(nie)szczęśliwa pisarka

Nie wiesz, jak ugryźć pewien temat? Masz problem z pisownią, zapisem dialogów, ortografią, zasadami interpunkcji, nie jesteś pewien, gdzie postawić przecinki, a gdzie nie? Pogotowie literackie w sprawach prostych i tych bardziej złożonych. Zadaj swoje pytanie!
blackrose
scyzoryk
scyzoryk
Posty: 43
Zobacz teksty użytkownika:

(nie)szczęśliwa pisarka

Post#1 » 2 lip 2018, o 23:50

Nie znalazłam podobnego tematu, więc postanowiłam założyć nowy. 

Drodzy Pisarze, Poeci, Artyści! 

Zwracam się do Was z problemem, z którym nie potrafię sobie poradzić. Jak pisać, gdy jest się szczęśliwym? Wiele rzeczy mnie zachwyca, czerpię inspiracje z otaczającego mnie świata i wydaje mi się, że często złapie mnie wena, ale gdy już siadam do pisania, w głowie mam pustkę. A może raczej nie pustkę, a natłok wielu myśli, które chciałabym przelać na papier. Rzecz w tym, że brakuje mi słów, kiedy jestem szczęśliwa. Mam cudowny okres w życiu (w końcu), jednak bardzo mnie to drażni, bo już od dawna nic nie napisałam. Czasem próbuję nawet wywołać na sobie gorszy humor, by cokolwiek stworzyć, ale czuję, że nie jest to wtedy szczere. Jak poradzić sobie z tym problemem? Macie jakieś porady, by móc pisać z pozytywnym wydźwiękiem?


białekoszule
scyzoryk
scyzoryk
Posty: 3
Zobacz teksty użytkownika:

(nie)szczęśliwa pisarka

Post#2 » 3 lip 2018, o 15:46

Zmagam się dokładnie z tym samym problemem, byłam przez dłuższy okres czasu szczęśliwa i nawet nie potrafiłam napisać jednego zdania w moim charakterze. Ostatnio dopiero kiedy mam powód by czuć się gorzej, piszę. Pierwszego dnia kiedy czułam się źle, usiadłam, zaczęłam pisać i czułam się tak stęskniona za tą czynnością, napisałam chyba w 10 minut aż 3 wiersze.  

Może Artyści, Poeci i Pisarze są już skazani na wenę podczas cierpienia? Spójrzmy na Kochanowskiego, Szymborską, Gołębiowskiego lub nawet tak sławnego muzyka jak Chopin.


Wróć do „Pogotowie literackie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość