Rozmowy o eventach literackich - krótkie wyjaśnienie, czym są, i miejsce na organizację i propozycje

Konkursy, pojedynki i plebiscyty organizowane przez i dla Artefaktowiczów. Każdy użytkownik może zorganizować event literacki (więcej informacji: tutaj).
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Jesienne Wietrzenie Szuflady

Post#551 » 12 wrz 2015, o 15:58

Nic się nie stało ;))

Informuję dodatkowo, że jako organizatorka jestem wyłączona z uczestnictwa w konkursie i plebiscycie na wrześniowego KM. Dopiero po kilku dniach przypomniałam sobie, że nie umieściłam tej oczywistości w ogłoszeniu, a być może ktoś nie zauważył, że zostało to dodane.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

bronmus45
Użytkownik zbanowany

Prima Aprilis Nix

Post#552 » 23 lut 2016, o 09:44

miniaturki tematyczne - limeryki
[center]Prima Aprilis chciał zawitać do Artefaktów;
dzisiaj mógł pozwolić sobie na kilka nietaktów.
Musiał się jednak liczyć z TWA
bo ci porąbią na nim drwa.
Wolał więc zaniechać z owymi wszelkich kontaktów.

*[/center] [center]Obrazek[/center] [center]Na śmigus-dyngus Tusek i Kaczor
dla nas przykładem obaj być raczą.
Wyższy z nich leje wodę
niższy w beczce po brodę
Diogenes Kaczor prawie... man macho.

- bronmus45 -[/center]
Milczenia nie należy cenić sobie złotem, gdy z politycznym spotkasz się bełkotem - bronmus45

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Event Długoweekendowy

Post#553 » 29 kwie 2016, o 18:47

Tak! Czeka nas czas błogiego lenistwa i wypoczynku!
Warto o tym pisać wiersze i krótkie opowiadania. Dlatego właśnie zapraszamy was do podzielenia się z nami swoją twórczością na temat tego błogo spędzonego czasu.
Chcesz stworzyć wierszowany przepis na karkówkę z grilla? Zrób to i podziel się z nami.
Na wasze publikacje czekamy do końca wolnego czasu (jeśli wziąłeś [lub wzięłaś przypis od Ruchu Ludowego Frontu Wyzwolenia Judei] wolne na czwartego maja to też się liczy).
Życzymy miłej zabawy! :mrgreen:
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Camenne

Kartka z pamiętnika - temat organizacyjny

Post#554 » 5 maja 2016, o 14:59

Organizatorką eventu jest agathas, do niej można kierować wszelkie pytania.
Temat przewodni eventu brzmi "Napisz coś o sobie - kartka z pamiętnika", a więc do piór, artefaktowicze, i napiszcie coś prozą o swoich przeżyciach. Wasza kartka z pamiętnika powinna mieć od 5 do 10 stron znormalizowanego maszynopisu (przypominam, że znormalizowany maszynopis ma dość specyficzne formatowanie - czcionka Times New Roman, 13 punktów, interlinia 2 - więc po napisaniu tekstów upewnijcie się, że mieścicie się w konkursowym przedziale stron).
Teksty można przesyłać do mnie poprzez prywatną wiadomość do 31 maja 2016 roku, a po tym dniu w odrębnym temacie pojawią się wszystkie teksty i drogą głosowania wybierzemy wspólnie najlepszego zaklinacza wspomnień. Taką dokładnie rangę zwycięzca dostanie na miesiąc.

Lekkości pióra wszystkim życzę.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Kartka z pamiętnika

Post#555 » 5 maja 2016, o 22:16

Zachęcam do pisania, by zdobyć rangę "zaklinacza wspomnień".

To bardzo proste zadanie, nie zawiedźcie Artefaktów!!!

Ross_Rabiaka
gladius tytanów
gladius tytanów

Kartka z pamiętnika

Post#556 » 5 maja 2016, o 22:22

Nie mam maszyny do pisania, więc ciężko mi poprzeliczać te maszynopisy ;) Ciekawo, ile kartek w wordzie to może maksymalnie zająć przy zachowaniu założonego formatowania, czy też ile znaków/ wyrazów ma liczyć...
Matt C.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Kartka z pamiętnika

Post#557 » 5 maja 2016, o 22:33

Chyba się skuszę, o ile wena dopisze. :)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Kartka z pamiętnika

Post#558 » 5 maja 2016, o 22:35

Nie mam pojęcia, co znaczy znormalizowany maszynopis.
Ale fajnie byłoby wygrać. hehe.

Awatar użytkownika
Camenne

Kartka z pamiętnika

Post#559 » 6 maja 2016, o 07:00

Znormalizowany maszynopis liczy 1800 znaków na stronę, więc konkursowe opowiadanie powinno mieć od 9000 do 18000 znaków ze spacjami :)

mirek13

Kartka z pamiętnika

Post#560 » 10 maja 2016, o 03:16

No po prostu bajka. A mogę wysłać na ten konkurs 90% swoich opek? :mrgreen:

Wróć do „Konkursy, plebiscyty i pojedynki”