encefalogram

Wyróżnione teksty z 2016 roku.
mirek13

encefalogram

Post#1 » 25 wrz 2016, o 08:45

ależ zawiało wiatrem pamięci
popiół w kominku zabujał twista
niebieścień
tam słabo wzlecisz
taki w błękicie szalony pisklak

listy się kruszą bo papier stary
pachnie „Być może” i trzepot skrzydeł
bez piór (ze wstydem) tańczy
azymut wiary
z kartek

pełnych wierszydeł

wszystko na opak i bez przyszłości
nic nie o czasie w serca zamieci
dużo pożegnań
szczypta radości

ależ zawiało wiatrem pamięci

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Lata 2018

encefalogram

Post#2 » 25 wrz 2016, o 11:37

Tak, czasem zawieje. Mnie też, coraz częściej, ostatnio nie lubię tego. Przeszłość i przyszłość stają się coraz bardziej określone, zamknięte w sztywniejące ramy i coraz bardziej dostrzegalne. Bagaż przeszłości staje się tylko coraz cięższym bagażem, lepiej go zostawić, nie odrzucać z hałasem, ale po cichu postawić w jakimś kącie, niech tam sobie stoi, żyje własnym życiem, może czasem trzeba będzie zajrzeć, coś się przyda, ale na co dzień lepiej o nim nie pamiętać. Wykorzystać wszystkie możliwości, które nam jeszcze zostały.
A wiersz bardzo dobry.

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

encefalogram

Post#3 » 25 wrz 2016, o 13:56

wszystko na opak i bez przyszłości
nic nie o czasie w serca zamieci
dużo pożegnań
szczypta radości

Wiesz, Mirek. W życiu jak w zegarze, jak to niewłaściwa godzina jednego dnia, następnego będzie właściwa.
Wszystko ma jakąś przyszłość, ale wydaje mi się, że zapomniałeś, że przyszłość tworzymy poniekąd sami.
Jeżeli uznasz, że jej nie ma, tutaj domniemując, w pozytywnym aspekcie, to jej nie będzie.
"Proście a będzie wam dane"
Załóż, że ona jest różowa, a będzie dla Ciebie różowa. Tylko cierpliwości!
No dobra, róż to przegięcie, ale w jakiś swój ulubiony kolor ją ubierz.
Na pewno się pojawi.

Bardzo mi się podoba Twój wiersz, mimo swej smutnej wymowy.

Ps...I Ty Gorgiaszu też smęcisz?...No Panowie.

mirek13

encefalogram

Post#4 » 25 wrz 2016, o 21:14

Chłopaki nie płaczą, ale... ale nie można im odmówić smęcenia czy łzawienia.
Czasy wymagają macho - twardzieli, więc wybacz Anno, naszą, niegodną postawę.
Szklanka bywa do połowy pusta, pani terapeutko. I na nic zaklinanie rzeczywistości.
Pamiętasz Gorgi ostatnią część "Pan da pięć biletów do nieba"? Tak właśnie wygląda balast pamięci i marzeń w tym wierszu. I klimat.
Dzięki.

szczepantrzeszcz
Księżycowe Ostrze
Księżycowe Ostrze

encefalogram

Post#5 » 12 sty 2017, o 11:12

Przegapiłem we wrześniu. Dziwne nie jest, bo wówczas praktycznie nie zaglądałem na Forum. To bardzo piękne wierszydło, a komentarz Gorgiasza Mirkowej poezji godzien. Dobrze poczytać przed wyjściem do roboty, zwłaszcza kiedy się wcale nie ma ochoty wychodzić.

mirek13

encefalogram

Post#6 » 12 sty 2017, o 11:35

To co trupy wyciągasz z szafy, nekrofilu?
Dzięki.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

encefalogram

Post#7 » 12 sty 2017, o 14:46

Ja tam lubię taką nekrofilię :D
Świetny wiersz, ten wiatr pamięci - cudne określenie - czasem zawieje (choć pewnie nie powinnam się jeszcze w tym temacie wypowiadać, tak prawdziwie zacznie mnie przewiewać pewnie za kawał czasu). Komentarz Gorgiasza równie świetny, idealnie trafia w sedno. Dobrze, że jesteście, panowie.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

mirek13

encefalogram

Post#8 » 12 sty 2017, o 17:26

Takie tam, Dinozaury, Camm.
Wiatr pamięci to z punktu widzenia poetyki, brzydka dopełniaczówka, ale ja często mam zasady poetyki w dupie.
Hejka.

szczepantrzeszcz
Księżycowe Ostrze
Księżycowe Ostrze

encefalogram

Post#9 » 12 sty 2017, o 22:05

mirek13 pisze:To co trupy wyciągasz z szafy, nekrofilu?
Życie to sekret umierania. Życie polega na balansowaniu między strachem i nadzieją. Na cmentarzach poezji o nadzieję łatwiej ;))

mirek13

encefalogram

Post#10 » 12 sty 2017, o 23:19

Porąbało Cię już całkiem, Szczepan.
Ty musisz mieć strasznie stresującą pracę. Rzeźnia Miejska w sąsiedztwie Okręgowego Domu Kultury?

Wróć do „Poezja 2016”