Muzyka

Rozmowy o książkach, filmie, serialach, muzyce i na inne tematy związane z kulturą. Zapraszamy do dyskusji w odpowiednich poddziałach.
Awatar użytkownika
interlokutorka
scyzoryk
scyzoryk

Muzyka

Post#1 » 28 sty 2019, o 18:31

Jaka jest Wasza ulubiona muzyka?
W moim przypadku jest to głównie folk, rock słowiański i folk metal. <3 To piękna muzyka i bardzo doceniam, że tego typu klimaty są tak rozgałęzione.

Awatar użytkownika
Vampircia
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Muzyka

Post#2 » 28 sty 2019, o 18:42

Ja słucham bardzo różnych rzeczy w zależności od nastroju. Od popu i dance'u po mocne techno, dubstep, ale też metal, rock, industrial, a i klasyczną nie pogardzę. Ostatnio słuchałam sporo Laibacha. Ale z takich nowych rzeczy, które mnie zainteresowały, to bardzo mi przypadł do gustu zespół Beast in Black.
Obrazek

Awatar użytkownika
interlokutorka
scyzoryk
scyzoryk

Muzyka

Post#3 » 28 sty 2019, o 18:44

Vampircia, a skoro słuchasz różnej muzyki, to czy miałaś styczność z folkiem?

Awatar użytkownika
Vampircia
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Muzyka

Post#4 » 28 sty 2019, o 18:50

Tak, ale nie jestem fanką. Aczkolwiek nie przeszkadzają mi elementy folkowe w niektórych utworach.
Obrazek

Awatar użytkownika
interlokutorka
scyzoryk
scyzoryk

Muzyka

Post#5 » 28 sty 2019, o 18:51

Można się spytać, z jakimi folkowymi zespołami się spotkałaś?

Awatar użytkownika
Vampircia
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Muzyka

Post#6 » 28 sty 2019, o 18:59

Ale ja nie pamiętam, bo to było raczej na zasadzie usłyszenia "gdzieś tam" :-P Chociaż miałam kiedyś jakąś piracką płytę z muzyką, która mocno wchodziła w folk. Chyba coś skandynawskiego. Aaa... i muzykę z filmów Kusturicy w sumie też można uznać za folk. To mi nawet pasi. "Czarny kot, biały kot" to mój ulubiony film i ma dobrą ścieżkę dźwiękową. Ale jeśli mylę pojęcia, to przepraszam. Nie jestem aż tak obeznana.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Muzyka

Post#7 » 5 lut 2019, o 08:13

Ja również słucham bardzo różnych gatunków w zależności od nastroju, więc łatwiej jest mi powiedzieć czego nie słucham, niż czego słucham :kuku: Raczej nie zahaczam o dubstep, techno i najmocniejsze odmiany metalu. Reszta - w zalezności od zachciewajki.
BTW, zapraszam tutaj viewtopic.php?f=69&t=6163, to temat założony do dzielenia się kawałkami, które akurat słuchamy. :)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Muzyka

Post#8 » 5 lut 2019, o 10:44

Też słucham wielu gatunków w zależności od kaprysu, humoru, ciśnienia lub brodawek ogórka. Ale, szczerze, ostatnio jestem leniem i słucham playlist na spotify, nawet nie pamiętam nazw i tytułów, nie mam już tak, jak kiedyś, że zapętlałam konkretny zespół/wokalistę/autora. Folk kiedyś bardzo, bardzo lubiłam, polk pop też, ale teraz słucham już tylko Wardruny.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Kulturalnik”