Poemat Czterech Kultur (do 20.07.17)

Aktualnie trwające konkursy literackie. Możliwość ogłaszania konkursów otwarta również dla niezarejestrowanych.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska
Posty: 4463

Poemat Czterech Kultur (do 20.07.17)

Post#1 » 29 maja 2017, o 08:31

W ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur po raz pierwszy organizowany jest ogólnopolski konkurs na poemat poświęcony Łodzi, w którym nagroda główna wynosi 10 000 złotych. Nazwisko zwycięzcy poznamy we wrześniu. Opatrzone pseudonimem utwory należy przesyłać do 20 lipca 2017 roku na adres Domu Literatury w Łodzi. Regulamin konkursu znaleźć można na stronie Centrum Dialogu (http://www.centrumdialogu.com/dzialalno ... onkurs-l4k)


Nadesłane prace oceni czteroosobowe jury, złożone z wybitnych znawców tematu. Zasiądą w nim: Profesor Jerzy Jarniewicz – poeta, krytyk literacki i tłumacz; Joanna Mueller – poetka, literaturoznawczyni i krytyczka literacka; Joanna Roszak – pisarka, poetka, publicystka oraz Kacper Bartczak – poeta, tłumacz i krytyk.
Wyniki konkursu poznamy we wrześniu, w czasie tegorocznej edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur, która odbędzie się w dniach 8-17 września. Nagrodzone utwory zostaną opublikowane w Kwartalniku Artystyczno-Literackim „Arterie”.

JURY KONKURSU

Profesor Jerzy Jarniewicz, poeta, krytyk literacki i tłumacz – głównie literatury anglojęzycznej, m.in. Jamesa Joyce'a, Philipa Rotha, Craiga Raine'a, członek kolegium redakcyjnego „Literatury na Świecie” oraz „Tygla Kultury”, teksty krytycznoliterackie stale publikuje również w „Tygodniku Powszechnym” i „Gazecie Wyborczej”, współpracował z brytyjskimi pismami literackimi „Poetry Review” i „Areté”. W 2008 roku nominowany za Znaki firmowe do Nagrody Literackiej Nike, a w 2013 za tom Na dzień dzisiejszy i chwilę obecną do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” w kategorii książka roku i Nagrody Poetyckiej Orfeusz. Od 2011 wiceprzewodniczący Rady Programowej Narodowego Centrum Kultury. Był członkiem Komitetu Nauk o Literaturze Polskiej Akademii Nauk. Zasiada w kapitule Nagrody Literackiej Gdynia. Mieszka na stałe w Łodzi.

Joanna Mueller – poetka, literaturoznawczyni i krytyczka literacka. Sygnatariuszka Manifestu neolingwistycznego, nazywająca własną twórczość archelingwizmem. Redagowała warszawskie akademickie czasopismo „LiteRacje”. Wiersze i artykuły krytyczne publikowała m.in. w „FA-arcie”, „Twórczości”, „Pograniczach”, „Tekstach Drugich”, „Dekadzie Literackiej”, „Literaturze na Świecie”, „Lampie” oraz „Wakacie”. Publikuje na http://www.literackie.pl oraz w „Biurze Literackim”. Autorka czterech książek poetyckich, współredaktorka antologii poezji kobiet (1989-2009) Solistki, współredaktorka książki Warkoczami. Antologia nowej poezji. Autorka zbioru szkiców Stratygrafie. Poetka projektu Sfotografuj wiersz – Zwierszuj fotografie.


Joanna Roszak, pisarka, poetka, publicystka. Wykładowca akademicki, adiunkt w Instytucie Slawistyki Polskiej Akademii Nauk. Stypendystka tygodnika „Polityka”, laureatka pierwszej nagrody w Konkursie im. Jana Józefa Lipskiego. Laureatka Nagrody Rady Wydziału IFP UAM za pracę doktorską Synteza mowy Tymoteusza Karpowicza, nominowana do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” za tom Wewe i do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej za tom Tego dnia. Publicystka m.in. serbskiego „Liparu” oraz „Pro Femina”, amerykańskiego „Przeglądu Polskiego”, czasopism polskich: „Odra”, „Topos”, „Literatura na Świecie”, „Res Publica Nowa”, a także „Nowe Książki”.


Kacper Bartczak poeta, tłumacz i krytyk, wykładowca literatury amerykańskiej na Uniwersytecie Łódzkim. Tłumacz takich poetów jak Rae Armantrout, John Ashbery, Peter Gizzi. Stypendysta Fundacji Fulbrighta i Fundacji im. Tadeusza Kościuszki. Laureat Nagrody Literatury na Świecie 2009 w kategorii Nowy Głos za tom esejów krytycznych Świat nie scalony. Nominowany do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” 2016 w kategorii książka roku za tom Wiersze organiczne. Za ten tom był również nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2016 w kategorii poezja.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.


Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Ogólnopolskie konkursy”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość