Strona 1 z 1

Forma zapisu

: 30 gru 2019, o 23:11
autor: AaKuba
Witam!  

Może zacznę od przedstawienia się, mam na imię Kuba mam 15 lat i piszę książkę o niedalekiej przyszłości. Mam dylemat co do zapisu jednego z fragmentu, chodzi dokładnie o wpis do pamiętnika. Aktualnie w programie oznaczyłem go jako cytat, lecz zastanawiałem się czy nie zmienić go na formę myśli bohatera. 

Fragment: 

'Lucas otworzył oczy, zobaczył sufit. Na jego twarzy pojawił się uśmiech, jednakże bo krótkiej chwili zniknął. Chłopak uświadomił sobie bowiem, gdzie jest. Wstał z łóżka i powoli podszedł do okna. Położył ręce na parapecie. Poczuł chłód. Patrząc przez okno zobaczył ogród, który oddzielał jego dom od ruchliwej ulicy, na której jak co dzień stali ludzie, którzy zniszczyli to wszystko co kochał, co dawało mu energię na każdy dzień. Obok jego ręki leżał pamiętnik, pisał w nim dosyć często. Otworzył go na ostatniej stronie jaką zapisał i zaczął czytać szepcząc niektóre słowa: 

12 listopada 2028 rok 

Pamiętam jakby to wszystko było wczoraj, dobrze pamiętam to popołudnie dwa lata temu, popołudnie, które zmieniło nas wszystkich. 

 

Nagle przerwał, ponieważ(...)' 

Na stronie wydawnictwa kreator przedstawia cytat w wizualizacji książki jako tekst pisany kursywą i trochę inną czcionką.


Forma zapisu

: 3 sty 2020, o 17:40
autor: Fenrir
W podanym fragmencie powinieneś zapisać to jak zwykłą wypowiedź, skoro szepta. Co innego, gdybyś po prostu przytoczył fragment pamiętnika - wtedy polecam wydzielić go linijką odstępu od góry i dołu oraz zapisać kursywą. Zapis jako myśl nie ma tu uzasadnienia.