"Łzy życia"- Rozdział 27

Teksty niespełniające wymogów regulaminu.
Krzytawy
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

"Łzy życia"- Rozdział 27

Post#1 » 1 paź 2018, o 17:09

Zdecydował się.
Kiedy spojrzał – tam z góry sponad plaży – na morze, powiedział sobie spontanicznie: „Niech mnie ono dzisiaj zabierze. Co tu jeszcze po mnie na tym zafajdanym świecie…”. Teraz, dusząc się w lodowatej, wszechobecnej i agresywnej kipieli, wpadł jednak w panikę. Nie… nie! Mimo wszystko nie chciał jeszcze umierać.
Elvis nie umiał pływać.
Po mało efektywnej nauce pływania, której dawno temu niezbyt fachowo oraz absolutnie niepedagogicznie udzielił mu, siedmioletniemu dziecku – wrzucając po prostu na głęboką (dla niego) wodę – jeden ze starszych braci, czuł nieodpartą awersję do mokrego żywiołu. Od tamtego doświadczenia bał się wody i było to jego poważnym kompleksem. Zwłaszcza latem, gdy większość kumpli zmykała przed skwarem na basen czy nad jakieś jezioro.
Poczuwszy pod nogami opadające tutaj ukośnie dno morskie, natychmiast przestał biernie umierać. Odbił się rozpaczliwie od twardego gruntu, nie zważając na ostry ból w kikutach. Jak opętany zaczął wierzgać nimi – odzianymi w ciężkie buty ortopedyczne. Zażarcie usiłował wesprzeć okaleczone nogi, wywijając ramionami. Ogarniał go zielony, coraz ciemniejszy mrok. Drętwiał z zimna, w uszach kłuło okropnie, no i obawiał się, że nie wytrzyma i lada chwila wciągnie wodę do płuc. Jednak z niezmordowaną zajadłością kontynuował walkę z wsysającym go w swoje czeluści morzem…
I znowu ujrzał przed sobą oczy Blondasa. Zaprzestał zmagań z pożerającą go głębiną, a wszelki ból raptem przeminął.
– Czy muszę umrzeć? Nie chcę umierać, jeszcze tyle życia przede mną!
Tym razem oczy nie płakały… więc i on nie płakał.
– Nie umrzesz: za wcześnie jeszcze!
Oczy nachyliły się ku niemu.

...poczuł, jak Blondas chwyta go z mocą za ramię i w następnej chwili stracił resztkę świadomości.

Wróć do „Publikacje nieregulaminowe”