Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Oscary

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Kosteczek
runiczny rapier
runiczny rapier

Oscary

Post#101 » 24 lut 2015, o 22:16

Birdman zgarnął praktycznie wszystkie najważniejsze nagrody i zasłużył na nie bardziej niż ja. Być może dlatego że jeszcze nic nie nakręciłem albo po prostu Birdman jest najlepszym filmem XXI wieku.
The words of the prophets are written on the subway walls.

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Oscary

Post#102 » 16 lut 2017, o 16:08

No i jak w tym roku? Mamy jakieś predykcje, pobożne życzenia?
Kilka kategorii:
Najlepszy film:
Carla Hacken i Julie Yorn − Aż do piekła
Todd Black, Scott Rudin i Denzel Washington − Fences
Fred Berger, Jordan Horowitz i Marc Platt − La La Land
Iain Canning, Angie Fielder i Emile Sherman − Lion. Droga do domu
Lauren Beck, Matt Damon, Kimberly Steward, Chris Moore i Kevin J. Walsh − Manchester by the Sea
Dede Gardner, Jeremy Kleiner i Adele Romanski − Moonlight
Shawn Levy, Dan Levine, Aaron Ryder i David Linde − Nowy początek
Bill Mechanic i David Permut − Przełęcz ocalonych
Peter Chernin, Donna Gigliotti, Theodore Melfi, Jenno Topping i Pharrell Williams − Ukryte działania
Najlepszy aktor pierwszoplanowy:
Casey Affleck − Manchester by the Sea
Andrew Garfield − Przełęcz ocalonych
Ryan Gosling − La La Land
Viggo Mortensen − Captain Fantastic
Denzel Washington − Fences
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa:
Isabelle Huppert − Elle
Ruth Negga − Loving
Natalie Portman − Jackie
Emma Stone − La La Land
Meryl Streep − Boska Florence
Najlepszy aktor drugoplanowy:
Mahershala Ali − Moonlight
Jeff Bridges − Aż do piekła
Lucas Hedges − Manchester by the Sea
Dev Patel − Lion. Droga do domu
Michael Shannon − Zwierzęta nocy
Najlepsza aktorka drugoplanowa:
Viola Davis − Fences
Naomie Harris − Moonlight
Nicole Kidman − Lion. Droga do domu
Octavia Spencer − Ukryte działania
Michelle Williams − Manchester by the Sea
Najlepsza muzyka:
Mica Levi − Jackie
Justin Hurwitz − La La Land
Dustin O’Halloran i Volker Bertelmann − Lion. Droga do domu
Nicholas Britell − Moonlight
Thomas Newman − Pasażerowie
Najlepsza piosenka:
Audition (The Fools Who Dream) z filmu La La Land − muzyka i słowa: Justin Hurwitz, Benj Pasek i Justin Paul
City of Stars z filmu La La Land − muzyka i słowa: Justin Hurwitz, Benj Pasek i Justin Paul
The Empty Chair z filmu Jim: The James Foley Story − muzyka i słowa: J. Ralph i Sting
Can’t Stop the Feeling! z filmu Trolle − muzyka i słowa: Justin Timberlake, Max Martin i Shellback
How Far I'll Go z filmu Vaiana: Skarb oceanu − muzyka i słowa: Lin-Manuel Miranda

Oprócz tego mam do Aftefaktowiczów dwa pytania - pierwsze odnosi się do Oscarów samych w sobie. Od jakiegoś czasu, co luty słychać głosy (ostatnio coraz głośniejsze), że Oscary tracą powoli swoją wagę, jeśli chodzi o ocenę i krytyczne spojrzenie na kino. Decyzje Akademii spotykają się z coraz częstszymi dyskusjami, stąd też pytanie - czy werdykty Akademii są dla Was miarodajne? Czy może uważacie cały szum wokół tej nagrody (jak i samej gali) za czysto komercyjne święto?
Drugie pytanie dotyczy La La Land, rekordzisty pod względem nominacji. Faktycznie zasłużył?
where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Oscary

Post#103 » 16 lut 2017, o 20:22

Z nominowanych filmów oglądałam tylko "Nowy początek", "Przełęcz ocalonych" i "Pasażerów", więc nie będę typować, który film powinien dostać statuetkę. Choć, szczerze, dziwi mnie nieco nominacja dla "Przełęczy ocalonych", bo film jest w porywach dobry, ale na pewno nie wybitny, mocno uproszczony i nieco naiwny w dużej części, dla mnie to słaby kandydat do tytułu najlepszego filmu. Ale to film-hołd, stawiam, że to wybór bardziej polityczny (czy jakkolwiek to określić) niż estetyczny.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Kusy
lekki sztylet
lekki sztylet

Oscary

Post#104 » 16 lut 2017, o 21:04

Widziałem "La La Land". Żonie się podobał bardzo, mi trochę mniej, uważam że 14 nominacji to gruba przesada.

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Oscary

Post#105 » 17 lut 2017, o 00:07

Myślę, że zgarnie większość statuetek wśród swoich nominacji. Chociaż też mi się podobał, ot przyjemny film, to jednak też uważam, że kilka nominacji mogli sobie darować, bo są grubo przesadzone ;). I niestety pewnie Emma wygryzie Natalie, która w roli Jackie wypadła fenomenalnie, ale cóż. Niezbadane są wyroki Akademii.
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

a_cappella
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Oscary

Post#106 » 17 lut 2017, o 12:39

whatsername pisze:Drugie pytanie dotyczy La La Land, rekordzisty pod względem nominacji. Faktycznie zasłużył?

Moim zdaniem nie - jest przyjemny, kolorowy, wszechobecna słodkość zrównoważona może nie do końca słodkim zakończeniem, ogólnie to dobry film z niezłym soundtrackiem (chociaż Emma kariery wokalnej raczej nie zrobi :D), lubię musicale, ale tyle nominacji to przegięcie :v

A co do samej ceremonii - żaden ze mnie krytyk i nie potrafię tego wrażenia do końca uzasadnić, niemniej wydaje mi się, że faktycznie od ładnych paru lat względy estetyczne i jakość produkcji nie są przy przyznawaniu nagród najważniejsze.

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Oscary

Post#107 » 27 lut 2017, o 13:31

Smutek, że Portman nie dostała oskara, beka, że dopuścili się takiej gafy. Nawet jeśli to było wyreżyserowane, come on, są pewne granice <hahaha> <hahaha> .

Awatar użytkownika
Camenne

Oscary

Post#108 » 28 lut 2017, o 00:00

Nie oglądałam ani La La Land, ani Moonlight, więc się nie wypowiem na temat słuszności wyboru :D Ale wpadka straszna, jeżeli celowa, to tym bardziej niesmaczna.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Sanne

Oscary

Post#109 » 28 lut 2017, o 16:47

Na La La Land wynudziłam się straszliwie, więc chociaż nie oglądałam Moonlight cieszę się z tej korekty

Co do samej wpadki, widać było że coś jest nie tak odkąd Warren Beatty otworzył kopertę i zaczął szukać drugiej kartki bo pierwsza mu nie pasowała. A jak zobaczyłam panów z obsługi w popłochu kręcących się na scenie to już wiedziałam co się święci. Ale wątpię czy to wyreżyserowali, chociaż sytuacja absurdalna i choć fanką LLL nie jestem, to zwyczajnie żal mi obsady i autorów. Ale zachowali się bardzo ładnie.

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Oscary

Post#110 » 28 lut 2017, o 17:37

Sanne pisze:Ale wątpię czy to wyreżyserowali, chociaż sytuacja absurdalna i choć fanką LLL nie jestem, to zwyczajnie żal mi obsady i autorów. Ale zachowali się bardzo ładnie.

Prawda. PwC, które obsługuje Akademię od 83 lat, wzięło winę na siebie. Mi szkoda jest też obsady Moonlight bo chwila ich triumfu została dosyć hmmm popsuta. No i ekipa od LLL, to musiało być dosyć bolesne, jesteś w połowie przemówienia, a tu nagle zabierają ci nagrodę. Brawa dla producenta LLL, który wręczył im nagrodę i zachował się baaaardzo w porządku.

Wróć do „Film i serial”