestia mojej chorej osobowości, ale czasem lubię mówić lekko zagadkowo żeby mój rozmówca trochę pokombinował i przedstawił swój, podkreślam, swój punkt widzenia, to w życiu codziennym bardzo pomaga mi poznać ludzi.

Co do komentowania, jak widzisz, przeczytałem twoją ostatnią dla mnie poradę, tylko wyleciało mi z głowy żeby odpowiedzieć, przepraszam :lezka:
"Do następnych..." ~Ivan

Wróć do „Scholarium poetyckie”