Pierwsza wojna świata

Długa proza: fragmenty powieści, długie opowiadania i tasiemce innej maści.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować opowiadania, powieści oraz inne długie formy prozatorskie. Utwory krótkie (drabble, miniatury, krótkie opowiadania) publikujemy w dziale "Miniatury i drabble".

Przydatne definicje
drabble – krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story) – krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

powieść – długi utwór narracyjny opisujący rozbudowany ciąg zdarzeń

Jeżeli twój tekst jest dłuższy niż 25000 tysięcy znaków ze spacjami, należy go podzielić na części. Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie przekraczać ww. objętości.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie. Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
Mozets
lekki sztylet
lekki sztylet

Pierwsza wojna świata

Post#11 » 29 paź 2018, o 21:22

Panie i panowie! Z niwelatorem nie wypada wybierać się do odległego w czasie i przestrzeni świata prozy Mariana. W końcu licentia poetica nie na takie szczegóły z dziedziny topografii pozwala twórcom.

Tagi:

witka
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Pierwsza wojna świata

Post#12 » 29 paź 2018, o 21:34

A nawet suwakiem logarytmicznym.
Pozdrawiam autora.

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Pierwsza wojna świata

Post#13 » 29 paź 2018, o 21:48

Mozets pisze:W końcu licentia poetica nie na takie szczegóły z dziedziny topografii pozwala twórcom.
Swego czasu licentia poetica pozwoliła twórcom mapy Pogórza Przemyskiego, aby rzeka Wiar płynęła pod górę. Marian, rzeka może spływać do kotliny. :))

witka pisze:A nawet suwakiem logarytmicznym.
No co Ty? Suwak logarytmiczny od zawsze uważałem za symbol paleolitu :))

Mozets
lekki sztylet
lekki sztylet

Pierwsza wojna świata

Post#14 » 29 paź 2018, o 22:00

To wszystko jest względne. Córka jeszcze niedawno twierdziła, że jej 30 letni nauczyciel to starzec. Dzisiaj jej oceny diametralnie sie zmieniły. Panta rei.

"Zegar dzieciom przypomina,
że są starsze co godzina".

Nie pytaj komu bije dzwon. Bije on tobie./ E.Hemingway. /

Wszyscy się starzejemy. Od momentu narodzin.

Zegary biją. Na starość coraz dotkliwiej...

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Pierwsza wojna świata

Post#15 » 30 paź 2018, o 13:11

Mozets pisze:Zegary biją. Na starość coraz dotkliwiej...
...a d.. zawsze z tyłu.

Może bohaterowie tego opowiadania zbyt późno dostrzegli ów drobiazg i dlatego musieli odejść w stronę niebytu?

Ada
scyzoryk
scyzoryk

Pierwsza wojna świata

Post#16 » 30 paź 2018, o 19:05

Podoba mi się.

Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

Pierwsza wojna świata

Post#17 » 30 paź 2018, o 21:01

Aj! Aj! Ale się narobiło z tą rzeką :-D .
Chyba się będę musiał sprężyć i jakoś to pozmieniać.
Albo nie, niech zostanie jak jest. Niech to będzie ta licentia poetica.

Dodano po 49 sekundach:
Ada pisze:Podoba mi się.

Dzięki wielkie. :-D

Ada
scyzoryk
scyzoryk

Pierwsza wojna świata

Post#18 » 31 paź 2018, o 18:57

Rzeka może spływać do kotliny. Wpływa do jeziora. Podoba mi się, dobrze się czyta.

Mozets
lekki sztylet
lekki sztylet

Pierwsza wojna świata

Post#19 » 31 paź 2018, o 19:23

Marian toć to fantastyka. I po co będziesz zmieniał, by zamiast dobrego było lepsze. Ja tam wolę dobre. Słyszałem o rzekach i jeziorach krasowych. Których wody ginęły w podziemnych, wapiennych korytarzach i pojawiały się kilka km dalej.

Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

Pierwsza wojna świata

Post#20 » 31 paź 2018, o 21:48

Ada pisze:Rzeka może spływać do kotliny. Wpływa do jeziora. Podoba mi się, dobrze się czyta.

Dziękuję Ado za przeczytanie i komentarz.
Nic nie zmieniam, niech sobie ta rzeka spływa do doliny.
Pozdrawiam.

Dodano po 1 minucie 24 sekundach:
Mozets pisze:Marian toć to fantastyka. I po co będziesz zmieniał, by zamiast dobrego było lepsze. Ja tam wolę dobre. Słyszałem o rzekach i jeziorach krasowych. Których wody ginęły w podziemnych, wapiennych korytarzach i pojawiały się kilka km dalej.

Dzięki Mozets za wyrozumiałość. Jak już napisałem wyżej - nic nie zmieniam.
Pozdrawiam.

Wróć do „Proza: opowiadania i fragmenty powieści”