Wataha

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Wataha

Post#1 » 10 wrz 2015, o 16:38

Serial HBO "Wataha" rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną oficerowie jednej z jednostek straży granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich uda się przeżyć. Kapitan SG Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni.

Bardzo ciekawy serial i jak zwykle w przypadku mających to ,,coś" nie będzie kontynuowany. Bardzo mi się spodobał pod względem fabularnym, odwzorowanie struktur Służby Granicznej wyszło im trochę słabiej (Major umieszczony w małej placówce). Polecam jeśli ktoś lubi zagadki i tajemnice oraz wspaniałą przyrodę Bieszczad.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Wataha

Post#2 » 10 wrz 2015, o 16:49

Wszystko pięknie i ładnie, serial całkiem przyzwoity, ale brak drugiego sezonu to dla mnie nieporozumienie.
Sam pomysł był całkiem ciekawy, a piękne ujęcia Bieszczad to swoista wisienka na torcie, ale, kurczę, za krótko. Końcówka skopana i to bardzo, a to psuje troszeczkę obraz całości.
where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Wataha

Post#3 » 10 wrz 2015, o 17:17

Przyznam się bez bicia, nie zrozumiałem końcówki i myślałem, że zapowiada ona kolejny sezon, więc się o niej nie wypowiadam. Przypuszczam, ze nie tak to miało wyglądać w zamierzeniach twórców. Początek mnie zachwycił i myślałem, że cały serial będzie w takim klimacie.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Wróć do „Film i serial”