Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Proza marca: Złodziej wspomnień - prolog | Poezja marca: cztery pory odpustów

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”!
Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Spartakus

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
InfraRedSubZeral
Użytkownik zbanowany

Spartakus

Post#1 » 8 gru 2014, o 14:51

Dość specyficzny serial historyczny. Cecha charakterystyczna, bardzo słabe dialogi i duża ilość przystojnych gladiatorów. Udało mi się obejrzeć pierwszy sezon. Bogów Areny, już nie.
________
Ludzie są stworzeni do tego, by pożądać

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Spartakus

Post#2 » 8 gru 2014, o 15:10

A ja bardzo ten serial lubię. Efekty marne, bardzo, zielone tło aż bije po oczach, a krew to śmiech na sali, ale zawsze oglądam "Spartakusa" z przyjemnością. Podoba mi się fabuła, a pomimo tego, że starożytnikiem nie jestem i nie będę nigdy w życiu, to podoba mi się zgodność z tym strzępkiem informacji, jakie posiadamy o Spartakusie i samym powstaniu. Gladiatorzy, naturalnie, ciastka, przyjemnie się na nich patrzy, ale i fabuła została bardzo dobrze rozpisana na odcinki, więc, jak już pisałam, serial oglądałam już kilka razy i zawsze z podobnymi odczuciami.
where does everybody go when they go?

InfraRedSubZeral
Użytkownik zbanowany

Spartakus

Post#3 » 10 gru 2014, o 12:41

whatsername pisze:A ja bardzo ten serial lubię.

Moim zdaniem jest dziwny. Sporo w nim aluzji do dziwnych walk, które kończą się sfotografowaniem genitaliów przeciwnika. W jednej ze scen widać, jak aktorzy, lub też byty im towarzyszące, rozmawiają nie otwierając ust. Kojarzysz ten fragment? Spartakus mija Kriksosa i widać, jak nachyla się w jego stronę i nadaje coś do niego, "telepatycznie".

Efekty marne, bardzo, zielone tło aż bije po oczach, a krew to śmiech na sali, ale zawsze oglądam "Spartakusa" z przyjemnością. Podoba mi się fabuła, a pomimo tego, że starożytnikiem nie jestem i nie będę nigdy w życiu, to podoba mi się zgodność z tym strzępkiem informacji, jakie posiadamy o Spartakusie i samym powstaniu.

Twórcy byli aż tak pedantyczni?

Gladiatorzy, naturalnie, ciastka, przyjemnie się na nich patrzy, ale i fabuła została bardzo dobrze rozpisana na odcinki, więc, jak już pisałam, serial oglądałam już kilka razy i zawsze z podobnymi odczuciami.

Bardzo przystojni, faktycznie, ale jak dla mnie trochę za śliczni. Z kilkoma wyjątkami. Np. śliczny nie jest Gnaeus. Reszta panów jak z rozkładówek pism dla gejów ;)
________

gregor
scyzoryk
scyzoryk

Spartakus

Post#4 » 22 lip 2015, o 13:17

Kolega polecił, dałem sobie spokój po czterech odcinkach. Strasznie kiczowata produkcja.

InfraRedSubZeral
Użytkownik zbanowany

Spartakus

Post#5 » 5 paź 2015, o 09:17

No, strasznie :)
________

Wróć do „Film i serial”