Alicja w Krainie Czarów - rozdział XIII

Długa proza: fragmenty powieści, długie opowiadania i tasiemce innej maści.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować opowiadania, powieści oraz inne długie formy prozatorskie. Utwory krótkie (drabble, miniatury, krótkie opowiadania) publikujemy w dziale "Miniatury i drabble".

Przydatne definicje
drabble – krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story) – krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

powieść – długi utwór narracyjny opisujący rozbudowany ciąg zdarzeń

Jeżeli twój tekst jest dłuższy niż 25000 tysięcy znaków ze spacjami, należy go podzielić na części. Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie przekraczać ww. objętości.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie. Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Post#11 » 6 kwie 2018, o 12:56

Paczcie, co odkurzyłam!
Tak mnie naszło i chociaż sama tego po sobie nie podejrzewałam, to napadł mnie pomysł odłożenia na dalszy plan nowego pomysłu i reaktywacji Alicji.
Wiem, że kupa czasu minęła, ale pytanie, czy ktokolwiek ze starych czytelników chciałby to jeszcze czytać?
Oczywiście pracuję nad zmianami, raczej nic wielkiego - tak, żeby ogólny klimat pozostał taki sam.
Nigdy nie uważałam siebie za geniusza pisania, ale myślę, że ta opowieść zasługuje na zakończenie, bo jak na mój amatorski twór, to wyszła całkiem nieźle.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Tagi:

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#12 » 6 kwie 2018, o 13:01

Wiem, że kupa czasu minęła, ale pytanie, czy ktokolwiek ze starych czytelników chciałby to jeszcze czytać?
Jeżeli tylko będę miała czas, to chętnie :hello: Lubiłam Alę i szkoda mi było, że nie ma biedna zakończenia, lubię też zresztą czytać teksty w częściach i chętnie do tego wrócę :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Post#13 » 6 kwie 2018, o 15:00

Ja z chęcią wrócę!
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Karen

Post#14 » 6 kwie 2018, o 16:33

Miło mi to słyszeć :D
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Wróć do „Proza: opowiadania i fragmenty powieści”