Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Downton Abbey

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Downton Abbey

Post#1 » 23 wrz 2013, o 17:52

Serial ukazuje życie zarówno arystokracji, jak i służby w dworze Downton Abbey, a przede wszystkim starcie tradycji ze zmianami w Wielkiej Brytanii. Został nagrodzony między innymi Złotym Globem dla najlepszego miniserialu 2012, BAFTA i mnóstwem Emmy, nominowany do mnóstwa innych nagród.
Sama jestem dopiero na drugim odcinku, ale już bardzo, bardzo wciągnął mnie klimat serialu, piękne scenerie i atmosfera brytyjskiej arystokracji. Oglądał ktoś?
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

Downton Abbey

Post#2 » 25 wrz 2013, o 14:37

Jakiś czas temu Jedynka emitowała i miałam zamiar śledzić na bieżąco, ale godzina była średnia, więc w końcu zapomniałam. Ale, ale. Parę odcinków zobaczyłam i w sumie nie mogę powiedzieć złego słowa na temat tego serialu. Z każdej strony jest świetnie dopracowany, fabuła nie jest wyssana z palca, aktorzy i grane przez nich postaci bardzo dobrzy. Klimat, scenerie... Tak, to jest to :d może zacznę od nowa?

a_cappella
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Downton Abbey

Post#3 » 30 wrz 2013, o 21:44

Zaczęłam ostatnio. Pierwszy sezon połknęłam w dwa dni (to niby tylko siedem odcinków, ale takie maratony rzadko mi się zdarzają :D) i od razu zaczęłam drugi, powiem Wam szczerze, że nie spodziewałam się, że serial tak mnie wciągnie.

Klimat typowy dla produkcji seriali kostiumowych, ale ma coś w sobie - detale, kolory, widoczki, uchwycone niezręczności i znaczące spojrzenia... Cudny jest! :serce:

Co do postaci - pani O'Brien. Dżizas, jak ona mnie denerwuje, ma wypisane na twarzy, że jej główna rozrywka to zatruwanie życia innych bohaterów, widać to od pierwszego odcinka.

Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

Downton Abbey

Post#4 » 8 paź 2013, o 20:13

Podobnie jak a_cappella wciągnęłam pierwszy sezon błyskawicznie i teraz jestem na czwartym odcinku drugiej serii. Podpisuję się pod tym, co napisałaś rękami i nogami. Co do O'Brien - owszem, jest wredną biczą, ale jakieś tam sumienie posiada, bo i za jaśnie panią teraz odda życie (nie dziwne po tym, co zrobiła z tym mydłem) i z Langiem obchodziła się jak z jajkiem :d denerwuje mnie też Thomas, o przepraszam, teraz kapral-pełniący-obowiązki-sierżanta-Barrow. Zakochałam się w nim, ale potem okazał się chamem, a mnie tacy nie kręcą, więc żałuję, że kula nie trafiła go w czerep :d
W każdym razie serial wart każdej poświęconej mu minuty!

Muszę rozwiać swe wątpliwości i liczę, że ktoś już rozpoczął trzeci sezon:
 Rozwiń, aby przeczytać
Dlaczego, cholera, jest taka dziura w fabule? Gdzie podział się sir Richard z hakiem na rozwiązłą Mary i smętny Mefiu? Czuję się nieco zdezorientowana.

a_cappella
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Downton Abbey

Post#5 » 21 paź 2013, o 12:42

Ojeeej, nie! Ja ciągle na drugim, zwolniłam ;(

e: No dobrze, podgonione, właśnie obejrzałam 3x01 :D
Co do Toma - eech, faktycznie, też żałuję, że nie zarobił po drodze jakiejś kulki... Niby trochę dostał za swoje i podkulił ogon, ale widzę, że już zaczął stawać na nogi i wracać do starych zwyczajów.

Co do Twoich wątpliwości, Mań:
 Rozwiń, aby przeczytać
Faktycznie wątek z sir Richardem trochę się urwał, Mary miała polecieć do Stanów i przeczekać te tabloidowe szturmy, a wyszło na to, że to tablodiowe szturmy muszą poczekać na nią, bo bierze ślub, i ani słowa o całej sprawie.

A Mefiu - chodzi Ci o to, że już nie jest smętny czy jak? Bo przecież nie zniknął xD Swoją drogą - nie kojarzy Wam się trochę z młodym Brosnanem?

A poza tym - AAAAAAA, Shirley MacLaine w roli matki Cory, uwielbiam, coś mi się zdaje, że jej duecik z Violet będzie niezastąpiony :D

Awatar użytkownika
Camenne

Downton Abbey

Post#6 » 18 wrz 2014, o 12:02

Czeka ktoś na nowy, piąty sezon? Startuje już w niedzielę :D

Po promo (http://www.itv.com/presscentre/ep1week3 ... on-abbey-0) widać, że Downton to rzeczywiście bardzo pechowe opactwo. Titanic, wojna, tajemnicze choroby, wypadki, nie pamiętam, co jeszcze, a teraz do kompletu pożar. Irytuje mnie budowanie fabuły na takich tragediach i tym samym robienie z Downton niemalże przeklętego miejsca, ale i tak będę oglądać.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Blue
lekki sztylet
lekki sztylet

Downton Abbey

Post#7 » 19 wrz 2014, o 00:26

Ja! Za klimat tego serialu jestem w stanie wybaczyć nawet nienaturalnego pecha, wpisanego w dole Crawley'ów i ich służby. Ale z przyjemnością dam scenarzystom szansę na zaskoczenie mnie czymś nowym, choćby i nową katastrofą. Chociaż najbardziej liczę na cięte riposty i trudny charakter lady Violet.
I need the shade of blue that rips your heart out. You don't see that type of blue around here.
― Cath Crowley, Graffiti Moon

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Downton Abbey

Post#8 » 19 wrz 2014, o 16:07

where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
Camenne

Downton Abbey

Post#9 » 19 wrz 2014, o 16:58

O matko. Co prawda sporadycznie pojawiają się Amerykanie, więc jakieś role są, ale nie wyobrażam sobie Kardashian nawet jako podkuchenna... czy ktokolwiek inny :kuku:

Ciekawe, kogo będzie grał Clooney.

a_cappella
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Downton Abbey

Post#10 » 12 lis 2014, o 22:02

whatsername pisze:http://www.pudelek.pl/artykul/71220/kim_kardashian_chce_zagrac_w_downton_abbey/

:D :D :D

COOOOOOOOOOO. :shock:
Hahahaha, pierwsze słyszę, przecież ona jest za bardzo plastikowa, żeby tam zagrać, jakoś cięzko mi dopasować ją do jakiejkolwiek roli... Pozostaje tylko mieć nadzieję, że jednak nikt nie pomoże Kim dostać się do obsady. :D

Jak tam czwarty sezon? Zaraz zaczyna się piąty, a ja jakoś po trzecim straciłam zapał...

Wróć do „Film i serial”