Opowiadania dzieci/ uczniów

Nie wiesz, jak ugryźć pewien temat? Masz problem z pisownią, zapisem dialogów, ortografią, zasadami interpunkcji, nie jesteś pewien, gdzie postawić przecinki, a gdzie nie? Pogotowie literackie w sprawach prostych i tych bardziej złożonych. Zadaj swoje pytanie!
Andzia_Pandzia
scyzoryk
scyzoryk
Posty: 5
Zobacz teksty użytkownika:

Opowiadania dzieci/ uczniów

Post#1 » 13 mar 2017, o 22:44

Hej! 

 

Zapisałam się tu m.in. po to, aby zasięgnąć waszych porad.  

Jestem polonistką w szkole podstawowej i uwielbiam swoich wychowanków katować przeróżnego rodzaju wypracowaniami, wśród których oczywiście najważniejsze są różnego rodzaju opowiadania (sprawozdania są nudne :D). Niektórzy naprawdę maja potencjał, biorą udział w konkursach. Co roku wydaję (może to za dużo powiedziane) książkę z ich opowiadaniami i sprzedaję w szkole. Chciałabym, żeby mieli jakieś szersze grono odbiorców, żeby inni zobaczyli, że tacy malutcy też czasem maja coś fajnego i wartościowego do powiedzenia. Co mi polecacie? Gdzie powinnam skierować swoje kroki? Dzięki z góry!


Deneve

Opowiadania dzieci/ uczniów

Post#2 » 14 mar 2017, o 14:01

Może jakieś lokalne gazety?

Awatar użytkownika
Cam
Ukryta Opcja Imperialna
Posty: 6510
Zobacz teksty użytkownika:

Opowiadania dzieci/ uczniów

Post#3 » 14 mar 2017, o 14:03

Też pomyślałam o gazetach. Nie kojarzę żadnych portali, które zamieszczałyby twórczość dzieci, a portale z ogólnodostępną publikacją i możliwością komentowania przez wszystkich raczej tu odpadają.  

Blog lub prosta strona na np. wordpressie też byłyby niezłą opcją.


Awatar użytkownika
Szarl
Jeździec Apokalipsy
Jeździec Apokalipsy
Posty: 859
Zobacz teksty użytkownika:

Opowiadania dzieci/ uczniów

Post#4 » 14 mar 2017, o 15:47

Wydaje mi się, że dobrą opcją byłoby na przykład nawiązanie współpracy z jakimiś młodzieżowymi domami kultury (są w nawet mniejszych miejscowościach, potwierdzone info) oraz organizacja dni literatury z określonym tematem przewodnim. Do najlepszych tekstów można zorganizować konkurs prac plastycznych na najlepsze ilustracje (od razu przy okazji można zorganizować wernisaż prac, koleżanki od plastyki będą ukontentowane, rodzice będą się cieszyć, że pociechy są takie kreatywne, win-win). Można też wejść na wyższy level i dać im spróbować napisać jakiś scenariusz do sztuki dziecięcej, która zostanie zainscenizowana na przykład na dzień dziecka. Dochód z biletów (jakaś symboliczna złotówka) można przeznaczyć na jakiś cel charytatywny. Taką inicjatywą na pewno zainteresowałaby się lokalna telewizja/radio/gazeta :), również po całym wydarzeniu można wydać scenariusz w jakimś ładnym wydaniu książkowym :D.
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Mariusz_Kocon
scyzoryk
scyzoryk
Posty: 48
Zobacz teksty użytkownika:

Opowiadania dzieci/ uczniów

Post#5 » 15 mar 2017, o 23:20

Po co? 

Pierwsza myśl, która się rzuciła po przeczytaniu zapytania. 

Pisząc, piszemy w określonym celu, a twoje pytanie jest z pogranicza celowości wydania opowiadań. 

Jeśli chcesz zrobić prezent dzieciakom, wydrukuj jako zbiór na zwykłej drukarce, i tak uczniowie będą szczęśliwi, powymieniają się autografami, a w pamięci ten moment zostanie na długo. 

Szersza publika? - lokalna gazeta, zaproponuj, że dostarczysz cykl opowiadań o mieście, gminie, regionie... 

Jeśli masz większe aspiracje, to polecam zgłoszenie pomysłu - profesjonalnej publikacji - do programu typu Budżet Obywatelski, są też środki z UE na aktywizację w sferze kultury, lub równie pokręcone programy, ale środki są realne... 

Tylko wracamy do podstawowego pytania, czyli; po co, dla kogo, w jakim celu to robisz. 

Opisz dokładnie, co chcesz osiągnąć, a znajdzie się i metoda. 

Powodzenia!


Wróć do „Pogotowie literackie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości