opowiadanie Kraina magii i mroku część 8 {ostatnia}

Długa proza: fragmenty powieści, długie opowiadania i inne teksty dużej objętości. Mile widziane wszelkie możliwe gatunki literackie i teksty, które nie mieszczą się w dziale Miniatury i drabble. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów!
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować opowiadania, powieści oraz inne długie formy prozatorskie. Utwory krótkie (drabble, miniatury, krótkie opowiadania) publikujemy w dziale "Miniatury i drabble". 

Przydatne definicje 

drabble – krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story) – krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

powieść – długi utwór narracyjny opisujący rozbudowany ciąg zdarzeń 

Jeżeli twój tekst jest dłuższy niż objętość dopuszczalna przez skrypt, należy go podzielić na części. Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie przekraczać ww. objętości. 

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie. Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).

Autor tematu
Córa Demeter

opowiadanie Kraina magii i mroku część 8 {ostatnia}

Post#1 » 7 sie 2020, o 15:14

… 

Zosia wyszła z teleportu. Była na Cmentarzu zadumy w Elwirionie. Nie odwiedzała tej krainy od dwóch lat. Dokładnie wtedy wydarzyły się te wszystkie okropieństwa. Teraz panowała tu sroga zima i był dzień śmierci jej córki. Kobieta skierowała swe kroki do pobliskiego sklepiku. Kupiła tam trzy białe róże. Chciała położyć każdą na osobnym grobie. Została jej już ostatnia róża. Czułym wzrokiem popatrzyła na grób córki i przejechała po nim ręką. W końcu położyła kwiat. Usiadła na pobliskiej ławce, by chwilę pomyśleć. Nagle przed oczami stanęło jej wspomnienie z młodości „Elwirion jest nazywany krainą magii i mroku” mówił Wielki mistrz. Wtedy zupełnie nie rozumiała co to znaczy. Teraz wiedziała doskonale, że w tej krainie mogą się wydarzyć rzeczy zarówno piękne jak i tragiczne.  

-Zosiu. 

Nagle czyjś głos wyrwał ją z rozmyślań. Należał on do Hrabiego Drakuli. Ta odwróciła się do niego gwałtownie. 

-Przerwałeś moje rozmyślania teściu. 

-Przepraszam. Mam jednak dla ciebie propozycję. 

-Jaką ? 

-Może zamieszkałabyś w moim zamku tu w Elwirionie ? 

-Dziękuję, ale tutaj wszystko kojarzy mi się z tą okropną nocą. 

-Masz zamiar odwiedzać to miejsce ? 

-Zapewne. Tu spoczywają najbliższe mi osoby. 

Wampir ostatecznie pożegnał się i poszedł. Zofia także wstała z ławki, spojrzała ostatni raz na grób córki i weszła do teleportu.

Tagi:

Wróć do „Opowiadania i fragmenty powieści”