Zachęcamy do czytania naszych poradników!

Muzyka karmi wenę

Czego słuchacie, gdy piszecie?

Nie wiesz, jak sprawić, by zdanie brzmiało lepiej, masz problem z pisownią, zapisem dialogów, ortografią, zasadami interpunkcji, nie jesteś pewien, gdzie postawić przecinki, a gdzie nie? Pogotowie literackie w sprawach prostych i tych bardziej złożonych. Zadaj swoje pytanie!
Awatar użytkownika
Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu
Zobacz teksty użytkownika:

Muzyka karmi wenę

Post#21 » 2 lip 2012, o 17:55

Od kiedy Disturbed to nu metal? o.o
Po prostu robię za zły charakter.

Awatar użytkownika
JackJPS
scyzoryk
scyzoryk

Muzyka karmi wenę

Post#22 » 2 lip 2012, o 23:10

Jakiś czas temu wyczytałem to na którejś wiki. Poszukam i spróbuję podać link. 

EDIT: HAHA mam! Zespół klasyfikowany jest jako nu metalowy, lecz gatunek, jaki przedstawiają jest stałym obiektem debaty.  

Znalazłem to na naszej Wiki

m.t.gabryel

Muzyka karmi wenę

Post#23 » 20 lip 2012, o 07:09

Muzyki słucham tylko, gdy piszę w miejscu publicznym np. w metrze (tak było, gdy mieszkałem w Londynie). A jeżeli już słucham, to są to wyłącznie kompozycje Michała Lorenca. Nie jestem kinomanem, więc jego kompozycje nie kojarzą mi się z żadnym filmem (no dobrze, widziałem 2-3) i znajduję w tej muzyce swoje własne emocje. Preferuję jednak zupełną ciszę, wtedy łatwiej mi słyszeć, widzieć i czuć.

Awatar użytkownika
a_cappella
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Muzyka karmi wenę

Post#24 » 5 wrz 2012, o 19:41

Jeśli o mnie chodzi, to muzyka jest inspiracją tylko wtedy, gdy tworzę zarys w głowie - układam historię do cytatu, tytułu, melodii... Ale kiedy już zabieram się do, że tak to ujmę, pisania właściwiego, wokół musi być całkiem cicho, żebym słyszała, jak brzmi to, co mi się układa gdzieś pod czaszką. Mogę wtedy lepiej sięgnąć do środka siebie, że tak to kolokwialnie ujmę :D

Awatar użytkownika
NathalieRoss
lekki sztylet
lekki sztylet

Muzyka karmi wenę

Post#25 » 20 wrz 2012, o 23:44

Uwielbiam wymyślać sceny przy muzyce, ale z pisaniem bywa różnie. Często po prostu zamiast pisać zaczynam wtedy śpiewać wraz z wykonawcą, a to "trochę" utrudnia zadanie :( Ale zdarza się, że puszczam jakieś utwory i palce same biegają po klawiaturze, jakby odczytywały moje myśli. 

I polecam Wam do nastrajania się zespoły takie jak Lifehouse, Boyce Avenue (mają genialne covery) czy 3 Doors Down.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Muzyka karmi wenę

Post#26 » 28 wrz 2012, o 14:04

Mam jakąś dziwną fazę, że piszę do piosenek, które zupełnie nie pasują do tekstu xD Naprawdę chciałam depresyjny tekst pisać przy idealnie dobranej do niego Lanie i Laurze Marling, ale skończyłam nie wiedzieć czemu z jakimś housem w wykonaniu Sophie Ellis Bextor :lol:
"I'm not evil, I'm just differently moral." 

"Life's a bitch, now so am I." 

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Róża Saronu
lekki sztylet
lekki sztylet

Muzyka karmi wenę

Post#27 » 28 wrz 2012, o 18:25

Ja też tak mam, przy Kulcie piszę jakieś komeyjki, a poważne rzeczy w rytmie disco.
Jam narcyz Saronu, 

lilia dolin.

danio500

Muzyka karmi wenę

Post#28 » 8 gru 2012, o 16:56

A więc ja nie piszę, ale słucham: 

-Disco Polo 

-Rocka 

-Metalu 

-Techna 

-Hip Hopu

Fallen

Muzyka karmi wenę

Post#29 » 8 gru 2012, o 18:53

Zazwyczaj jest to muzyka adekwatna do mojego nastroju w danym momencie. Nie przeszkadza mi jeżeli niekoniecznie pasuje do pisanego tekstu.

danio500

Muzyka karmi wenę

Post#30 » 8 gru 2012, o 18:54

Hmm, a jakiś najczęściej słuchany utwór gdy piszesz? Jest taki czy ogólnie co wpadnie w ucho?

Fallen

Muzyka karmi wenę

Post#31 » 8 gru 2012, o 18:57

Przede wszystkim muzyka poważna, rzadziej metal czy rock.

Awatar użytkownika
Jillead
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Muzyka karmi wenę

Post#32 » 11 gru 2012, o 00:43

o tak, muzyka poważna, klasyczna, opera... <3 

kiedy pisze, kocham słuchać tego: 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=22ut_pzoWgY[/youtube] 

najpiękniejszy soundtrack ever. :serce:

Tyle czasu robiłam wszystko, żeby nie lekceważyć wrogów, że w końcu zapomniałam, iż równie niebezpieczne jest ich przecenianie. ~Katniss Everdeen 

[center][/center]

Awatar użytkownika
Meridon
lekki sztylet
lekki sztylet

Muzyka karmi wenę

Post#33 » 29 gru 2012, o 00:40

Igranie pisarza z jakimś innym, już stworzonym słowem, a więc tekstem piosenki jest podczas pisania raczej ryzykowne ;). Jeżeli już (i to absolutnie nie w przypadku poezji - poezję pisze inaczej niż prozę) to rzeczywiście muzyka instrumentalna, klasycznej unikam od ukończenia szkoły muzycznej ;P
"Wierzę, że (...) ludzie różnią się od siebie wyłącznie inteligencją. Że jedynym kryterium oceny naszych działań jest to, czy stajemy się dzięki nim bardziej szczęśliwi, czy nieszczęśliwi." - S. Sontag

Awatar użytkownika
Lampart
scyzoryk
scyzoryk

Muzyka karmi wenę

Post#34 » 29 gru 2012, o 14:40

Kiedy piszę, słucham muzyki, która mnie niesie, czasami bardzo głośno, nigdy nie jest to jakaś wolna czy smutaśna muza. Nie piszę o szarzyźnie i deszczu za oknem, o straszliwych męczarniach psychologicznych, samobójczych itp. Wiem, że w Polsce wszyscy piszą ciężko - każde opowiadanie musi być z głębokim przesłaniem i nie może skończyć się dobrze, najlepiej dwuznacznie, super jest jakieś wewnętrzne rozdarcie, ten symbol rozdartej limby wiecznie żywy :-) Piszę raczej obyczajowo, wesoło, w miarę lekko, jeśli przemyślenia, to niekoniecznie czarne.

chriss93

Muzyka karmi wenę

Post#35 » 9 lut 2013, o 20:05

Hmm jak dla mnie muzyka jest podstawą dobrego pisania, dzięki niej mogę się wsłuchać w coś i pozbierać myśli. Dla mnie podstawą jest obecnie Rasmus "Ten black roses", można powiedzieć, że dla niektórych jest nieco melancholijna, ale jednak skłania mnie do przemyśleń.

Wróć do „Pogotowie literackie”