Zachęcamy do czytania naszych poradników!

Kobieta czarnym charakterem?

Nie wiesz, jak sprawić, by zdanie brzmiało lepiej, masz problem z pisownią, zapisem dialogów, ortografią, zasadami interpunkcji, nie jesteś pewien, gdzie postawić przecinki, a gdzie nie? Pogotowie literackie w sprawach prostych i tych bardziej złożonych. Zadaj swoje pytanie!
Awatar użytkownika
teszka
lekki sztylet
lekki sztylet
Zobacz teksty użytkownika:

Post#16 » 24 sie 2015, o 11:25

NinehnElizabeth pisze:
AngelOfChaos pisze:
Kobiecy czarny charakter ma urok, prawda?

O tak, z kobietą jako czarnym charakterem warto poeksperymentować, bo można ją pokazać w tylu sytuacjach...

Ototototo, dokładnie! Uwielbiam, kiedy to kobieta jest villainem, bo przecież... na ogół jesteśmy kojarzone z wrażliwością, dobrocią, domem, delikatnością i tak dalej, a tutaj mamy zupełne przeciwieństwo takiego kanonu kobiety. Zdecydowanie wolę czytać o takich bohaterkach, niż szarych myszkach i życiowych porażkach ;)

zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#17 » 24 sie 2015, o 11:32

Teszka, to ja polecam "622 upadki Bunga, czyli Demoniczna kobieta" i ogólnie Witkacego.

Pepe
scyzoryk
scyzoryk

Post#18 » 18 lis 2015, o 15:25

Dla mnie jedną z najciekawszych antagonistek jest Bellatrix Lestrange z sagi o Harrym Potterze. Oprócz niej na uwagę zasługuje także Milady z "Trzech Muszkieterów" A. Dumasa Ojca. Nie brak również tzw. "famme fatal", jak choćby Matylda w "Mnichu". Ogółem złe i mroczne kobiety w literaturze to temat-rzeka, według mnie całkiem ciekawy, chociaż trzeba przyznać, że niekiedy rola kobiety jest nietrafiona, np. Jadis w "Opowieściach z Narnii" moim zdaniem średnio pasuje.

Awatar użytkownika
Sovbedlly
scyzoryk
scyzoryk

Post#19 » 31 sty 2016, o 14:24

Moim zdaniem kobieta sprawia dużo większe wrażenie, niż mężczyzna jako czarny charakter. Kobieta jest z wyglądu subtelniejsza i nikt nie posądzi ją o złe zamiary, zaś facet jest silniejszy i na wiele rzeczy może sobie pozwolić. "Zła Kobieta" jest lepsza, a wątki z nią związane z pewnością ciekawsze. Ma też duże pole do popisu. Sama piszę o takiej i muszę przyznać, że lubię swoją brutalną bohaterkę.

Wróć do „Pogotowie literackie”