Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Proza marca: Złodziej wspomnień - prolog | Poezja marca: cztery pory odpustów

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”!
Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Ptasia opowieść III

Długa proza (powyżej 10 stron) publikowana w częściach: fragmenty powieści, długie opowiadania i tasiemce innej maści.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie.
Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
Dla tekstów wieloczęściowych, w treści każdej części należy dodać odnośniki do opublikowanych części: pierwszej, poprzedniej i następnej (jeżeli jest dodana). Służy to ułatwieniu czytelnikom dotarcia do reszty tekstu.
Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Ptasia opowieść III

Post#1 » 5 kwie 2018, o 13:54

Zwolnił kroku, niepewny jak zareaguję na jego bliskość. Przymknąłem na chwilę oczy i poczułem, że kuca przy mnie. Zerknąłem na niego ukradkiem spod skrzydła. Miał zatroskane spojrzenie.
Powoli wyciągnął w moją stronę rękę. Zaskrzeczałem i chciałem się poderwać, ale tylko zadrżałem. Był to odruch podyktowany nieufnością, ale chyba go wystraszyłem, bo cofnął dłoń. Wtedy poczułem w sobie coś, co trudno mi nazwać. Była to dziwna mieszanka strachu i bólu, nadziei i radości. Był mi zupełnie obcy, więc nic dziwnego, że budził we mnie pewien lęk, ale najbardziej przestraszyłem się, że opuści mnie na zawsze, i było to naprawdę bolesne uczucie. Jednocześnie jego obecność rozpalała we mnie nadzieję i radość. Czułem, że go potrzebuję i nie mogę pozwolić mu odejść. Czym prędzej wydałem z siebie delikatniejszy, bardziej melodyjny dźwięk, mając nadzieję go zatrzymać i naprawić swój błąd.
I udało się. Został i wziął mnie w dłonie, uniósł na wysokość twarzy i uśmiechnął się, chociaż jakoś tak krzywo. A ja pragnąłem wchłonąć całe ciepło jego dłoni.
Tamtego ranka nie wykazałem się może odwagą, ale jednak znalazłem się tutaj, na ziemi, bliżej mojego chłopca niż kiedykolwiek przedtem. Rzucony na głęboką wodę musiałem nauczyć się żyć na nowo.
Chociaż był mi obcy i był człowiekiem, dla mnie stał się bliższy niż jakiekolwiek zwierzę w tym lesie.
Po raz pierwszy nie wiedziałem, co się wydarzy. Dotąd każdy dzień podobny był do poprzedniego. Budziłem się wczesnym rankiem, wcale nie mając na to ochoty. Nim wstałem, by zjeść to samo śniadanie, co zawsze, leżałem jeszcze bardzo długo, pogrążony w myślach. Każda minuta mojego życia, a nawet ja sam, wydawały mi się beznadziejne. Trudno było mi znieść ten stan, lecz żyłem. Żyłem jakby na przekór samemu sobie, momentami nawiedzany nadzieją, wkradającą się pośród smutek, że coś się zmieni, że stanie się coś, co odmieni ten marny czas. Naiwna myśl, która raz za razem rodziła się i umierała w mojej głowie.

Część poprzednia

/ Z "Ptasiej opowieści" tworzę książkę. Za wszystkie opinie pozostawione pod każdym z fragmentów serdecznie dziękuję :) /
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Tagi:

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Ptasia opowieść (jeszcze dalszy ciąg dalszy)

Post#2 » 5 kwie 2018, o 14:29

A potem będzie "Jeszcze dalszy niż jeszcze dalszy ciąg dalszy"? ;)) Doceniam żart, ale proszę, byś zatytułowała części Ptasiej opowieści tak, by było to klarowne dla każdego, i o dodanie tagów.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Ptasia opowieść III

Post#3 » 5 kwie 2018, o 15:33

Łoki, dzięki :) A gdzie mogę wybrać te tagi? Bo nie mogę tego znaleźć... A nie chciałabyś się wypowiedzieć o Ptasiej opowieści jako czytelnik, a nie tylko administrator?
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
Camenne

Ptasia opowieść III

Post#4 » 5 kwie 2018, o 21:31

Tagi wybiera się w edytorze tekstu. Zaraz pod polem na wpisanie tytułu jest cały spis, z którego w zasadzie można wybrać dowolną ilość tagów, ale grunt to wybrać przynajmniej po jednym dotyczącym formy (opowiadanie, drabble, fragment powieści etc.) i gatunku.

A nie chciałabyś się wypowiedzieć o Ptasiej opowieści jako czytelnik, a nie tylko administrator?

Nie chcę, by zabrzmiało to nieprzyjemnie, ale ze względu na długość tekstów, jaką wrzucasz - nie. Nie rozumiem i nie popieram takiego publikowania, komentowanie uważam za bezcelowe. Nawet z wielkimi chęciami ocenianie stylu czy pomysłu na podstawie maksymalnie jednej strony to tylko gdybologia, nie rzeczowy komentarz.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Ptasia opowieść III

Post#5 » 5 kwie 2018, o 22:30

Nie zgodzę się z tym, zwłaszcza, że zaproponowałam skomentowanie wszystkich trzech wpisów razem. Ale w porządku, nic nie musisz :)

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Ptasia opowieść III

Post#6 » 5 kwie 2018, o 22:32

Jeśli chodzi o tagi to już nie mogę nic dodać, mogłam wcześniej jak dodawałam posta.
A nie też nie mogłam, nie wyświetlają się, patrzyłam.

Awatar użytkownika
Camenne

Ptasia opowieść III

Post#7 » 6 kwie 2018, o 08:14

Głodzia pisze:Jeśli chodzi o tagi to już nie mogę nic dodać, mogłam wcześniej jak dodawałam posta.
A nie też nie mogłam, nie wyświetlają się, patrzyłam.

Możliwe, dział Teksty wieloczęściowe założyłam w środę, a możliwość dodawania tagów w nowych postach włączyłam wczoraj popołudniu :) Teraz już powinno działać prawidłowo.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Ptasia opowieść III

Post#8 » 6 kwie 2018, o 09:11

Ale nie działa, poważnie. Nie wyświetlają się żadne tagi.

Awatar użytkownika
Camenne

Ptasia opowieść III

Post#9 » 6 kwie 2018, o 09:33

Poprawiłam, teraz każdy użytkownik powinien móc dodać i zmienić tagi :)

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Ptasia opowieść III

Post#10 » 6 kwie 2018, o 10:43

Teraz działa, dzięki :)

Wróć do „Proza: teksty wieloczęściowe”