Konkurs o Tytuł Drabblemistrza 2018

Konkursy, pojedynki i plebiscyty organizowane przez i dla Artefaktowiczów. Każdy użytkownik może zorganizować event literacki (więcej informacji: tutaj).
Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady
Posty: 5264
Zobacz teksty użytkownika:

Konkurs o Tytuł Drabblemistrza 2018

Post#1 » 10 lis 2018, o 11:52

Konkurs o Tytuł Drabblemistrza

Zapraszamy do udziału w Konkursie o Tytuł Drabblemistrza 2018!
Formą konkursową jest drabble (tekst na 100 słów) o dowolnej tematyce. Aby wziąć udział i stoczyć bój o tytuł Drabblemistrza, należy opublikować utwór w "Miniatury i drabble" (TAG: konkurs-drabblemistrza). Można zgłosić dowolną ilość drabbli.
Zwycięzca zostanie wyróżniony zaszczytnym tytułem Drabblemistrza, ale to nie wszystko. W konkursie przewidziane są nagrody książkowe dla autorów trzech najlepszych tekstów. Dodatkowo, jako że konkurs inspirowany jest naszymi zeszłorocznymi drabblemaniami, które polegały na napisaniu jak największej ilości drabbli przez miesiąc, autor o najbardziej płodnym piórze również otrzyma książkę.
Termin upływa 20 grudnia.

Powodzenia!

Forma konkursowa: drabble o dowolnej tematyce
Termin zgłaszania prac konkursowych: 20.12.2018
Więcej szczegółów w regulaminie.

Regulamin Konkursu o Tytuł Drabblemistrza
  1. Uczestnikiem konkursu może być każdy użytkownik forum, z wyjątkiem Camenne jako organizatora i osoby fundującej nagrody książkowe.
  2. Formą konkursową jest drabble - tekst liczący 100 słów; tematyka jest dowolna. Aby uniknąć błędnej liczby słów, sugerujemy „ręczne” ich liczenie. Minimalne odstępstwo nie dyskwalifikuje tekstu, jednak Administracja może zwrócić się do autora o dokonanie korekty.
  3. Aby wziąć udział w Konkursie, należy opublikować dowolną ilość drabbli w dziale "Miniatury i drabble" do 20 grudnia 2018. Zakładając temat, należy użyć tagu "konkurs-drabblemistrza". Drabble musi być oryginalną twórczością uczestnika i nie może być wcześniej opublikowana na forum Artefakty.
  4. Po zakończeniu terminu publikacji prac, w dziale „Konkursy, plebiscyty i pojedynki” zostanie utworzony temat z ankietą, w której głosować mogą wszyscy użytkownicy forum, z wyjątkiem organizatora. Jeżeli zgłoszonych prac będzie więcej niż 30, głosowanie zostanie podzielone na fazy: półfinałową i finałową - fazie w półfinałowej odbędzie się więcej niż jedna ankieta i z każdej do finalnego głosowania przejdzie po 5 najlepiej ocenionych tekstów.
  a) głosowanie będzie trwało dwa tygodnie (z możliwością przedłużenia o pięć dni w przypadku, gdy mało osób zagłosuje);
  b) w zależności od ilości zgłoszonych prac, każdy użytkownik będzie mógł oddać do trzech głosów;
  c) podczas głosowania, w ankiecie można rozdysponować głosy tradycyjnie (czyli w przypadku posiadania trzech głosów, można oddać po jednym głosie na trzy teksty) lub rozdzielić je wedle uznania (czyli przykładowo przydzielić pierwszemu tekstowi jeden punkt, a drugiemu dwa lub dać wszystkie trzy głosy na jeden tekst);
  d) nie można głosować na własne prace;
  e) w przypadku remisu zostanie zorganizowana dogrywka. Jeżeli dogrywka nie wyłoni zwycięzcy, oba teksty zostają uznane za zwycięskie ex aequo.
  5. Autor tekstu konkursowego, który zdobędzie najwięcej głosów w ankiecie, zostanie ogłoszony Drabblemistrzem. W konkursie przewidziane są cztery nagrody książkowe - trzy dla autorów trzech najlepszych drabbli oraz jedna rozlosowana wśród osób, które nadeślą największą liczbę prac.
  6. Zastrzegamy sobie prawo do nie rozstrzygnięcia konkursu, przedłużenia terminu lub ograniczenia ilości nagród książkowych, jeżeli zostanie nadesłana mała ilość prac konkursowych.
Czytaj, a będziesz czytany!

Poradniki: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Posty: 1668
Zobacz teksty użytkownika:

Konkurs o Tytuł Drabblemistrza 2018

Post#2 » 1 gru 2018, o 17:52

Ja wiem, że jesienna, a nawet zimowa już aura może nie sprzyjać zwiększeniu mocy przerobowych w pisaniu, a przygotowania świąteczne zaraz się zaczną (jeśli u niektórych już się nie zaczęły), ale przypominam o konkursie!
Jak na razie mamy tylko 4 drabble!
Zachęcam (sama muszę wziąć się do roboty, ale ciii), bo napisanie drabbla nie zajmuje dużo czasu, a ćwiczy umiejętność operowania słowem i zawarcia zamierzonej treści bez przegadywania tekstu, a to wcale nie taka łatwa rzecz! ;)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Posty: 1668
Zobacz teksty użytkownika:

Konkurs o Tytuł Drabblemistrza 2018

Post#3 » 21 gru 2018, o 18:00

Termin zgłaszania prac upłynął! Po świętach stworzymy ankietę i będzie można oddać swój głos. :)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Wróć do „Konkursy, plebiscyty i pojedynki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości