Zastępcza

Teksty wycofane bądź opublikowane przez użytkowników usuniętych oraz zbanowanych.
Ewelina

Zastępcza

Post#1 » 8 cze 2017, o 04:31

.

szczepantrzeszcz
Szczepan I Złotousty
Szczepan I Złotousty
Zobacz teksty użytkownika:

Zastępcza

Post#2 » 8 cze 2017, o 20:59

Specjalnie napisałaś "wodo"? Na zdrowy chłopski rozum powinno być "voodoo"... ale zdrowy chłopski rozum nie sprawdza się w poezji :)) 

Podoba mi się układ rymów. Dobry wiersz. Jak dla mnie zbyt dobry na scholarium.

Ewelina

Zastępcza

Post#3 » 9 cze 2017, o 09:17

Lubię ten grajdołek. To taki opuszczony baraczek jest, taka nieudana i nieudolna inwestycja władz. Budowany dla nowo osiedlonych, a tamci albo nie wytrzymali i zniknęli, albo pobiegli natychmiast do centrum na salony. I nie ma tłoku co najważniejsze; a ja wręcz przeciwnie - uciekam z "miasta". 

:)

Awatar użytkownika
Liusah
Wydany pisarz

Zastępcza

Post#4 » 14 cze 2017, o 10:11

Też mi się podoba. Choć przyznam szczerze, że dwie pierwsze strofy. W trzeciej dla mnie jakoś rytm się gubi, zwłaszcza w dwóch pierwszych wersach. Ale owszem - za dobre na scholarium. Ale chyba lepiej w tę stronę przesadzić niż na odwrót :)
Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno.

grab

Zastępcza

Post#5 » 26 cze 2017, o 20:43

No... To taki liryk interwencyjny, poezja reportażowa. Skojarzyło mi się z nagłośnioną ostatnio historią o polskim Fritzlu. Polak potrafi. Wańkowicz wraz z Boyem byliby dumni. Mareczku :)

Ewelina

Zastępcza

Post#6 » 27 cze 2017, o 14:55

.

Awatar użytkownika
Armina08
scyzoryk
scyzoryk

Zastępcza

Post#7 » 2 sie 2017, o 01:01

Hej, Autorko. Ta apostrofa przestrogą jest czy radą? Jakoś trudno wyczuć. I ten "żołnierzyk"? Jakiś zły. Zabolały słowa: "będziesz mamo cierpieć 

gorzko i od zaraz"

Wróć do „Archiwa poetyckie”