Alicja w Krainie Czarów - rozdział XIII

Długa proza (powyżej 10 stron) publikowana w częściach: fragmenty powieści, długie opowiadania i tasiemce innej maści.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie.
Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
Dla tekstów wieloczęściowych, w treści każdej części należy dodać odnośniki do opublikowanych części: pierwszej, poprzedniej i następnej (jeżeli jest dodana). Służy to ułatwieniu czytelnikom dotarcia do reszty tekstu.
Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Post#11 » 5 miesiące temu (6 kwie 2018, o 12:56)

Paczcie, co odkurzyłam!
Tak mnie naszło i chociaż sama tego po sobie nie podejrzewałam, to napadł mnie pomysł odłożenia na dalszy plan nowego pomysłu i reaktywacji Alicji.
Wiem, że kupa czasu minęła, ale pytanie, czy ktokolwiek ze starych czytelników chciałby to jeszcze czytać?
Oczywiście pracuję nad zmianami, raczej nic wielkiego - tak, żeby ogólny klimat pozostał taki sam.
Nigdy nie uważałam siebie za geniusza pisania, ale myślę, że ta opowieść zasługuje na zakończenie, bo jak na mój amatorski twór, to wyszła całkiem nieźle.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Tagi:

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#12 » 5 miesiące temu (6 kwie 2018, o 13:01)

Wiem, że kupa czasu minęła, ale pytanie, czy ktokolwiek ze starych czytelników chciałby to jeszcze czytać?
Jeżeli tylko będę miała czas, to chętnie :hello: Lubiłam Alę i szkoda mi było, że nie ma biedna zakończenia, lubię też zresztą czytać teksty w częściach i chętnie do tego wrócę :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Post#13 » 5 miesiące temu (6 kwie 2018, o 15:00)

Ja z chęcią wrócę!
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Karen

Post#14 » 5 miesiące temu (6 kwie 2018, o 16:33)

Miło mi to słyszeć :D
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Wróć do „Proza: teksty wieloczęściowe”