Oscary

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Oscary

Post#1 » 26 sty 2011, o 14:26

W tym roku nominacje tak wyglądają: http://www.oscars.org/awards/academyawa ... inees.html

A z popularniejszych kategorii:
Najlepsza rola męska pierwszoplanowa:
* Javier Bardem in “Biutiful”
* Jeff Bridges in “True Grit”
* Jesse Eisenberg in “The Social Network”
* Colin Firth in “The King's Speech”
* James Franco in “127 Hours”

Najlepsza rola męska drugoplanowa:
* Christian Bale in “The Fighter”
* John Hawkes in “Winter's Bone”
* Jeremy Renner in “The Town”
* Mark Ruffalo in “The Kids Are All Right”
* Geoffrey Rush in “The King's Speech”

Najlepsza damska pierwszoplanowa:
* Annette Bening in “The Kids Are All Right”
* Nicole Kidman in “Rabbit Hole”
* Jennifer Lawrence in “Winter's Bone”
* Natalie Portman in “Black Swan”
* Michelle Williams in “Blue Valentine”

Najlepsza rola damska drugoplanowa:
* Amy Adams in “The Fighter”
* Helena Bonham Carter in “The King's Speech”
* Melissa Leo in “The Fighter”
* Hailee Steinfeld in “True Grit”
* Jacki Weaver in “Animal Kingdom”

Ciężko mi się zorientować w kategoriach filmowych, więc nie wklejam listy. Nawet Potter ma nominację, poza tym Black Swan, Incepcja, Jak zostać królem i parę innych. Czas nadrobić filmowe zaległości :D

Ale Colin Firth, Bale, Helena Bonham Carter i Natalie Portman <333
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Re: Oscary 2011

Post#2 » 26 sty 2011, o 18:04

Mam szczerą nadzieję, że nowy Potter nie wygra, bo to by było dla mnie śmieszne, mi się straszliwie nie podobał. Zwyczajnie nudny był. Może Incepcja jednak ma szansę?
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#3 » 26 sty 2011, o 18:19

Potter nie był nominowany jako najlepszy film, a jako "Art Direction", więc aż tak nie boli.
Myślę, że Black swan może zgarnąć dużo nagród, co prawda nie oglądałam, ale tyle osób o nim mówi, że w jakiś sposób odezwie się to w Oscarach. Zobaczymy... :roll:
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#4 » 26 sty 2011, o 19:26

Uch, ja mam od paru lat zaległości. Nadal na mnie czeka "To nie jest kraj dla starych ludzi" :? Ale "Czarnego łabędzia" muszę obejrzeć! I "King's Speech", koniecznie. I pomyślę nad "The Social Network" - w sumie jestem ciekawa, czemu się tym ludzie tak podniecają.

Incepcja powinna mieć duże szanse na Oscara za scenariusz oryginalny :D.
Ale cieszy mnie jeszcze, że faworytem do męskiej drugoplanowej jest Christian Bale!
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Camenne

Post#5 » 28 sty 2011, o 14:17

Black swan rzeczywiście jest świetny, w nieco pokrętny sposób pokazujący prosty pomysł wyzwolenia się, momentami może o nieco przerysowanych scenach, ale wszystko ma też swoje powody - podkreśla, jak bardzo bohaterka była uwięziona w walce z alter ego, który jest tym czarnym łabędziem, et cetera, jakkolwiek to zinterpretujemy, nie widzę w tym nic złego. Nie jest to film ani przesadnie ambitny, ani przereklamowany, jak dużo osób ocenia - ale może to tylko filmweb, bo odruchowo ostatnio porównuję potem moje opinie z ludźmi na filmwebowych forach.
"Film dla ludzi udających inteligentnych" i tak dalej :D Skąd się wzięła ta moda na krytykowanie dobrze ocenianych filmów? Albo też na całkowite objeżdżanie, bo "mi się nie spodobał, a mówili, że genialne, więc DNO"? :D

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Post#6 » 28 sty 2011, o 23:55

Byłam dzisiaj na "King's Speech". Film mi się szalenie podobał, głównie dzięki genialnym dialogom bohaterów. Angielski czarny humor pełną gębą :). Myślę, że Geoffrey Rush ma szansę na oskara za rolę drugoplanową. Ach i Helena Bonham Carter, marka sama w sobie. Jej akcent to jakiś jeden wielki cholerny fenomen *o*. Colin Firth również świetny. Sposób w jaki przeklinał i jego mina, coś bezcennego :D.

Zaś co do "Czarnego Łabędzia", myślę, że oskar poleci za żeńską rolę pierwszoplanową. Portman przeszła samą siebie :).
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Awatar użytkownika
Kaliope45
Użytkownik zbanowany

Post#7 » 30 sty 2011, o 18:39

Hehe a ja tez ogladałam tego Czarnego łabędzia i troche dziwny film,takie to nudne i wogole nie wiadomo o co chodzi, np ona w koncu zabila tamta panienke czy co? ;] nie kreca mnie filmy o chorych umyslowo panienkach. Chciala bym by Potter dostal oskara, fajny byl ten nowy

Giwi

Post#8 » 30 sty 2011, o 23:30

"Chora umysłowo panienka" nie zabiła Mili Kunis, tylko tak podpowiadała jej wyobraźnia. Nie wiem, czy obejrzałaś ten film do końca (?) skoro wszystko się w ostatnich scenach wyjaśniało. A film był do zrozumienia, po prostu trzeba go było dokładniej obejrzeć...? ;)

Awatar użytkownika
Camenne

Post#9 » 30 sty 2011, o 23:43

Co jak co, ale wszystko zostało bardzo ładnie i dosadnie pokazane, nie wiem, skąd wątpliwości. Cały obraz się dopełnił właśnie po tym, jak zorientowała się, że - spoilery, uwaga - całe starcie w garderobie było tylko wytworem jej schizofrenicznego umysłu i że tak naprawdę sama się dźgnęła (zresztą to była dość wyraźna metafora momentu zabicia w sobie białego łabędzia, to było świetne). Zresztą nie tylko ta scena była "podrasowana" przez nią samą, teraz kojarzę tylko Beth wbijającą sobie pilnik w policzki (?), ale później w windzie właśnie Nina upuszcza go z dłoni.
Może oglądałyśmy inny film niż Kaliope, co? ;)

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Post#10 » 30 sty 2011, o 23:54

Potter dostał nominację w kategorii efekty specjalne i muzyka, więc, a nuż się uda. Chociaż co do drugiego wątpię, "Incepcja pod tym względem jest o niebo lepsza ;). Nie rozumiem, czemu nominowali Toy Story 3 x.x...?
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Wróć do „Film i serial”