Vikings

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
InfraRedSubZeral
Użytkownik zbanowany

Vikings

Post#11 » 3 years temu (8 gru 2014, o 14:46)

Serial jest bardzo ładnie zrobiony, ale nie podoba mi się. Dialogi są takie sobie, a całość strasznie dęta i napuszona. Jakby scenarzyści nie mieli pomysłów. W ogóle. Jedyne, co mi się w tym serialu spodobało, to scenografia i montaż.
________
Ludzie są stworzeni do tego, by pożądać

Mszczuj
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Vikings

Post#12 » 3 years temu (24 lip 2015, o 17:58)

Best serial ever :D wciągnąłem niedawno i od tego momentu nie mogę patrzeć na Gry o Tron z ich dziwnymi broniami i stylami walki. Mam wrażenie, że garstka wikingów na łódce podbiłaby westeros w jeden sezon ;)

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Vikings

Post#13 » 3 years temu (25 lip 2015, o 14:23)

Zgadzam się :D Vikings obecnie jest moim ulubionym serialem i chyba pierwszym, który złamał "zasadę", że trzeci sezon jest zawsze najgorszy. Zwrot akcji w finale naprawdę udany. Sezon zdecydowanie ge-nia-lny.

Na wykopie było AMA ze statystą, łapcie, jeżeli jesteście ciekawi: http://www.wykop.pl/link/2507451/ama-st ... w-vikings/
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
zielarka
magiczna kosa
magiczna kosa

Vikings

Post#14 » 3 years temu (28 lip 2015, o 18:20)

Dzisiaj skończyłam trzeci seozon. Nie porwał już tak jak pierwszy i drugi (obejrzane jednym tchem i w jedną dobę rok temu [?]) ale nadal Wikingów lubię.

Wiecie co jest zaskakujące? Soundtrack, to znaczy utwory wardruny, miast dopełniać i "ulepszać" serial, mnie przeszkadzają i zaburzają jego odbiór. Muzyka sama w sobie jest doskonała, to jasne, ale wszystkie utwory znałam wcześniej, otoczyłam wielką czcią, przesłuchałam setki razy, a w czasie tym stworzyłam w głowie własną wizję do każdej ich nuty.
Nawet nie mogę sobie wyobrazić, jak ogromne wrażenie zrobiłby na mnie serial gdybym to właśnie w nim po raz pierwszy zetknęła się z wadruną. Ah, ja naprawdę żałuje że nie dane mi było tego doświadczyć! *chlip*

Awatar użytkownika
Camenne

Vikings

Post#15 » 3 years temu (28 lip 2015, o 18:24)

Wardruny wcześniej nie znałam i moim zdaniem idealnie pasuje do serialu. Może to kwestia tego właśnie, że utwory znasz, więc pewnie masz w głowie ich własną "interpretację"?

Ja szczerze powiedziawszy już nawet nie pamiętam, na czym pierwszy i drugi sezon się kończyły :D Też oglądałam w ciągu doby czy dwóch i przez to całość mocno mi się rozmazuje. Trzeci sezon oglądałam już wolniej, całkowicie inne emocje. Wiadomo, że zupełnie inaczej ogląda się ciągiem, inaczej co tydzień, ale tym razem bardziej odczułam różnicę.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Mszczuj
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Vikings

Post#16 » 3 years temu (29 lip 2015, o 07:24)

Fakt, soundtrack nie powala na kolana, jak to bywa w innych produkcjach. W zasadzie nie pamiętam za bardzo co tam leci w tle, po prostu nie rzuciło mi się w ucho, bo nie słucham na co dzień takiej muzyki.

I myślę, że drugi sezon był najlepszy, ale czwarty też się bardzo obiecująco zapowiada. A z trzeciego najbardziej mi się podobała scena niesienia rozgrzanego pręta po rozżarzonych węglach przez chrześcijańskiego męczennika. Na wiki wyczytałem, że zgodnie z legendą wydarzenie to doprowadziło do chrztu Danii. Chylę czoła twórcom za nawiązanie.

Wróć do „Film i serial”