Kości

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Lullaby
scyzoryk
scyzoryk

Kości

Post#1 » 17 lip 2014, o 19:44

Oglądacie? Co myślicie o tym serialu?
Ja osobiście uwielbiam takie seriale, a Kość lubię oglądać nawet stare odcinki z pierwszej serii. Wciągną mnie w to mój brat :)

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Kość

Post#2 » 17 lip 2014, o 19:50

Nie masz na myśli Bones - Kości?
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Lullaby
scyzoryk
scyzoryk

Kość

Post#3 » 18 lip 2014, o 17:44

Tak, właśnie to.

Awatar użytkownika
Camenne

Kości

Post#4 » 18 lip 2014, o 17:48

Tak myślałam :D Co prawda sama nie oglądam Bones, ale na forum jest wielu miłośników tego serialu.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Kości

Post#5 » 18 lip 2014, o 17:59

YES. :D Pomimo tego, że zatrzymałam się gdzieś w trakcie siódmego sezonu, to muszę przyznać, że naprawdę uwielbiam ten serial. :) Relacja Bootha z Bones jest fantastyczna, a i ona, jako postać, jest bardzo ciekawa, chociaż czasami wydaje mi się, że nieco przerysowana. Poza tym lubię/lubiłam Zacka, no i oczywiście Angelę. :D
where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
Zireael
Lewa ręka ciemności
Lewa ręka ciemności

Kości

Post#6 » 5 sty 2015, o 20:40

Przyznaję się bez bicia, jestem wielką psychofanką :D Tzn nie ukrywam, że to nie jest serial AŻ TAK do oglądania (dosłownie "oglądania" - piękne kadry) jak np. Hannibal, gdzie każdy odcinek to mała uczta dla oka (i cichy chichot wewnętrznego psychologa ze względu na poziom psychologicznej fantastyki).
Ale cenię za bardzo szczególny, momentami czarny humor, niesamowitą dynamikę Booth-Brennan (fakt faktem, zanim się ostatecznie nie zeszli to była nieco lepsza), uwielbiam Hodginsa i Angelę - szkoda, że o nich tak mało... No i stażyści, każdy wnosi fajne i rozmaite side-story :) Jeśli chodzi o villianów to imho najlepiej wyszedł im Gormogon, Pelant (chociaż troszkę rozwleczony) i Ghost Killer (tutaj szkoda, że tak szybko wyjaśnili ten motyw, z tak dobrze rozbudowaną intrygą mogli go pociągnąć jeszcze przez sezon co najmniej).

Zapraszam do dyskusji, o Bonesach mogę piiisać i pisać :P
Salve lux post tenebras!

www.alternation.pl / www.alternation.eu

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Kości

Post#7 » 7 sty 2015, o 01:45

Ja nadal nie nadrobiłam najnowszych sezonów. :( Słyszałam, że wieje teraz trochę nudą, ale niestety nie to jest powodem tego, że nie jestem na bieżąco. Ostatnio zaczęłam oglądać starsze odcinki z trzeciego mniej więcej sezonu (różnie bywa), ponieważ lecą rano w telewizji FOX, kilka pod rząd. W święta widziałam odcinek wyjaśniający sprawę Gormogona i fakt, to był najlepszy villain, jakiego widziałam w "Kościach". (Czy nie ma jakiegoś sensownego polskiego tłumaczenia słowa "villain"? Przeciwnik? Czarny charakter? Meh...) :) Pelanta chyba w ogóle nie kojarzę, podobnie jak Ghost Killera i jest mi z tego powodu smutno i wstyd, ale na pewno to nadrobię.

...

Właśnie zaspoilerowałam sobie ostatni sezon i wiem, kto umrze.
Dobranoc.

Awatar użytkownika
Zireael
Lewa ręka ciemności
Lewa ręka ciemności

Kości

Post#8 » 7 sty 2015, o 13:23

Meeeeeh, nie ten spoooiler! Szkoda, że już wiesz :( Strasznie lubiłam -tę- postać.

Właśnie też się zastanawiałam nad tym villainem - główny antagonista? :D Fakt faktem, mają swoje lepsze i gorsze momenty, ale tak się przywiązałam, że cisnę całość... A propos śmierci, jeszcze jeden bohater odejdzie i to taki strasznie kochany, ale to mniej więcej w połowie materiału, którego jeszcze nie oglądnęłaś ;)
Tak w ogóle to lubię ich najbardziej za sam klimat forensics science (antropologia sądowa to niezbyt dobre tłumaczenie, bo wąskie, ale inaczej... hmm, nauki dochodzeniowe? sądowe? xD) -jest kompletnie inny niż w tych wszystkich CSI-ach, gdzie babeczki z TAAAAAAAKIIIMIIII wielkimi czuprynami pochylają się nad sterylną próbką... Fakt faktem, kumpela z antropologii serial oczywiście wyśmiała, ale potwierdziła tylko moją maksymę jeszcze z liceum - jeśli coś kochasz, to tego nie studiuj :P
Salve lux post tenebras!

www.alternation.pl / www.alternation.eu

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Kości

Post#9 » 7 sty 2015, o 13:32

Mhm, zgodzę się z Tobą, że "Kości" wyróżniają się na tle większości tego typu seriali. Procedurali staram się nie oglądać, bo szybko mnie nudzą i nie mogę się zżyć z postaciami, a to akurat jest dla mnie jedną z kluczowych kwestii przy śledzeniu danego serialu. Specem oczywiście od antropologii nie jestem, ani chemii, ani fizyki (etc., etc.), ale właśnie - im mniej wiesz, tym lepiej ci się ogląda. :) W "Kościach" fajnie połączono procedural z... nieproceduralem (jak w serialu "House", tam też im to całkiem wyszło, przynajmniej wg mnie); sprawy mnie ciekawią i lubię bohaterów, niektórym zdarza mi się kibicować. :)

Weź nie strasz, tam wszyscy są bardzo super! :< Nie lubię, jak umierają bohaterowie, których lubię. :( Zwłaszcza ci kochani.

KateValentine1990
lekki sztylet
lekki sztylet

Kości

Post#10 » 28 kwie 2016, o 02:18

Serial oglądam od pierwszego odcinka...! Zawsze chciałam być jak Bren, ale zgadzam się, że jest trochę przerysowana i to w niej najfajniejsze. Jest przekomiczna . Nowsze sezony są bardziej skupione już na życiu rodzinnym B&B. Wiadomo, nie mogą ciągle ze sobą flirtować i być , a jednocześnie przed sobą uciekać, bo to też mogłoby zniechęcić fanów. Jak dla mnie serial, który ukształtował mnie taką, jaka jestem teraz. Uwielbiam ten serial i mogę dyskutować o nim godzinami <3.
"Moje przemyślenia są proste: nie ma człowieka, który by nie umarł. Łącznie z papieżem. Skoro jest to nieodwołalne i nieodwracalne, to nie ma się czego bać."

Wróć do „Film i serial”