Zachęcamy do czytania naszych poradników!

Programy do tworzenia tekstu.

Nie wiesz, jak sprawić, by zdanie brzmiało lepiej, masz problem z pisownią, zapisem dialogów, ortografią, zasadami interpunkcji, nie jesteś pewien, gdzie postawić przecinki, a gdzie nie? Pogotowie literackie w sprawach prostych i tych bardziej złożonych. Zadaj swoje pytanie!
makbed

Post#16 » 4 wrz 2015, o 16:28

Ja osobiście chwalę sobie yWritera. Świetna sprawa do dłuższych tekstów. Klarowny podział na rozdziały, miejsce na notatki, opisy, charakterystykę postaci - wszystko za pomocą jednego kliknięcia w odpowiednią zakładkę. To tylko wierzchołek góry lodowej możliwości tego programiku. 

A jeśli ktoś się bawi w scenariusze - polecam Sophoclesa.

Awatar użytkownika
ViviSector
scyzoryk
scyzoryk
Zobacz teksty użytkownika:

Post#17 » 2 lis 2015, o 11:11

Ja używam do pisania google docs, bo uwielbiam chmurę. W razie czego nie muszę martwić się, że coś zaginęło po awarii komputera. Jednakże zaciekawiliście mnie innymi, wymienionymi tu programami i będę musiał je przetestować. Wszystkie.

Awatar użytkownika
Zireael
Lewa ręka ciemności
Lewa ręka ciemności

Post#18 » 3 lis 2015, o 15:14

A to ciekawe co piszesz ViviSectorze, bo ja z kolei mam fobię chmury i wszelkich internetowych danych :D Używam ich tylko w pracy, bo muszę - jeśli piszę coś swojego to na kompie bez internetu (mam taką starą "pralkę", pełniącą funkcję maszyny do pisania), regularnych swoich publikacji nie-z-pracy nie prowadzę już prawie 10 lat... Może dlatego właśnie, że pracuję z tekstem dużo i jeśli mam czas pisać coś swojego, to jest moje - dopóki nie idzie gdzieś dalej, to strzegę jak oka w głowie. No i back-upy, back-upy, back-upy!... Taką mam małą paranoję :D 

A z programów to na "pralce" MicWord 2003 (ostatni intuicyjny produkt tej firmy, niestety), na lapku OpenOffice (ujdzie, mimo zubożonej funkcjonalności), w robocie - MicWord 2016 - taaa, też się śmieję, że to program Doktora z przyszłości, ale właśnie nam aktualizację porobili. Niezły, lepszy od 2013 w razie czego :)

Salve lux post tenebras! 

www.alternation.pl / www.alternation.eu

zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#19 » 3 lut 2016, o 10:38

Ostatnio w nocy przytrafiła mi się taka sytuacja - zaczęłam opisywać sen w programie ZenWriter, i zarówno tło jak i jedna z dostępnych melodii, idealnie współgrały z moją wizją i dodatkowo inspirowały. Poza tym wspominam tę chwilę bardzo, bardzo ciepło.

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#20 » 4 lut 2016, o 12:18

Wypróbowałam ZenWritera i rzeczywiście przyjemnie się pisało. Mnie akurat bardziej niż muzyka podobał się właśnie stukot klawiszy maszyny do pisania (bo zawsze chciałam mieć taką prawdziwą...) <3

Wróć do „Pogotowie literackie”