Alicja w Krainie Czarów - rozdział V

Długa proza (powyżej 10 stron) publikowana w częściach: fragmenty powieści, długie opowiadania i tasiemce innej maści.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie.
Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
Dla tekstów wieloczęściowych, w treści każdej części należy dodać odnośniki do opublikowanych części: pierwszej, poprzedniej i następnej (jeżeli jest dodana). Służy to ułatwieniu czytelnikom dotarcia do reszty tekstu.
Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Post#1 » 31 gru 2016, o 14:23

Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Tagi:

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Post#2 » 31 gru 2016, o 15:51

Zakończenie troszkę demoniczne. Czekam na wyjaśnienie dziwnego zachowania Bukowskiego. :)
Reszta mi się podoba, jak już pisałem. Czekam na ciąg dalszy.
Weny i powodzenia życzę!
Pozdrawiam,
Graf
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Awatar użytkownika
Karen

Post#3 » 31 gru 2016, o 15:56

A co tam, nie może być pan doktorek taki znowu idealny. ;)
Dzięki i nawzajem. :D

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#4 » 1 sty 2017, o 19:11

- Śpisz? – wyszeptała Gosia, niemal powodując u Ali zawał serca.

Może "wywołując"?

Ala zacięła się na chwilę na rozważaniu, czy to odrosty czy nieudolnie wykonane ombre.

Ala zacięła się na chwilę na rozważaniu, czy to odrosty, czy nieudolnie wykonane ombre.

- To jak będzie? – zapytała Jonna, nieświadomie wybijając dziewczynę z durnych rozmyślań.

Joanna

- Przysnęło mi się – rzuciła niedbale widząc, że mężczyzna nadal patrzy na nią nagląco, czekając na odpowiedź.

- Przysnęło mi się – rzuciła niedbale, widząc, że mężczyzna nadal patrzy na nią nagląco, czekając na odpowiedź.

Lepkie rączki pana Andrzeja są dobrze znane wśród pacjentek oddziału

Lepkie ręce odnoszą się raczej do kradzieży.

Podoba mi się ta lekko upiorna twarz doktora Bukowskiego. Już możemy się domyślać, dlaczego pani doktor zniknęła tak nagle.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Karen

Post#5 » 1 sty 2017, o 19:27

Same here - dzięki za wypisanie błędów, ogarnę w wolnej chwili. :)
Miło, że Ci się spodobało. :D

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#6 » 16 sty 2017, o 16:34

Obrazu zaniedbania dopełniały sięgające ramion włosy od połowy długości zmieniające kolor z brązowego na jajeczny blond. Ala zacięła się na chwilę na rozważaniu, czy to odrosty czy nieudolnie wykonane ombre.

<hahaha>
Wiedziałam, że z tym doktorkiem jest coś nie tak!
A poza tym nie daje mi spokoju, że nie palił od lat, a zabrał się od razu za czerwone Marlboro...

Awatar użytkownika
pia
scyzoryk
scyzoryk

Post#7 » 13 lut 2017, o 21:51

Ala zastanawiała się nad słowami Małgorzaty.

Ja wiem, że wy się wszyscy panicznie boicie zaimków, ale to brzmi bardzo nienaturalnie. Bardzo. Kim jest Małgorzata? Przecież to Gośka.

„Doktor Olszewska postanowiła przejść na wcześniejszą emeryturę” – przypomniała sobie słowa Bukowskiego z ich pierwszej sesji terapeutycznej. Nie no, nie bądź głupia – gwałtownie pokręciła głową, próbując odgonić czarne myśli jak natrętną muchę. Chyba naoglądałam się za dużo thrillerów – stwierdziła krytycznie, chociaż nadal nie potrafiła odrzucić myśli, że coś było tutaj bardzo nie tak. Może przesadzała, ale wydało jej się dziwne, że minął ponad miesiąc, a psychoterapeutka jeszcze nie zabrała swoich rzeczy.

Mi wydaje się dziwne, że pierwsze, co jej przyszło do głowy, to cały scenariusz thrillera. Takie na siłę, takie "nie wiem, jak to wprowadzić, więc niech tak pomyśli".

- Wybacz, że musiałaś tak długo czekać. – Bukowski uśmiechnął się przepraszająco.
- Żaden problem. – Wzruszyła ramionami, siląc się na spokój i obojętność. Znowu to świdrujące spojrzenie czarnych oczu. Miała wrażenie, że słowo „kłamstwo” ma wypisane na czole. Och, zamknij się, jesteś przewrażliwiona – ofuknęła siebie w myślach. Jednak zachowanie spokoju nie było wcale takie łatwe, a zadania dodatkowo nie ułatwiał Karim, który nadal siedział w fotelu i pogwizdywał wesoło.
- Odnośnie naszej rozmowy, to wezmę pod uwagę twoją wersję zdarzeń – odparł zdawkowo psychiatra. Ala tylko kiwnęła głową w odpowiedzi.
- Mogę już iść?
- Jasne, nie trzymam cię dłużej. Miłego dnia i do zobaczenia w środę.

Skoro już nic od niej nie chciał, po co zostawił ją w gabinecie? Oczywiście po to, żeby znalazła pudełko. Powinien jej powiedzieć ostatnie zdanie i wypuścić z gabinetu, tym bardziej, że wtedy lekarze nie rozmawialiby na korytarzu albo nie musieliby iść do innego gabinetu. Nie pasuje.
A, i "odnośnie do naszej rozmowy". Odnosisz się do czegoś, a nie odnosisz się czegoś.

Wszedł w las na tyle głęboko, żeby mieć pewność, że ognia nie będzie widać z okien szpitala.

To mi wydaje się strasznie daleko, ale ja nigdy nie ukrywałam ogniska.

Co do całości - nie przypuszczałam, że to rozwinie się w tę stronę. A to chyba plus, co? Zdecydowanie bardziej pasuje mi Twój język i coraz bardziej się wciągam. (A czepiam się, bo mi mocno zgrzyta, a to fajny tekst, więc szkoda by było nie polepszyć jak można).

xoxo,
pia

Awatar użytkownika
Karen

Post#8 » 13 lut 2017, o 22:01

Dzięki za uwagi pia. :) Jak zwykle zresztą trafne.
Zmiany oczywiście wprowadzę, ale zostawiam to na później, na razie cisnę do przodu.

Awatar użytkownika
Beh
Użytkownik zbanowany

Post#9 » 17 lip 2017, o 01:40

No i się wciągnęłam na dobre. Dwa rozdziały zleciały mi jak jeden, więc komentarz będzie wspólny.
Uwagi techniczne wytknęli Poprzednicy, więc nie mam się do czego przyczepić.
Historia się rozwija, zwroty akcji są naprawdę zaskakujące. Scena samobójstwa Gosi szczególnie mi przypadła do gustu.
Oby tak dalej! I niech Cię wena nie opuszcza. :)
Kłaniam się nisko,
Beh
PS Coś mi się zdaje, że w którymś z poprzednich rozdziałów nie umieściłaś odnośnika do części następnej. Nie żebym się czepiała, ale warto go wkleić. :)
PS2 Bukowski mnie przeraża.
„Nie wiadomo dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu."
M. Bułhakow

Awatar użytkownika
Karen

Post#10 » 17 lip 2017, o 08:21

Hej, Beh, dziękuję za wszystkie komentarze. :) Bardzo mi miło, że lektura moich wypocin przypadła Ci do gustu :)
Na razie walczę z zastojem, więc mam nadzieję, że Twoje odwiedziny choć trochę zmobilizują mój mózg do tworzenia.

Wróć do „Proza: teksty wieloczęściowe”