Ogłoszenia 

Konkurs na drabble Tęsknota za latem - zapraszamy do oddania głosów na najlepszy tekst! Trwa dogrywka  

Automatyczne wcięcia akapitowe na forum 

Burza- wstęp

Długa proza: fragmenty powieści, długie opowiadania i inne teksty dużej objętości. Mile widziane wszelkie możliwe gatunki literackie i teksty, które nie mieszczą się w dziale Miniatury i drabble. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów!
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować opowiadania, powieści oraz inne długie formy prozatorskie. Utwory krótkie (drabble, miniatury, krótkie opowiadania) publikujemy w dziale "Miniatury i drabble". 

Przydatne definicje 

drabble – krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story) – krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

powieść – długi utwór narracyjny opisujący rozbudowany ciąg zdarzeń 

Jeżeli twój tekst jest dłuższy niż 25000 tysięcy znaków ze spacjami, należy go podzielić na części. Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie przekraczać ww. objętości. 

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie. Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).

lostinmymind
scyzoryk
scyzoryk
Zobacz teksty użytkownika:

Burza- wstęp

Post#1 » 21 mar 2019, o 12:13

Obudził mnie hałas. Szelest, trzask, ciężkie kroki. W pokoju bylo ciemno, na zewnątrz szalała burza. Przez jedyne okno co chwilę wpadał błysk. W całym pomieszczeniu pachniało terpentyną, zresztą jak zawsze. Źródłem tego zapachu były porozrzucane na szerokim parapecie farby i kilka zaczętych obrazów. Starałam się na nie nie patrzeć, wyglądały przerażająco oświetlane błyskawicami. Skupiłam wzrok. Obok mnie na łóżku spała mama. Potrząsnęłam ją lekko za ramię, ale się nie obudziła. Śmierdziała alkoholem- żadna nowość. Wsparłam się na łokciach.  

-Tato? -zawołałam cicho. Niby chciałam, żeby mnie usłyszał, ale co jeśli to był ktoś inny? W końcu nie raz przewijali się tu obcy ludzie. Z bijącym sercem podniosłam się z łóżka i wyciągając ręce przed siebie zrobiłam kilka kroków do przodu.  

-Co robisz? -tata podszedł do mnie i wziął mnie na ręce.- Wracaj do łóżka, jest środek nocy.  

-Tato, a dlaczego Ty nie śpisz? -wyczułam pod dłonią śliski materiał kurtki.- Wychodzisz? 

-Idę po papierosy. Zaraz wrócę. 

-Chcę iść z Tobą! -zaparłam się nogami o brzeg materaca, gdy próbował położyć mnie z powrotem do łóżka. 

-Pada deszcz, przeziębisz się. Wrócę za 15 minut. Śpij już. -tata przykrył mnie kołdrą i pogłaskał po głowie.- Śpij już. 

××××× 

×××

Tagi:

Awatar użytkownika
Gorgiasz
gladius tytanów
gladius tytanów
Zobacz teksty użytkownika:

Burza- wstęp

Post#2 » 21 mar 2019, o 14:19

Najpierw zapraszam tutaj: 

viewforum.php?f=81