Ćwiczenie warsztatowe na drabble ("go with the flow" edycja 2011)

Nigdy nie kończący się mini-ćwiczenie: napisz tekst z użyciem podanego słowa

Ćwiczenia warsztatowe na zadany temat.
Awatar użytkownika
Bronek_WSI
Użytkownik nieaktywny
Zobacz teksty użytkownika:

ĆWICZENIE: piszemy drabble

Post#46 » 3 cze 2016, o 00:34

Wybieram - droga 

[center]Ona[/center] 

Czubkiem buta niedbale dogasiłem rzuconego na ziemię peta. Na przystankach nie wolno palić, ale nikogo to nie obchodzi, nie tutaj, nie o tej porze. Spojrzałem na zegar – 23:59. A autobusu wciąż nie ma. Spóźnia się już dobre pół godziny. Gdybym odszedł dziesięć minut temu, już dawno byłym na miejscu.  

Mijam wyblakłe kamienice, zamkniętą budę z kebabem, w końcu docieram na miejsce. Wielki, kolorowy neon CZYNNE 24/7 – uderza, przykuwa uwagę. Wydaje się całkowicie nie pasować do szaro-burej okolicy.  

Chwilę później jestem już w sklepie. Alkohole – wódki, likiery, piwa.. i ona. Whisky. Już prawie zapomniałem jak smakuje... Kupiłbym ją, przypomniał sobie. Problem w tym, że jest tak cholernie droga.  

Słowo: łańcuch lub Europa

Awatar użytkownika
meerkat
scyzoryk
scyzoryk

Post#47 » 3 cze 2016, o 00:43

Łańcuch dla mnie :).

Awatar użytkownika
meerkat
scyzoryk
scyzoryk

Post#48 » 3 cze 2016, o 01:44

Łańcuch 

Promyki słońca oświetlały moje poranione dłonie, wytarta już stara koszula ledwo zakrywała moje wychudzone ciało. "Jutro moja kolej. Przyjdą po mnie z samego rana." Świadomy zbliżającej się próby czułem jedynie zrezygnowanie. Wygrana oznaczałaby dla mnie niewolę. Do końca życia musiałbym kreować. Stopniowo traciłbym świadomość, by w ostateczności stać się posłusznym zombie. Porażka, oznaczałaby śmierć. Spojrzałem na ten przeklęty łańcuch. Ileż to razy próbowałem? Każdy plan wyswobodzenia, kończył się porażką. Jedynie kawał metalu dzielił mnie od wolności. Jedynie on mnie powstrzymywał. Wiedziałem, że nie mam najmniejszych szans na uniknięcie próby. Jedynie przegrana uratuje mnie od niewoli. Podjąłem więc decyzję. Wybieram śmierć. 

słowa do wyboru: szmer, siła

Wróć do „Warsztaty literackie”