Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Seriale, seriale!

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Zobacz teksty użytkownika:

Seriale, seriale!

Post#451 » 14 kwie 2018, o 15:45

Wczoraj skończyłam ogłądać Broadchurch i owszem - bardzo fajne :kocham:
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Seriale, seriale!

Post#452 » 14 kwie 2018, o 17:37

Karen pisze:Wczoraj skończyłam ogłądać Broadchurch i owszem - bardzo fajne :kocham:

Cieszę się w takim razie :D Jeden z moich ulubionych seriali, aż szkoda, że w sumie jest raczej nieznany u nas.
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Karen

Seriale, seriale!

Post#453 » 14 kwie 2018, o 17:51

A co jeszcze polecasz, Cam? :D

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Seriale, seriale!

Post#454 » 14 kwie 2018, o 18:04

O kurcze, z tego typu seriali oglądałam sporo :D Z lepszych i dostępnych na netflixie - Luther (koniecznie!), Line of Duty jest świetne, The Bridge też (słynny skandi kryminał), Hinterland i Wallander dobre.

Spoza Netflixa gorrrąco polecam Forbrydelsen i The Killing - The Killing to amerykańska wersja Forbrydelsen, więc fabuła bardzo podobna, ale oba są genialne.

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Karen

Seriale, seriale!

Post#455 » 14 kwie 2018, o 18:10

Och, danke, zacznę od tego pierwszego ;)

Awatar użytkownika
Karen

Seriale, seriale!

Post#456 » 2 lis 2018, o 12:32

Co do nówek Netflixa, bardzo przypadł mi do gustu serial ''Nawiedzony dom na wzgórzu''. Fajny klimat klasycznego horroru osadzonego w XX wieku, jeśli chodzi o fragmenty z retrospekcjami, ale całość też daje radę.
Jak skończę, to w planach mam ''Chilling adventures of Sabrina'', o którym wspominała Camenne w innym temacie. :D

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Seriale, seriale!

Post#457 » 8 lis 2018, o 09:31

Karen pisze:Jak skończę, to w planach mam ''Chilling adventures of Sabrina'', o którym wspominała Camenne w innym temacie. :D

Mnie trochę Sabrina rozczarowała, spodziewałam się czegoś innego. O ile jest dość mrocznie i momentami graficznie (kanibalizm, mordy, rytuały), to wciąż jest mocno nastolatkowo, co niby siłą rzeczy wynika z wieku głównej bohaterki, ale jednak mnie na początku nieco zniechęciło. Z drugiej strony dobrze się ogląda i jest bardzo estetyczny.

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Seriale, seriale!

Post#458 » 16 kwie 2019, o 13:29

Aktualizacja sabrinowa po pięciu miesiącach i kolejnym pooglądanym sezonie (już wyszedł drugi) - dalej mam mieszane uczucia. To dziwna relacja love - hate, takie "polecam" i "nie polecam" jednocześnie. Często już całkiem wątpię, skrajnie rozczarowuję się daną sytuacją lub wątkiem, ale jednak mam potrzebę oglądania dalej i zobaczenia, jak historia się rozwinie. To chyba ta obsada i bohaterowie, część z nich naprawdę polubiłam i czuję pewne przywiązanie.
Fajne jest to, że fabuła jest bardzo wyraźna i prze w konkretną stronę - nie ma meandrów jak w wielu serialach, bo nawet jak pojawiają się jakieś wątki poboczne, to zazwyczaj są częścią siły napędowej fabuły. Akcja leci prawie na łeb, na szyję, bo jak się zastanowić, co się wydarzyło w dwóch sezonach, to nie spodziewałam się, że tyle zmieszczą w 20 odcinkach, ale przy tych trendach tworzenia tasiemców na przynajmniej siedem sezonów to dla mnie akurat ciekawa odmiana. Fajne jest też to, że serial jest dopieszczony pod kątem wizualnym, estetycznym etc., widać, że mają ogromny fundusz na wszystko i nie oszczędzają.
Finalnie - "polecam", ale nie miejcie wysokich oczekiwań, bo Sabrina pewnie ich nie spełni.

Awatar użytkownika
Karen

Seriale, seriale!

Post#459 » 23 kwie 2019, o 20:18

Ja z kolei obejrzałam ostatnio na Netflixie dwa seriale.
Ruchome piaski - taki nastolatkowy kryminał. Całkiem fajny, chociaż chciałabym czegoś więcej niż nastoletniej dramy jako głównej przyczyny wydarzeń.
After Life - świetny serial o żałobie, pogodzeniu się ze stratą i życiu na nowo po utracie żony - główny bohater ma boski czarny, cierpki, miejscami wręcz cyniczny humor, czyli moje klimaty. :D

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Seriale, seriale!

Post#460 » 23 kwie 2019, o 20:22

Ruchome piaski - taki nastolatkowy kryminał. Całkiem fajny, chociaż chciałabym czegoś więcej niż nastoletniej dramy jako głównej przyczyny wydarzeń.

O, właśnie się zastanawiałam nad tym serialem, ale po Sabrinie i Riverdale mam ostatnio przesyt tego typu serii :kuku:

Skończyłam za to oglądać "The Forest", francuski serial o zaginionej nastolatce. Coś w typie "The Killing", dość klimatyczny, dość ciekawy, choć znam dużo lepszych kryminałów w tej tematyce. Można pooglądać, ale nie jest to coś wyróżniającego się.

Wróć do „Film i serial”