Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Event Noc Świętojańska - zachęcamy do czytania prac uczestników!
Odsłona poetycka i prozatorska.

Strącenie - Część Pierwsza

Długa proza: fragmenty powieści, długie opowiadania i inne teksty dużej objętości.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować opowiadania, powieści oraz inne długie formy prozatorskie. Utwory krótkie (drabble, miniatury, krótkie opowiadania) publikujemy w dziale "Miniatury i drabble".

Przydatne definicje
drabble – krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story) – krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

powieść – długi utwór narracyjny opisujący rozbudowany ciąg zdarzeń

Jeżeli twój tekst jest dłuższy niż 25000 tysięcy znaków ze spacjami, należy go podzielić na części. Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie przekraczać ww. objętości.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie. Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
Troxx

Post#1 » 16 sie 2018, o 13:36

Tekst usunięty za zgodą administracj

Tagi:

Mozets
zaklęty miecz
zaklęty miecz
Zobacz teksty użytkownika:

Post#2 » 17 sie 2018, o 21:58

Zmieniłem komentarz. Zostawiam - "opowiadanko niczego sobie". Co do korekcji tekstu - rzeczywiście w wydawnictwach mają siły fachowe. W razie przyjęcia tekstu do wydania - nie ma problemu. Pisz dalej.

Troxx

Post#3 » 17 sie 2018, o 22:25

Wypisz takowe, bo wybacz. Ślepy jestem. Wzrok nie ten. Czy aby. na pewno to czytałeś do końca? Hmm Kapitaliści? Hm nie o to chodziło w sumie. Stare opowiadanie, więc wiesz. Będę pisał właśnie na przekór innym.

Od tego są poloniści. Zleci się takiemu by sprawdził błędy ;)

Troxx

Post#4 » 18 sie 2018, o 14:42

W związku z małym zainteresowaniem, wstrzymuje publikacje.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Post#5 » 18 sie 2018, o 15:31

Troxx pisze:W związku z małym zainteresowaniem, wstrzymuje publikacje.

widzę, że ktoś tutaj jest w gorącej wodzie kąpany :D
Ledwo dwa dni minęły od publikacji. :P Poza tym mamy wakacje, a co za tym idzie ruch na forum mniejszy niż standardowo. Ja np. mam Twój tekst na liście do przeczytania, ale pewnie usiądę do niego dziś wieczorem/jutro.
Skąd taka niecierpliwość? ;)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Troxx

Post#6 » 18 sie 2018, o 15:35

To nie niecierpliwość. To już po prostu powolna niechęć do publikacji i społeczności internetowych,
Jak wspominałem, to nie pierwsze miejsce literackie, gdzie publikuje... Z resztą na blogu też cisza. Dwa dni minęły, to poczekam chwilę a potem dopiero opublikuje kolejne :)

Mozets
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#7 » 18 sie 2018, o 20:26

Nie wskakuj do okopu jak rekrut po pierwszym wystrzale. Masz delikatną strukturę emocjonalną ale nie przejmuj się za bardzo tym - co tu ludzie wypisują. Nie tłumacz się za bardzo. W ogóle się nie tłumacz. Jeśli komentatorzy mają rację - poprawiaj i pisz dalej. Jeśli nie - nie trać czasu na wyjaśnienia i polemikę. Ciekawy jestem jak rozwiążesz niemal westernowy dramat człowieka niesłusznie oskarżonego. Jeśli nie będzie to przyjazd kawalerii USA ratującej Matt'a z gardłowej opresji postawię Ci wirtualną kawę lub duże piwo. Czekam cierpliwie na oryginalny pomysł zatriumfowania prawdy, prawa i sprawiedliwości. Lubię motywy chłodnej zemsty w stylu Clinta Eastwood'a. W ogóle moją słabością są (od dziecka) westerny. Porywające bajki dla mężczyzn. Ale i wychowujące mężczyzn - nie transwestytów.
Do dzieła Troxx.

Troxx

Post#8 » 18 sie 2018, o 20:44

To nie western. To część space opery. Nie wiem czy Ci taki gatunek odpowiada ;) To pierwsza część. Drugą mogę wrzucić :) A i dzięki za komentarz. No chyba nie potrzebnie się tłumacze
Ps. Nie lubię westernów ale to gusta ;)

Awatar użytkownika
Karen

Post#9 » 19 sie 2018, o 08:56

– Cisza! Cisza na sali!
Starszy mężczyzna zagrzmiał w półokrągłej, pękatej sali.
Pierwsze dwie linijki i już mamy powtórzenie. ;)
Zamilczeli, gdy starzec podniósł głos.
Wydaje mi się, że lepiej brzmiałoby ''zamilkli".
Byli też tacy, co woleli po prostu wyjść w takim momencie.
Bądź co bądź ludzie to ''kto'', a nie ''co'', więc ''którzy'' brzmiałoby zgrabniej.
Arbiter nerwowo Na wszelki wypadek uderzył sędziowskim młotkiem w metalową podstawkę jeszcze kilka razy, by nie było wątpliwości. Puszczały mu nerwy.
Powtórzenie; a ''na wszelki wypadek'' uważam za zbędne - do wywalenia.
Dość szybko zakrył swoją łysinę czerwonym biretem.
''Dość szybko'' brzmi niezręcznie - zamieniłabym na ''pośpiesznie''.
Obywatel..
To miała być kropka czy trzykropek? Bo dwukropek na pewno w polskim języku nie istnieje. ;)
Owszem bał się potwornie.
''Owszem, bał się potwornie.'' Zgubiłeś przecinek.
Sędzia śledził niewielkie nadruki na starodawnym świstku papieru. Przy okazji coś mamrotał do siebie.
''Przy okazji'' - znowu, w tym kontekście brzmi niezręcznie. Lepiej brzmiałoby chociażby ''jednocześnie''.
Flame tylko spojrzał na nich zimnym kątem oka.
Zimny kąt oka? Przewiało go, że zimny? ;) Jeśli chciałeś zaznaczyć, że miał zimne spojrzenie, to należałoby skonstruować to inaczej.
Najwidoczniej coś kombinował. Ktoś wrobił go w to bagno. Podejrzewa sam rząd oczywiście. Ciężko, by wzorowy pracownik zakładów Dream Heaven C.O w Los Angeles dokonałby jakiejkolwiek zbrodni. Dziwaczny osobnik najpierw zaczekać. Kompletna cisza to priorytet.
To jest w ogóle dziwne i nieco wymuszone. Nagle wyskakujesz z tym, że najwidoczniej coś kombinował. Ale kto tak sądzi?
– Przecież… ja nikogo nie zamordowałem..To jakiś koszmar. – Matt naiwnie myślał, że kilka nieśmiałych słów z jego ust wszystko wyjaśni. I tak go nikt nie słyszał.
Znowu dwukropek! Poza tym powinien dostać srogi opieprz, nikt nie może się sam odzywać od tak w sądzie. To samo tyczy się tłumu. ;)
Skrępowane nadgarstki uwierały coraz bardziej, a nogi same wybijały nerwowe rytmy.
Uwierały raczej kajdanki, a nie nadgarstki same sobie. A rytm wybijały stopy.
Nikt ich nie powstrzymywał kiedy go kopali.Po prostu stali i oglądali. Przyjemność płynie jedynie z użycia czystej siły a nie technologicznych zabawek. Tłum szalał jeszcze bardziej. Sędzia tylko się litował.Naiwniak. Machał rękami, ba, nawet gwizdał i krzyczał, by zakończyć to szaleństwo i sprawiedliwie osądzić młodzieńca. A może po prostu nie lubił przemocy?
Mało realne. Of kors - mogło się zdarzyć, ale reakcja władz powinna być konkretniejsza, żeby wyglądało to autentycznie. Np., że policjanci wbiegli do sali, ale wciąż było ich za mało, żeby przedrzeć się przez tłum do osądzanego itd.
Ach i tutaj wcześniej mam podobne odczucia:
Sytuacja wymykała się spod kontroli. Tłum próbował przecisnąć się przez zabezpieczone przez służby ławy i wyjść na sam środek. Wykrzykiwali, słowem ryczeli coś o własnoręcznym samosądzie na podejrzanym. Obecne władze skutecznie wyprały im mózgi.

Gdy tylko stracił przytomność, już dalej nie wiedział co się z nim dalej działo.

Poza tym, czasami gubisz spację po zakończeniu zdania kropką. Druga sprawa: zamień dywizy na myślniki itd. Tu masz poradnik odnośnie tego: page/myslnik-polpauza-dywiz

Podsumowując: tekst wymaga doszlifowania, usunięcia pewnych niezręczności słowych. Co do samej treści, na razie mnie nie wciągnęła, zobaczymy jak będzie dalej. ;)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Troxx

Post#10 » 19 sie 2018, o 11:34

Były pòłpauzami, nie wiem dlaczego są tutaj dywizjami. W oryginale są pòłpauzy. PHP to dziwny twòr. Nie wyobrażam sobie wklepywania ręcznie półpauz w edytorze posta przy np 13 stronicowym opowiadaniu ( tym bardziej, że w oryginale są półpauzy.) Tak, czy siak dzięki. W Faszystowskich rządach GRL wszystko możliwe:) Błędy techniczne to kwestie kropelkowe, które można poprawić.

Wróć do „Opowiadania i fragmenty powieści”