Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Artysta, który minął się z powołaniem - R21

Długa proza (powyżej 10 stron) publikowana w częściach: fragmenty powieści, długie opowiadania i tasiemce innej maści.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie.
Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
Dla tekstów wieloczęściowych, w treści każdej części należy dodać odnośniki do opublikowanych części: pierwszej, poprzedniej i następnej (jeżeli jest dodana). Służy to ułatwieniu czytelnikom dotarcia do reszty tekstu.
Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Post#1 » 30 lip 2017, o 20:48

Mini słowniczek pojęć
Część poprzednia
Po przemyśleniach i pokonaniu nawału przeróbek prezentuję dwudziesty pierwszy i raczej ostatni rozdział "Artysty".
Dziękuję wszystkim, którzy dobrnęli do samego końca. Wasze komenatrze nauczyły mnie bardzo wielu rzeczy. Mam nadzieję, że mój twór choć trochę pomógł w rozwianiu nudy. :)

Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Tagi:

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Miesiąca

Post#2 » 31 lip 2017, o 21:12

Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Post#3 » 31 lip 2017, o 22:32

Zgadzam się z Gorgim. Zakończenie akceptowalne, na pewno o wiele lepsze niż wersja pierwotna, którą czytałam, ale nadal jedynie akceptowalne. Nie ma już tego klimatu, wszystko tak hop-siup, aby prędzej zakończyć. Po długiej, zawiłej drodze, którą szli bohaterowie nagle mamy krótką prostą i to czuć.
Myślę, że jak odłożysz Arta na jakiś czas i potem zasiądziesz do poprawek, to uda się skonstruować lepszy finał. :)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Post#4 » 31 lip 2017, o 22:38

Dziękuję za komentarze.
Macie rację, trochę odwaliłem robotę na prędko, byle skończyć. Przerwa się przyda. :)
Pozdrawiam,
Graf

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#5 » 19 sie 2017, o 07:48

Niestety, również zgodzę się z przedmówcami - chciałeś szybko skończyć i to widać. Rozdział odstaje trochę od reszty, nie ma tego metafizycznego klimatu, który był właściwie znakiem rozpoznawczym "Artysty".
Wrzucisz wersję z poprawkami na forum? Chętnie bym ją przeczytała, jestem też ciekawa, jak będzie wyglądało wtedy zakończenie.

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Post#6 » 19 sie 2017, o 17:36

Dziękuję za komentarz, Echo. Pospieszyłem się, to prawda.
Na razie jednak jestem wyzuty z weny, więc przeróbki muszą poczekać.
Pozdrawiam i weny życzę!
Graf

Wróć do „Proza: teksty wieloczęściowe”