Konkurs wielkanocny

Konkursy, pojedynki i plebiscyty organizowane przez i dla Artefaktowiczów. Każdy użytkownik może zorganizować event literacki (więcej informacji: tutaj).
lespedeza
scyzoryk
scyzoryk

Konkurs wielkanocny

Post#11 » 28 mar 2016, o 17:33

Ross_Rabiaka pisze:
lespedeza pisze:Ty, takie GURU ?Sam musisz Mój Drogi dojść :) Spójrz na swój wiersz, jak na "obcego" i zaraz zauważysz :)

Pisząc ironicznie "guru" wysypałaś się :) Nie jestem żaden guru i nic nie "muszę" - zapewniam cię. Tylko chwilowo mam inny kolor nicka (zresztą prosiłem już Panią Administrator o uwolnienie mnie od tego koloru, pliis...)
A że chciałaś mi wbić szpileczkę, wiadomo, odwetowy komentarz z twej strony, ale możesz spać spokojnie, wkleiłem tu ten tekst dla zabawy - ktoś narzekał, że pustki w temacie konkursowym. Tak że nic nie zamierzam zmienić w tym swoim gniocie, a Ty, jak chcesz poważnie rozmawiać o poezji, to chętnie podejmę rękawicę :)

I tu się mylisz, odwetówek nie uznaję. Najlepszy dowód to, to że go nie rozebrałam na części. Dałam Ci szansę, byś sam znalazł :)I odpuść, szkoda mi życia na takie " odbijanie piłeczek " . Grzecznie odpisałam, a Ty zaczepiasz ? I po co ?cyt. "Tak że nic nie zamierzam zmienić w tym swoim gniocie," ..Twoja decyzja!

Ross_Rabiaka
gladius tytanów
gladius tytanów

Konkurs wielkanocny

Post#12 » 28 mar 2016, o 17:51

I tu się mylisz, odwetówek nie uznaję.

... nie uznajesz - powiadasz - ale dziwnym trafem robisz szarżę swą lancą na ten skromny tekst, bez podania zarzutu/ deficytów/ słabszych miejsc/ argumentów przeciw, zasłaniając się moją "gurowatością" i że przecież ja wiem, co Ty wiesz! :-D

Najlepszy dowód to, to że go nie rozebrałam na części.

To go rozbierz. Na części z nim! :-D

Dałam Ci szansę,

Dziękuuuję!

byś sam znalazł :)

więcej światła! :-D

Grzecznie odpisałam

No ba!

a Ty zaczepiasz ? I po co ?

Nie zaczepiam, tylko pytam grzecznie: co Twoim zdaniem nie teges, nie halo w tym wierszu... Konkrety, Waćpanna...

Twoja decyzja!

Tylko krowa nie zmienia decyzji. Czekam na argumenty.
Matt C.

lespedeza
scyzoryk
scyzoryk

Konkurs wielkanocny

Post#13 » 28 mar 2016, o 18:04

Ross_Rabiaka pisze:
I tu się mylisz, odwetówek nie uznaję.

... nie uznajesz - powiadasz - ale dziwnym trafem robisz szarżę swą lancą na ten skromny tekst, bez podania zarzutu/ deficytów/ słabszych miejsc/ argumentów przeciw, zasłaniając się moją "gurowatością" i że przecież ja wiem, co Ty wiesz! :-D

Najlepszy dowód to, to że go nie rozebrałam na części.

To go rozbierz. Na części z nim! :-D

Dałam Ci szansę,

Dziękuuuję!

byś sam znalazł :)

więcej światła! :-D

Grzecznie odpisałam

No ba!

a Ty zaczepiasz ? I po co ?

Nie zaczepiam, tylko pytam grzecznie: co Twoim zdaniem nie teges, nie halo w tym wierszu... Konkrety, Waćpanna...

Twoja decyzja!

Tylko krowa nie zmienia decyzji. Czekam na argumenty.

na łatwiznę widzę idziemy. Widzisz, żeby pisać poezję trzeba mieć w sobie dużo pokory, której w Tobie nie widzę. Oczywiście mogę się mylić, nie znam Cię i mogę tylko wyciągnąć wnioski po tym co piszesz w komentarzach/ a sporo ich przeczytałam/. A wnioski są raczej ...no...domyśl się. Nie wiem czy mam ochotę Ci wskazać błędy delikatnie rzecz ujmując. Serio ich nie widzisz ? Idę kawy się napić. Zastanowię się , a Tobie życzę udanego popołudnia. Pozdrawiam.

Ross_Rabiaka
gladius tytanów
gladius tytanów

Konkurs wielkanocny

Post#14 » 28 mar 2016, o 18:17

na łatwiznę widzę idziemy.

Nie my, a raczej... TY :-D

Widzisz, żeby pisać poezję trzeba mieć w sobie dużo pokory, której w Tobie nie widzę.

Nie rozmawiamy o mnie, tylko o tekście (moim) - że tak nieśmiało przypomnę! :-D

Oczywiście mogę się mylić,

Oczywiście.

nie znam Cię i mogę tylko wyciągnąć wnioski

W wyciąganiu pochopnych wniosków widzę u Ciebie potencjał! ;))

po tym co piszesz w komentarzach/ a sporo ich przeczytałam/.

O doprawdy, jak mi miło, tyle Twej uwagi.... Niegodnym! :-D

A wnioski są raczej ...no...domyśl się.

Mów do mnie otwartym tekstem. :-D

Nie wiem czy mam ochotę Ci wskazać

Ja też nie wiem.

błędy delikatnie rzecz ujmując.

Zapewne są to - megabłędy!

Serio ich nie widzisz ?

Nie.

Idę kawy się napić.

Koniecznie. Da Ci ona zapewne więcej powera, aby precyzyjnie zdefiniować megabłędy.

Zastanowię się ,

Słusznie.

a Tobie życzę udanego popołudnia.

A dziękuuję!
Matt C.

przegladarka_myslowa
scyzoryk
scyzoryk

Konkurs wielkanocny

Post#15 » 29 mar 2016, o 13:07

Kurde, Rozrabiako, ale się ubawiłam przy tym ostatnim poście! Niezłe! I to mi się podoba - trzeba mieć dystans do siebie i do rozmówcy, wszystko zgrabnie obróciłeś w żart, trochę ironicznie, trochę prześmiewczo, ale dobrze wyszedłeś. Lubię takich ludzi :) Nie bądźmy zawsze tacy seeeerio, tacy powaaażni, groooźni.

Mi tam wiersz się podoba i nie widzę żadnych błędów, ba, ja nawet nie uznaję czegoś takiego jak "błąd" w wierszu, chyba, że ortograficzny, a ortograficznych, bynajmniej, nie widzę. Bo w wierszu chodzi właśnie o tę swobodę, możemy zrobić z nim, co chcemy, nie ogranicza nas żadna interpunkcja, żadne akapity, nic, jest to nasze własne dzieło. Tak więc myślę, że Ross, jako autor, nie musi nic zmieniać czy poprawiać, niezależnie od tego, co sądzą inni. Nawet, jeśli jest inne słowo, które w miejsce jednego lepiej pasuje, lepiej brzmi - nic nie musi. Ale swoją drogą jestem ciekawa tych błędów, o których Lespedeza pisze, więc, oczywiście z całym szacunkiem, czekam na zamieszczenie jakiegoś dłuższego postu z uzasadnieniem i wypunktowaniem.

*A żeby jeszcze sprostować, bo tu zaraz pewnie ktoś mi powie, że jak to, że błędy w wierszach istnieją, no halo - wychodzę z założenia, że jako autorzy jesteśmy nieograniczeni, wszechmocni i jak Bóg, wszystko tworzymy sami, od początku. Coś może lepiej brzmieć po poprawce, mieć "dosadniejszą" puentę itd, itd., ale ze względu na tę dowolność i brak jakichkolwiek ograniczeń, sami o tym decydujemy. Nawet jak ktoś nie ma talentu, pisze rymami częstochowskimi i generalnie masło maślane, to wciąż pozostaje autorem, wciąż jest to jego mały twór, z którym zrobi, co zechce. Ale chętnie bym podyskutowała, jeśli ktoś się nie zgadza, może przekona mnie i zmienię zdanie ;)

PS. Proszę o usunięcie postu pod spodem, zapomniałam, że nie należy pisać jedno po drugim obok siebie.
[center]"Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie."[/center]

Wróć do „Konkursy, plebiscyty i pojedynki”