Zachęcamy do czytania naszych poradników!

Kobieta czarnym charakterem?

Nie wiesz, jak sprawić, by zdanie brzmiało lepiej, masz problem z pisownią, zapisem dialogów, ortografią, zasadami interpunkcji, nie jesteś pewien, gdzie postawić przecinki, a gdzie nie? Pogotowie literackie w sprawach prostych i tych bardziej złożonych. Zadaj swoje pytanie!
Awatar użytkownika
AngelOfChaos
scyzoryk
scyzoryk
Zobacz teksty użytkownika:

Post#1 » 17 maja 2015, o 16:34

Witajcie! 

Co myślicie o kobiecie jako o czarnym charakterze w powieści? Czy Waszym zdaniem jest to trafiony pomysł?

Awatar użytkownika
NinehnElizabeth
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#2 » 17 maja 2015, o 20:32

Kobieta jest zawsze czarnym charakterem, bo tej jędzy nie zadowolisz. Boję się z nimi rozmawiać (nigdy nie wiesz jaki to to ma akurat humorek). Oczywiście zależy od autora powieści, jak taką złą postać przedstawi. Osobiście, gdy miałam 5 lat i czytałam sobie klasyczne baśnie np. "Kopciuszka", czy też losowo wybraną "Królewnę Śnieżkę" zawsze te złe wiedźmy, przepełniały mnie strachem. Do dzisiaj, kobiety zostają wykorzystywane jako złe charaktery. Najlepiej oddaje to film "Hanzel i Gretel Łowcy Czarownic", albo na upartego "Czarownica" (ale to już na naprawdę upartego). Więc moim zdaniem takie wykorzystywanie złej, kobiecej natury jest ok.
"Today is a beautiful sun and my cat likes to chase little, red balls." ~Mr. Sun

Awatar użytkownika
AngelOfChaos
scyzoryk
scyzoryk

Post#3 » 17 maja 2015, o 20:59

Kobieta jest zawsze czarnym charakterem, bo tej jędzy nie zadowolisz. Boję się z nimi rozmawiać (nigdy nie wiesz jaki to to ma akurat humorek).

Jakby na to tak popatrzeć to owszem ;) Chociaż często moje znajome mówią, że ze mną to jak z "przyjaciółką" choć nie do końca rozumiem o co im chodzi. Ale pomimo wielu lat chęci wciąż nie rozgryzłem do końca kobiecej natury. I chyba nikt nigdy tego jeszcze nie dokonał. A przynajmniej nie żaden facet. 

Kobiecy czarny charakter ma urok, prawda?

Awatar użytkownika
NinehnElizabeth
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#4 » 17 maja 2015, o 22:36

AngelOfChaos pisze:
Kobiecy czarny charakter ma urok, prawda?

O tak, z kobietą jako czarnym charakterem warto poeksperymentować, bo można ją pokazać w tylu sytuacjach...  

Aha. Jeżeli chodzi o to, że kobieta powie ci: "z tobą to jak z przyjaciółką", może to mieć bardzo dużo podtekstów, więc lepiej taką uwagę zignorować. Kto je tam wie, co miały na myśli, jeśli planujesz gdzieś umieścić postać kobiecą, musisz o tym pamiętać (są one bardzo podstępne i zawsze dążą do swojego celu). No chyba, że jest to jakiś ciekawy wyjątek :) Chętnie bym o takim poczytała.

"Today is a beautiful sun and my cat likes to chase little, red balls." ~Mr. Sun

Awatar użytkownika
AngelOfChaos
scyzoryk
scyzoryk

Post#5 » 18 maja 2015, o 19:33

Kto je tam wie, co miały na myśli, jeśli planujesz gdzieś umieścić postać kobiecą, musisz o tym pamiętać (są one bardzo podstępne i zawsze dążą do swojego celu).

Pamiętam o tym :) W sumie kreowana aktualnie przeze mnie postać kobieca ma pewien ukryty plan...

Awatar użytkownika
Lampart
scyzoryk
scyzoryk

Post#6 » 18 maja 2015, o 20:33

AngelOfChaos pisze:
Kto je tam wie, co miały na myśli, jeśli planujesz gdzieś umieścić postać kobiecą, musisz o tym pamiętać (są one bardzo podstępne i zawsze dążą do swojego celu).

Pamiętam o tym :) W sumie kreowana aktualnie przeze mnie postać kobieca ma pewien ukryty plan...

No cóż, wielkiego wybory nie ma, czarnym charakterem może być albo albo ktoś płci żeńskiej albo męskiej pomijając fantastykę gdzie jego umiejscowienie ogranicza tylko nasza wyobraźnia.

Awatar użytkownika
NinehnElizabeth
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#7 » 18 maja 2015, o 20:35

Oho, a można się spytać, z jakiego gatunku będzie powieść, opowiadanie, historyjka? Fabuły nie musisz zdradzać, ale czy ukarze się to dzieło na forum?

Awatar użytkownika
AngelOfChaos
scyzoryk
scyzoryk

Post#8 » 18 maja 2015, o 22:19

Oho, a można się spytać, z jakiego gatunku będzie powieść, opowiadanie, historyjka? Fabuły nie musisz zdradzać, ale czy ukarze się to dzieło na forum?

Będzie to powieść z gatunku horroru. Od czasu do czasu w miarę postępów będę wrzucał kolejne fragmenty na forum ;) 

Napisałem już nieco ponad rok temu swój pierwszy, nieco amatorski horror w którym wcieleniem zła jest nastoletnia dziewczyna. Również te fragmenty chętnie wrzucę na forum ;)

Awatar użytkownika
NinehnElizabeth
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#9 » 18 maja 2015, o 22:57

Będę czekać na twoje złe kobiety. Mam nadzieję, że mnie nimi zafascynujesz.

Awatar użytkownika
AngelOfChaos
scyzoryk
scyzoryk

Post#10 » 19 maja 2015, o 22:27

Będę czekać na twoje złe kobiety. Mam nadzieję, że mnie nimi zafascynujesz.

Postaram się na jutro znaleźć coś odpowiedniego ;)

Awatar użytkownika
agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#11 » 21 maja 2015, o 10:22

Jakie znasz w literaturze czarne charaktery w ciele kobiety i co rozumiesz pod pojęciem "czarny charakter"?

Awatar użytkownika
AngelOfChaos
scyzoryk
scyzoryk

Post#12 » 23 maja 2015, o 14:29

Czarny charakter to inaczej antagonista w powieści.  

Ktoś kogo cele są sprzeczne z celami głównego bohatera, stojący z nim po przeciwnej stronie barykady. Najczęściej łamiący również zasady moralne. 

Oj, znalazłoby się kilka więc nie będę wymieniał po kolei, ale ostatni czarny charakter płci żeńskiej na jaki natknąłem się na kartach powieści to Rose w "Doktor Sen" Stephena Kinga.

Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#13 » 5 cze 2015, o 19:02

Generalnie - why not? Jakby nie patrzeć, antagonistów płci pięknej jest sporo, nie tylko w powieściach i opowiadaniach, ale również w baśniach - chociażby w Królewnie Śnieżce, Śpiącej Królewnie. Z powieści choćby Alicja w Krainie Czarów. Nic nowego.
Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz  

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Monivrian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#14 » 10 cze 2015, o 21:36

Generalnie pomysł dobry. W pewnym anime większość złych postaci były właśnie kobiety ( Galaxia, Królowa Beryl). Sama rozważam stworzenie dla swej bohaterki takiej przeciwniczki :D

Awatar użytkownika
Kosteczek
runiczny rapier
runiczny rapier

Post#15 » 14 cze 2015, o 18:45

Chciałbym żeby w temacie wypowiedział się Marek Hłasko. W jego prozie czarnym charakterem ZAWSZE jest kobieta.  

"Dziwka to nie zawód. To moralność. Niezakamuflowana dziwka to najwyższa moralność, jaką może dziś osiągnąć kobieta."

The words of the prophets are written on the subway walls.

Wróć do „Pogotowie literackie”