Zachęcamy do czytania naszych poradników!

Kiedy brak wiedzy o danej epoce...

Nie wiesz, jak sprawić, by zdanie brzmiało lepiej, masz problem z pisownią, zapisem dialogów, ortografią, zasadami interpunkcji, nie jesteś pewien, gdzie postawić przecinki, a gdzie nie? Pogotowie literackie w sprawach prostych i tych bardziej złożonych. Zadaj swoje pytanie!
Awatar użytkownika
KateValentine1990
Użytkownik nieaktywny
Zobacz teksty użytkownika:

Post#1 » 28 kwie 2016, o 02:30

Witajcie, moi drodzy...mam pewien mały problem : zamierzałam napisać swoją pierwszą prawdziwą powieść , której akcja miałaby toczyć się w epoce wiktoriańskiej. Jednak mam duże luki odnośnie tła historycznego, słownictwa , czy nawet ubioru ówczesnych ludzi...oczywiście przeglądam różne strony internetowe, czy książki historyczne, ale czuję ogromny niedosyt. Biblioteka uniwersytecka odmawia pomocy. Na google scholar też bardzo mało materiałów. 

Pozdrawiam :)

"Moje przemyślenia są proste: nie ma człowieka, który by nie umarł. Łącznie z papieżem. Skoro jest to nieodwołalne i nieodwracalne, to nie ma się czego bać."

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford
Zobacz teksty użytkownika:

Post#2 » 28 kwie 2016, o 09:45

Zależy jeszcze gdzie i kiedy umiejscawiasz akcję (panowanie królowej Victorii trwało od 1837 do 1901). Jeśli masz akcję w jednym miejscu mogę pomóc (pisz do mnie pw), jeśli w wielu musisz skorzystać z dużej ilości źródeł, w szczególności polecam Timesa z tamtego czasu, ma naprawdę wiele treści o wydarzeniach (nawet tych małych), obyczajach i zachowaniach społecznych.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo? 

— Navigare necesse est, vivere non est necesse.  

Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Wróć do „Pogotowie literackie”