Ogłoszenia 

Konkurs na drabble Tęsknota za latem - zapraszamy do oddania głosów na najlepszy tekst! Trwa dogrywka  

Automatyczne wcięcia akapitowe na forum 

Konkurs na drabble "Tęsknota za latem"

Konkursy, pojedynki na pióra, nasze wewnętrzne plebiscyty na najlepszego komentującego oraz najlepsze teksty literackie oraz inne wyzwania literackie organizowane przez i dla Artefaktowiczów. Każdy chętny może zorganizować własny event literacki.

Który tekst jest najlepszy? Dogrywka

Czas głosowania minął 30 lis 2019, o 07:36Please note that results are sorted by decreasing number of votes received.

Tekst Achillesa
5
50%
Upał - tekst Zdzisława
3
30%
Tekst Malibei
2
20%

Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
Camenne
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator
Zobacz teksty użytkownika:

Post#1 » 12 lis 2019, o 08:09

Brrr, jak zimno! Nic tylko tęsknić za latem!  

Zapraszam do udziału w kolejnym konkursie na drabble. Drabble (tekst mający dokładnie 100 słów) powinno być o tematyce związanej z latem. Gatunek dowolny.  

By wziąć udział w wydarzeniu, należy opublikować drabble w tym temacie w terminie. Potem, jak w poprzednim konkursie, pojawi się ankieta, dzięki której wyłonimy najlepszy tekst konkursu. Mam nadzieję, że frekwencja dopisze!  

Pióra w dłoń! ;)  

Forma konkursowa: drabble o tematyce związanej z latem 

Gatunek: dowolny  

Termin wstawienia prac konkursowych: 17.11.2019, godz. 20 

Termin oddawania głosów: 25 listopada, godz. 7:30

Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany! 

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz  

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Zdzisław
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#2 » 12 lis 2019, o 10:50

UPAŁ 

„Uff… jeszcze trochę, a ugotuję się we własnym pocie. Na cholerę zgodziłem się na taką pracę?! Płacą świetnie, ale czy forsa warta jest takiej mordęgi? Cholerne słońce… musi akurat świecić prosto w gębę?! Jasne, awaria sprzętu, to musiałem wbić się w ten kombinezon i wyjść na zewnątrz. Jestem w końcu jedynym, który zna się na naprawach. Tylko dlaczego moje chłodzenie w kombinezonie też nawaliło?! Miało kiedy. Pusto, daleko do domu… pieprzę taką robotę! Cholera, nie wytrzymam tego upału, rozepnę suwak choć na chwilę, schłodzę się…”. 

– George, co robisz?! Na zewnątrz jest prawie zero kelwinów! Mike, ściągaj go natychmiast do śluzy!

Achilles
scyzoryk
scyzoryk

Post#3 » 13 lis 2019, o 05:00

Szedłem dziś pośród rozhuśtanych zbóż. Pośród łąk zielonych, co hen sięgają za horyzont. Spacerowałem przez szumiące lasy, a słońce sprawiało, że się pociłem. Powietrze załamywało się z gorąca nad rozgrzanym asfaltem, a pod przydrożnym sklepikiem siedziały dzieci i jadły lody. Wstąpiłem do sklepu po orzeźwiające piwo. Gdy lodowaty napój ukoił moje pragnienie, ruszyłem dalej. Pod wieczór zaszedłem do miasteczka, do baru, gdzie panowie w koszulach i panie w sukienkach – bez zbędnych płaszczy, bez zbędnych czap i szali. I piliśmy do samego rana. I kąsały nas komary, oblatywały muszki. I upalny był to wieczór, wesołe śpiewaliśmy piosenki. I bolesna była pobudka…

Awatar użytkownika
kikimora
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#4 » 13 lis 2019, o 23:24

Lato przypomina mi piękną i mądrą kobietę, która ciepłym, spokojnym głosem opowiada o zwyczajnych dniach. Każde jej słowo jest odrębnym słońcem, pełnym światła w rozkołysanej rzece. Zamykam oczy i prawie czuję na sobie powiew gorącego wiatru, zapowiedź dobrej pogody. Otwierają się wszystkie barwy, zapachy, dźwięki, smaki. Jednym słowem - radość życia. Właśnie to bogactwo lata zachwyca najbardziej. Przenika głęboko do duszy. Budzę pamięć. Jest tak, jakbym przyłożyła do oczu dziecięcy kalejdoskop. Przesuwają się najpiękniejsze chwile ostatniego lata. Tęsknię, ale paradoksalnie, właśnie tęsknota za latem daje poczucie pełnego szczęścia. Pozwalam rosnąć uczuciom, również po to, by móc podzielić się z wami.
Buntuj się, buntuj, gdy światło się mroczy - Dylan Thomas

Melibea
scyzoryk
scyzoryk

Post#5 » 14 lis 2019, o 18:18

– Babciu, z czym kojarzy ci się zachód słońca? 

– Mnie, skarbie, czerwone niebo przypomina pewien spacer po plaży, białą sukienkę, męskie ramię i słodkie lody truskawkowe. Za każdym razem, gdy czerwona kula przemierza swą codzienną wieczorną wędrówkę, przed oczami odtwarzają mi się sceny z tym jednym letnim zachodem słońca. Mimo że ta ciepła lipcowa noc nad brzegiem morza nie była wcale wyjątkowa, pamiętam każdą sekundę sprzed sześćdziesięciu lat. Może dlatego, że był to szczęśliwy czas. Może dlatego, że był to czas bez zmartwień. Może dlatego, że bardziej wtedy wierzyłam ludziom i w ludzi. Teraz ulgę przynosi jedynie rzęsisty deszcz...

Melibea

Awatar użytkownika
Camenne
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#6 » 18 lis 2019, o 07:37

Zapraszam do głosowania na tekst, który spośród wszystkich czterech zgłoszonych spodobał wam się najbardziej! Tym razem do dyspozycji macie jeden głos, a wyniki ankiety poznacie po jej zakończeniu. Pamiętajcie, nie wolno głosować na siebie. 

Zachęcam też do komentowania tekstów.

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Camenne
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#7 » 23 lis 2019, o 11:31

Głosować można jeszcze tylko do poniedziałkowego poranku! Kto zapomniał, niech nadrobi, a kto zwleka, niech nie robi tego dłużej :D

Awatar użytkownika
Camenne
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#8 » 25 lis 2019, o 08:05

Mamy potrójny remis! W związku z tym odbędzie się dogrywka w postaci ankiety, która potrwa pięć dni od tego momentu. Jak poprzednio macie do dyspozycji jeden głos, a zwycięzcę poznamy po zakończeniu głosowania.

Awatar użytkownika
Camenne
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#9 » 30 lis 2019, o 11:41

Zwycięzcą konkursu na drabble został autor pierwszego drabbla, czyli Achilles. Gratulacje!  

Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie, a głosującym za aktywność w ankiecie! Do następnego! :D 

Kawka
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Post#10 » 30 lis 2019, o 19:44

Gratulacje Achillesie! Życzę Ci, pięknych tekstów i kolejnych sukcesów :).

Ui
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#11 » 30 lis 2019, o 23:01

Gratulacje i od Ui. Pozdrawiam.
Gdzie mądrość nie musi, tam złe jakieś mnie czasami posyła. Ech, życie przewrotne...

Awatar użytkownika
Zdzisław
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#12 » 1 gru 2019, o 15:20

Gratulacje, Achillesie :) 

(PS do Camenne: porządkowo - zwycięski tekst jest w kolejności opublikowany jako drugi, nie pierwszy).

Awatar użytkownika
Woogi
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#13 » 1 gru 2019, o 15:41

Gratuluję tekstu, Achillesie! Ładny obraz, tkwi w pamięci. :)

Awatar użytkownika
kikimora
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#14 » 1 gru 2019, o 16:40

Achillesie już bez "pięty" - pięknie! gratuluję i serdecznie pozdrawiam:)
Buntuj się, buntuj, gdy światło się mroczy - Dylan Thomas

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Post#15 » 1 gru 2019, o 22:05

Gratulacje dla Achillesa! :)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Wróć do „Konkursy, plebiscyty i pojedynki”