Alicja w Krainie Czarów - rozdział VIII

Długa proza (powyżej 10 stron) publikowana w częściach: fragmenty powieści, długie opowiadania i tasiemce innej maści.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie.
Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
Dla tekstów wieloczęściowych, w treści każdej części należy dodać odnośniki do opublikowanych części: pierwszej, poprzedniej i następnej (jeżeli jest dodana). Służy to ułatwieniu czytelnikom dotarcia do reszty tekstu.
Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Post#1 » 7 lut 2017, o 23:58

Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Tagi:

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Post#2 » 8 lut 2017, o 07:55

Napisane ładnie i czytało się gładko jak zawsze. Oby tak dalej!
Pomyślałem tylko, że dorzuciłbym coś do końcówki, ale to nie konieczne.
Pozdrawiam,
Graf
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Awatar użytkownika
Karen

Post#3 » 8 lut 2017, o 13:52

Dzięki, Graf. :) Nie bardzo wiem, co bym miała tam dopisać. ;)

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#4 » 9 lut 2017, o 22:45

W scenie zabójstwa używasz sztyletu jako synonimu noża. Wydaje mi się, że lepiej byłoby na samym początku zaznaczyć, że to sztylet, a nie zwykły nóż (czyli po prostu zamienić kolejność określeń).
Ciężko dysząc, wyprostował się i odrzucił nóż

Tutaj użyłabym innego słowa, żeby nie było powtórzenia. Wydaje mi się, że nawet narzędzie zbrodni by tu dobrze pasowało.
Zakrzewski jak zwykle był w formie i nie pierdolił się z tematem, stwierdziła niechętnie, ale z uznaniem Ala

Skoro to były właściwie myśli Ali, to zapisałabym je w czasie teraźniejszym.
Na szpitalnej Wigilii

Na Wigilii

Wróćmy jeszcze na chwilę do Wigilii

Małą.
Oboje z Alicją z niemałą ulgą opuścili pokój.
Dopiero kiedy drzwi zamknęły się za Alicją i doktorem, Konrad odetchnął

W drugim zdaniu napisałabym za nią, żeby nie było powtórzenia.
lekarzy zajęło utrzymaniem porządku na oddziale

Coś tu jest nie tak - albo zajęto, albo utrzymanie.
Jakoś mu się udało – lekarzy zajęło utrzymaniem porządku na oddziale, który ogarnął mały chaos, gdy wieść o śmierci kobiety się rozeszła, a funkcjonariusze byli zajęci przesłuchiwaniem wszystkich obecnych na oddziale osób.
Chociaż normalnie nie cierpiał roboty papierkowej, to ostatnio było to zajęcie, do którego chętnie uciekał.

Trochę przydałoby się przeredagować ;)

Zmiana rozmowy w IV rozdziale nadaje temu szpitalowi demoniczności, w sumie fajnie, ale brakuje mi jednak tej sceny z postacią wykukującą z nieużywanej części budynku. To było takie subtelne wprowadzenie niepokoju.
Przypadł mi do gustu ten Mikołajowy początek.
Jesteś okropna. Jedna brew?! Jak mogłaś to zrobić Hani?
Kurczę, a byłam przekonana, że to Bukowski wykończył Jolę. Teraz mam co do tego poważne wątpliwości przez to, że na piwie był. Hm... Ale i tak mu nie ufam!

Awatar użytkownika
Karen

Post#5 » 9 lut 2017, o 23:17

Hahaha dzięki, Echo. :D Toż ta brew jest wspaniała!
Postać w oknie wydawała mi się nieco przereklamowana i po prostu niepotrzebna, bo zmieniając historię, zrezygnowałam też z motywu opuszczonego skrzydła, które pewnie chciałaby odwiedzić Ala. :D
Poprawki wprowadzę oczywiście :)

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Post#6 » 13 lut 2017, o 18:01

Co do dopisania, to może jakoś bym zakończył, jakąś wzmianką o ucisku w gardle czy coś. Ale w sumie to niepotrzebne czepialstwo, bo po powtórnym przemyśleniu stwierdzam, że to, co jest, jest dobre i pasuje do całości. :)
Czekam na ciąg dalszy!
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Awatar użytkownika
pia
scyzoryk
scyzoryk

Post#7 » 21 lut 2017, o 13:19

Mam w zasadzie tylko jedno pytanie - dlaczego zaczęli przesłuchiwać pacjentów przed świtem? Przecież nigdzie się nie wybierają.

Czekam na resztę!

xoxo,
pia

Awatar użytkownika
Karen

Post#8 » 21 lut 2017, o 14:33

Dzięki, pia :)
Oj tak, wiem, że się przyda troche zmian i poprawek. ;)

Wróć do „Proza: teksty wieloczęściowe”