Podaj mi obraz

Konkursy, pojedynki i plebiscyty organizowane przez i dla Artefaktowiczów. Każdy użytkownik może zorganizować event literacki (więcej informacji: tutaj).
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Re: PODAJ MI OBRAZ

Post#11 » 17 wrz 2011, o 21:30

Kostucha pisze:
Widać, że tekst niedopracowany, pisany na szybko (jak zresztą i mój, nienawidzę pośpiechu), ale pomysł - zajebisty! :D

Dopiero zaczęłam pisać trzy dni temu, a przerwę w pisaniu mam już kilku miesięczną, więc nie dziwię się, że tak wypada xD
Ja dopiero w czwartek wieczór, szkoda mi, że się za to wcześniej nie zabrałam :) I też miałam przerwę, może i krótką - nie wiem, miesięczną? - ale dawno tak nie wypadłam z wprawy, duh, okropna sprawa.

Czuję, że psychosyrenka podbije nasze serca :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

lori
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#12 » 18 wrz 2011, o 14:49

<offtop>

Oeone pisze:
Mój królu słońce.

Wszyscy dobrze wiemy, skąd ten motyw ;]
Właśnie ja tak średnio. Czuję, że to już było, ale nie mam pojęcia gdzie :<

no mnie to na kilometr wali GoTem :P

</offtop>

Giwi

Post#13 » 18 wrz 2011, o 16:35

Kostucha pisze:Teraz zastanawiają mnie użyte przez ciebie obrazki. Wyłapałam tylko oczywistą sól, mam podejrzenie do jednej rzeczy, ale nie jest ona tak rzucająca się w oczy. Zdradzisz nam, gdzie jeszcze poukrywałaś motywy, a może tylko sola się zajęłaś? ;)

Przykro mi, że Cię rozczaruję, ale została użyta tylko sól :D

Opowiadanie A
Trochę się zawiodłam i mam bardzo mieszane uczucia. Znaczy, wszystko jest fajnie, tylko nie podoba mi się język, nie wiem czemu kojarzy mi się z takimi strasznymi zawijasami w piśmie :D Główna bohaterka nie wywołuje we mnie żadnych uczuć, ani tym bardziej jej strata. To był jej wybór, mimo iż nieświadomy. I strasznie kojarzy mi się GoT :D

Tekst B
Ten tekst natomiast w ogóle mi się nie podobał, bo samo użycie obrazka z Flinstonami jest tutaj jak najbardziej na miejscu, to użycie soli i całej tej sprawy z duchem nie podoba mi się. Lepiej by było, gdybyś tej soli nie użyła.

Tekst C
Co to ma być? Toż to porażka! A fe!

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Post#14 » 18 wrz 2011, o 21:35

Tekst A
Król Słońce- tak nazywano Ludwika XIV, jednego z twórców absolutyzmu francuskiego. Zgadłam:D?
Sam tekst mnie nie porwał. Autorka/autor, choć ma niezaprzeczalnie bardzo ładny styl, nie potrafiła stworzyć solidnej spójności między poszczególnymi fragmentami tekstu. Poza tym, panienka z wielkiego domu i zabójca w jednym? Nein, nein, nein.
Tekst B
Pomimo chaotyczności, cholera, podobało mi się :D. Super przystojny dinozaur z sąsiedztwa totalnie mnie kupił.
Tekst C
Giwi i tylko Giwi RESZTA NIE CZYTA-
 Rozwiń, aby przeczytać
po Twoim oburzeniu, śmiem wywnioskować, że to Twój tekst ^^
.
Motyw z muszkami i znikającymi nożami wg mnie trochę tandetny. Ale skrzypienie? To było coś :D. Od pewnej burzowej nocy spędzonej u dziadków, skrzypienie zawsze będzie powodować u mnie dreszcze. Tylko szkoda, że samo skrzypienie wywołało u mnie reakcje. Cała reszta jest nijaka, nie wybijająca się niczym niezwykłym. A szkoda, bo mogła być z tego niezła perełka.
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Giwi

Post#15 » 18 wrz 2011, o 22:06

Szarl, my już wiemy czyj tekst jest czyj, nie musiałaś ukrywać tego pod spoilerem :D
Btw, niezła dedukcja Sherlocku ;)

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Post#16 » 18 wrz 2011, o 22:43

Lamersko, umknęło mi to najwyraźniej :lol: . Taki ze mnie Sherlock :D.
Czekam na następne perełki :D.
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Awatar użytkownika
Camenne

Post#17 » 19 wrz 2011, o 08:36

Po zainteresowaniu każdej z nas odpisaniem na opinię o innym tekście nietrudno się domyślić, która co napisała, zdradziłyśmy się wszystkie ._.

Król Słońce- tak nazywano Ludwika XIV, jednego z twórców absolutyzmu francuskiego. Zgadłam:D?
Teeż, ale to nie to. Teraz zastanawiam się, czy w GoT Loras nie nazywał Renly'ego swoim "królem słońce", ale to tylko domysły :lol:

Poza tym, panienka z wielkiego domu i zabójca w jednym? Nein, nein, nein.
Czy ja wiem, moim zdaniem wadą tego połączenia jest banalność, funkcjonujące gęsto i często w książkach - poza tym czyż nie jest rozkosznie tragiczne? :lol: Niech ma panienka-bogaczka troszkę trudności w życiu, a co!

I jeszcze: Kostucha pytała, jakoś wyleciało mi to z głowy :) Niektóre elementy traktowałam mniej dosłownie (Flinstonowie - imię Barney, gwiazdki w buteleczce-gwiazdce - ciało astronomiczne).
Gdy cię zabrakło, nie zniknęły dla mnie wszystkie gwiazdy. BLABLABLA.
Mój królu słońce.
Nawet samo Słońce jest gwiazdą ;)

A właśnie, i jeszcze zapomniałam odnośnie C.
Właśnie bardzo szkoda, że jest tylko sól. Zawiodłam się, autorka z wyobraźnią, a tu tylko jeden element i w dodatku własny? ;d
Sam event polegał właśnie na podołaniu z tą trudnością, jasne, że nikt nie wymagał wykorzystania wszystkich motywów; niełatwo sklecić coś z tej absurdalnej mieszanki, ale można, Kostucha i ja żywym przykładem. Zresztą ile to jest wykorzystać jedne z prostszych motywów, które można wprowadzić do tekstu bez efektu udziwnienia? Zwłaszcza, że było milion okazji - a tu wisior w pamiątkach po babci, wisior na szyi, cokolwiek.
Dlatego mówię - takie pójście na łatwiznę jest fe i powiedziałabym, że teraz nie fair odnosić się w stylu "niedopracowane, pomysł mógł być lepszy, to i to inaczej bym sobie wyobrażała" do każdego innego tekstu, bo przez próbę zawarcia eventowych motywów w pewnych momentach sytuacje były wymuszone - np. u Kostuchy końcówka z fioletowowłosym monstrum, która w kontekście eventu jest fajna, ale oceniając to jako samodzielny tekst już wolałabym inną. U mnie parę motywów w ogóle jest z dupy w kontekście całości, zaakcentowane, bo musiałam je wyróżnić, ale niech to przeczyta ktoś spoza i założę się, że zapyta sam siebie: "WTF z solą, konikiem i jakimiś fioletowowłosymi nimfami, co to w ogóle tutaj robi?!" :lol:
A jesteś taką pomysłową dziewczyną, ty leniu ;d
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Giwi

Post#18 » 19 wrz 2011, o 10:21

Oj tam oj tam Onku, następnym razem pójdzie mi lepiej :D Wam też nikt nie kazał umieszczać kilku motywów, a ja pomysł na to opowiadanie trawiłam przez kilka dni, a i tak wysłałam dosłownie na kilka minut przed dwudziestą. Obiecuję, że następnym razem będzie lepiej!

Awatar użytkownika
Camenne

Post#19 » 19 wrz 2011, o 14:13

Następnym razem proponuję zrobić inspiracje + tury, to było przyjemniejsze rozwiązanie, to co prawda ciekawsze, ale wyszło jak wyszło :lol:

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#20 » 19 wrz 2011, o 15:28

Nom, zdecydowanie lepsze wychodziły te teksty. Można ponownie coś zorganizować, ale dopiero po październiku. ;)
Po prostu robię za zły charakter.

Wróć do „Konkursy, plebiscyty i pojedynki”