"Łzy życia"- Rozdział 27

Długa proza (powyżej 10 stron) publikowana w częściach: fragmenty powieści, długie opowiadania i tasiemce innej maści.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie.
Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
Dla tekstów wieloczęściowych, w treści każdej części należy dodać odnośniki do opublikowanych części: pierwszej, poprzedniej i następnej (jeżeli jest dodana). Służy to ułatwieniu czytelnikom dotarcia do reszty tekstu.
Krzytawy
lekki sztylet
lekki sztylet
Posty: 78

"Łzy życia"- Rozdział 27

Post#1 » 1 paź 2018, o 17:09

Zdecydował się.
Kiedy spojrzał – tam z góry sponad plaży – na morze, powiedział sobie spontanicznie: „Niech mnie ono dzisiaj zabierze. Co tu jeszcze po mnie na tym zafajdanym świecie…”. Teraz, dusząc się w lodowatej, wszechobecnej i agresywnej kipieli, wpadł jednak w panikę. Nie… nie! Mimo wszystko nie chciał jeszcze umierać.
Elvis nie umiał pływać.
Po mało efektywnej nauce pływania, której dawno temu niezbyt fachowo oraz absolutnie niepedagogicznie udzielił mu, siedmioletniemu dziecku – wrzucając po prostu na głęboką (dla niego) wodę – jeden ze starszych braci, czuł nieodpartą awersję do mokrego żywiołu. Od tamtego doświadczenia bał się wody i było to jego poważnym kompleksem. Zwłaszcza latem, gdy większość kumpli zmykała przed skwarem na basen czy nad jakieś jezioro.
Poczuwszy pod nogami opadające tutaj ukośnie dno morskie, natychmiast przestał biernie umierać. Odbił się rozpaczliwie od twardego gruntu, nie zważając na ostry ból w kikutach. Jak opętany zaczął wierzgać nimi – odzianymi w ciężkie buty ortopedyczne. Zażarcie usiłował wesprzeć okaleczone nogi, wywijając ramionami. Ogarniał go zielony, coraz ciemniejszy mrok. Drętwiał z zimna, w uszach kłuło okropnie, no i obawiał się, że nie wytrzyma i lada chwila wciągnie wodę do płuc. Jednak z niezmordowaną zajadłością kontynuował walkę z wsysającym go w swoje czeluści morzem…
I znowu ujrzał przed sobą oczy Blondasa. Zaprzestał zmagań z pożerającą go głębiną, a wszelki ból raptem przeminął.
– Czy muszę umrzeć? Nie chcę umierać, jeszcze tyle życia przede mną!
Tym razem oczy nie płakały… więc i on nie płakał.
– Nie umrzesz: za wcześnie jeszcze!
Oczy nachyliły się ku niemu.

...poczuł, jak Blondas chwyta go z mocą za ramię i w następnej chwili stracił resztkę świadomości.

Wróć do „Proza: teksty wieloczęściowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość