Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Cytaty

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Awatar użytkownika
Zireael
Lewa ręka ciemności
Lewa ręka ciemności

Cytaty

Post#11 » 2 mar 2015, o 20:40

Al Pacino w Adwokacie Diabła:
Guilt is like a bag of fucking bricks. All you gotta is set it down... Who are you carrying all those bricks for anyway? God? Is that it? God? Well I tell you. Let me give you a little inside information about God. God likes to watch. He's a prankster. Think about it. He gives man instincts. He gives you this extraordinary gift, and then what does He do, I swear for His own amusement, his own private, cosmic gag reel, He sets the rules in opposition. It's the goof of all time. Look but don't touch. Touch, but don't taste. Taste, don't swallow. Ahaha. And while you're jumpin' from one foot to the next, what is he doing? He's laughin' His sick, fuckin' ass off! He's a tight-ass! He's a SADIST! He's an absentee landlord! Worship that? Never.

Monolog do zobaczenia tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=fCYbG5IRQjk

A przypomniał mi się przy okazji słuchania redakcyjnego mózgotrzepu (wrażliwym muzycznie szczerze odradzam - po tylu latach już przywykłam, ale dla niewprawnego ucha to może być masakra): https://www.youtube.com/watch?v=xcLBz373dU8
Salve lux post tenebras!

www.alternation.pl / www.alternation.eu

buubi
scyzoryk
scyzoryk

Cytaty

Post#12 » 1 lip 2015, o 15:42

Ezechiel 25,17 wiadomo skąd ;)

Awatar użytkownika
zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

Cytaty

Post#13 » 27 mar 2016, o 20:58

"Trzeba żyć i oddychać mimo wszystko, bo jutro też wzejdzie słońce i kto wie, co przyniesie przypływ" - Cast Away: Poza światem.

lespedeza
scyzoryk
scyzoryk

Cytaty

Post#14 » 27 mar 2016, o 23:06

zielarka pisze:"Trzeba żyć i oddychać mimo wszystko, bo jutro też wzejdzie słońce i kto wie, co przyniesie przypływ" - Cast Away.

Oglądałaś w tej chwili film ? Wzruszający....

Awatar użytkownika
zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

Cytaty

Post#15 » 28 mar 2016, o 09:10

lepsedeza, tak, chociaż wczoraj jedynie fragmentami, a cytat utkwił w pamięci już wcześniej.

lespedeza
scyzoryk
scyzoryk

Cytaty

Post#16 » 28 mar 2016, o 12:59

zielarka pisze:lepsedeza, tak, chociaż wczoraj jedynie fragmentami, a cytat utkwił w pamięci już wcześniej.

Dobra pamięć zatem :) Ja wczoraj obejrzałam wieczorem. Chyba już 3 raz. Film, który się zapamiętuje i wraca do niego.

Davila:
"Trzeba docenić komunały i przecenić mody."
"Ziemia nigdy nie była Rajem ale nie wiadomo czy nie możnaby zapobiec temu, żeby coraz bardziej nie stawała sie modną imitacją Piekła."
"Cynizm, jak każda postawa dogmatyczma jest dość łatwy."
"Istnieje pewien typ analfabetyzmu, któremu nie pomoże żaden dyplom. To analfabetyzm duszy."
"Zmiana jednego rządu demokratycznego na drugi ogranicza się do zmiany beneficjentów rozboju. "
I tak można by cytować i cytować....

Awatar użytkownika
GenerałŚwinkaMorska
lekki sztylet
lekki sztylet

Cytaty

Post#17 » 10 kwie 2016, o 19:18

Kiedyś zapisywałem cytaty z filmów w zeszycie, ale notatnik gdzieś się zawieruszył, a z tego co ocalało:
Big Fish:
"Byłeś dużą rybą w małym stawie, ale tutaj jest ocean, a ty toniesz"
Flatliners:
"To nie jest dobry dzień na śmierć"
Lost Embrace:
"Wnuki to prezent za to, że nie zabiliśmy swoich dzieci"
The Four Seasons:
"Nie cierpię jesieni. Wszyscy mówią, że jest taka piękna, a dla mnie to tylko odmiana śmierci"
Obrazek

adix
scyzoryk
scyzoryk

Cytaty

Post#18 » 11 maja 2016, o 15:19

"Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji."
Aldous Huxley – Nowy wspaniały świat

Awatar użytkownika
zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

Cytaty

Post#19 » 10 lis 2016, o 14:13

Bardzo się ucieszyłem, kiedy rano wyszło mi to obliczenie, jak przyleciał gołąb i zjadł okruszki. Jak szedłem do sklepu zobaczyłem zabitego psa, klęknąłem przy nim i pomyślałem - po co mi to? Ci mi z tego, że obliczyłem w ile minut świnka Piggy dogoni Kermita? Po co to wszystko?

Trafia mnie ciągle na nowo.

Nefariel
lekki sztylet
lekki sztylet

Cytaty

Post#20 » 15 sty 2017, o 15:18

Jeniec Kaukazu.
Mój posag to srebrny naszyjnik i dwaj Rosjanie na łańcuchu.

Wróć do „Film i serial”