"Łzy życia"(ciąg dalszy)- rozdział 33

Długa proza (powyżej 10 stron) publikowana w częściach: fragmenty powieści, długie opowiadania i tasiemce innej maści.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie.
Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
Dla tekstów wieloczęściowych, w treści każdej części należy dodać odnośniki do opublikowanych części: pierwszej, poprzedniej i następnej (jeżeli jest dodana). Służy to ułatwieniu czytelnikom dotarcia do reszty tekstu.
Krzytawy
lekki sztylet
lekki sztylet
Posty: 75

"Łzy życia"(ciąg dalszy)- rozdział 33

Post#1 » 11 paź 2018, o 16:02

Mając od kilku miesięcy stałe zajęcie w więziennej bibliotece, Ralf zaraził się w końcu książką. Coraz częściej zabierał jakąś pozycję do celi i tam, zwykle późnym wieczorem bądź nocą, pogrążał się w lekturze. Nie czytywał beletrystyki od szkoły średniej. Wtedy, jak pamiętał, czytał stosunkowo dużo, choć zgodnie z wiekiem, z reguły powieści przygodowe, a także science fiction. Nie pasjonował się w liceum – jak zresztą większość jego rówieśników – dziełami wybitnych pisarzy czy klasyką. Należały one do lektur szkolnych, a tych nie czytano chętnie, ponieważ jak wszystko co narzucane, budziły u młodych ludzi niechęć i opór.
Później natomiast nie miał jakoś nigdy czasu na odprężenie przy dobrej powieści. Wszystkie wolne chwile poświęcał studiowaniu wydań naukowych i medycznych. Prenumerował ambitne pisma fachowe, pilnie idąc ramię w ramię z rozwojem nowoczesnej chirurgii. Tak było przed przyjściem na świat Benjamina, ale i potem, choć już mniej intensywnie, i aż do śmierci ich chłopca.
Teraz, odsiadując zasądzoną karę, zaczął się w końcu, po dwóch latach odosobnienia, nudzić w swojej celi.
I tak rozbudził w sobie dawną fascynację literaturą.

Wróć do „Proza: teksty wieloczęściowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość