Zachęcamy do czytania naszych poradników!

WikiVid

Nie wiesz, jak sprawić, by zdanie brzmiało lepiej, masz problem z pisownią, zapisem dialogów, ortografią, zasadami interpunkcji, nie jesteś pewien, gdzie postawić przecinki, a gdzie nie? Pogotowie literackie w sprawach prostych i tych bardziej złożonych. Zadaj swoje pytanie!
KamilBala

WikiVid

Post#1 » 26 maja 2015, o 09:01

Cześć 

Drodzy forumowicze i forumowiczki. Zwracam się do was z wielką prośbą. Czytam bardzo dużo książek naukowych. Ostatnio wpadłem na pomysł, żeby podzielić się swoimi wrażeniami. Noszę się z zamiarem utworzenia kanału tematycznego na WikiVid, gdzie będę nagrywał filmy, na których będę recenzował książki. Czy uważacie, że to dobra inicjatywa i platforma edukacyjna jest do tego dobrym miejscem? 

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zireael
Lewa ręka ciemności
Lewa ręka ciemności
Zobacz teksty użytkownika:

WikiVid

Post#2 » 26 maja 2015, o 20:22

Po pierwsze, zachęcam do zapoznania się z regulaminem forum ;) 

Co do recenzji książek naukowych to zależy, jakie masz ku temu kompetencje. Czytamy wszyscy, to wiadomo (zwłaszcza w takim miejscu), ale recenzowanie publikacji naukowych to kompletnie inna broszka. Naukowców mniej będzie obchodziło to, czy książka jest napisana lekko i zwięźle, a bardziej to, jaką wartość merytoryczną ze sobą niesie. Myślę, że każdy student/absolwent ma w pamięci fatalnie napisane książki - tylko zazwyczaj te fatalnie napisane były najbardziej treściwe... 

Także jeśli jesteś tylko amatorem książek naukowych i nie masz merytorycznego przygotowania do recenzowania ich, radziłabym odpuścić - ewentualne, na upartego, przerzucić się na youtube. Oszczędzisz sobie krytyki pod zarzutem "nie wiem, a się wypowiem". Jeśli jesteś dostatecznie wykształcony w danym kierunku (i niestety, mgr może być za mało) i recenzujesz książki z danego zakresu, masz do tego pełne prawo - w mojej opinii. 

Jeśli to są popularnonaukowe, to wciąż YT bardziej się nadaje na takie publikacje - a w przypadku popularnonaukowych, przygotowanie merytoryczne nie jest już aż tak istotne :)

Salve lux post tenebras! 

www.alternation.pl / www.alternation.eu

Wróć do „Pogotowie literackie”