Oscary

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Oscary

Post#91 » 3 mar 2014, o 21:09

Dla mnie nie ma takiej tragedii, pomijając tyle nagród dla Grawitacji i brak Oscara dla Leo. Obejrzałam w tym roku większość nominowanych filmów i moim zdaniem ten rok był wyjątkowy pod względem jakości. Prawie same tytany biły się o statuetkę (chociażby kobiety w głównej roli) i nie boli mnie to, że Meryl nie dostała bądź Judi, bo jestem też pewna, że zwyciężczyni także poradziła sobie znakomicie.
Z kolei raduje mnie brak nagród dla American hustle, który był dla mnie wielką pomyłką nominacji prócz Jennifer.
Po prostu robię za zły charakter.

Awatar użytkownika
Innuendo
lekki sztylet
lekki sztylet

Oscary

Post#92 » 26 mar 2014, o 12:43

A mnie właśnie w tym roku filmy nie zachwyciły, uważam, że nie było wielkiej konkurencji. Za to bardzo podobała mi się oprawa i poprowadzenie gali, Ellen była genialna. Na luzie, zamiast patetycznie, jak to zwykle na Oscarach.
Też nie rozumiem ogromu nagród dla Grawitacji, ale cieszę się, że Cuarón dostał za reżyserię. Nie rozumiem też Oscara dla "Twelve years of slaveTeż jest mi szkoda Leo, bo powinien już naprawdę dostać statuetkę za całokształt, ale akurat za "Wilka..." bym mu nie dała, nie zachwycił mnie. Powinien dostać Oscara już dwadzieścia lat temu za "Co gryzie Gilberta Grape'a", a nawet jeśli nie, to później za "Krwawy diament". Kiedyś go uwielbiałam, ostatnio mam wrażenie, że wszystko gra tak samo, chociaż scena w "Wilku...", jak rozwalił samochód będąc na haju była świetna. Szkoda go trochę, ale Matthew McConaughey był rewelacyjny i zdecydowanie zasłużył.
Też obstawiałam Maryl Streep i Judi Dench (bardziej Meryl, ale ona z kolei ma już trzy Oscary, więc jej wystarczy) i Oscar dla Cate trochę mnie zaskoczył. Była dobra w "Blue Jasmine", ale nie aż tak dobra. Liczyłam na Oscara dla Jareda i się nie przeliczyłam.
Jako najlepszy film obstawiałam "Kapitan Phillips" albo "Dallas Buyers Club". No, szkoda.
To teraz rok czekania.
If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Oscary

Post#93 » 2 kwie 2014, o 21:35

Przyłączam się do słów odnośnie Grawitacji - odkąd pooglądałam ten film, nie mogę dojść do powodu, z jakiego dostał tyle Oscarów (a oglądałam ponad dwa tygodnie temu). Bezsprzecznie są świetnie wykonane efekty specjalne i w tej kwestii statuetka zasłużona, za montaż również, jednak... to chyba wszystko? Film jest dobry "technicznie" - montaż, efekty właśnie etc., może muzyka, ale jeżeli chodzi o grę, moim zdaniem aktorzy nawet nie mieli szansy się wykazać, więc odebrałam ten film jako wydmuszkę - a co z tego, że obrazek piękny, jak pustka w środku.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Actia
scyzoryk
scyzoryk

Oscary

Post#94 » 5 kwie 2014, o 17:12

Z kolei ja nie rozumiem, skąd zdziwienie i oburzenie niektórych ludzi odnośnie siedmiu Oscarów dla Grawitacji. Film został nagrodzony w kategoriach: najlepsza muzyka, najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż dźwięku, najlepsze efekty specjalne. Wychodzi więc na to, że zwyciężył "technicznie", moim zdaniem jak najbardziej słusznie, bo chociaż całościowo film mnie nie zachwycił, w tych dziedzinach zrealizowany był perfekcyjnie. Oprócz tego Cuarón odebrał statuetkę za reżyserię, co też nie powinno dziwić, bo w końcu Grawitacja była od początku do końca jego wizją, dopracowaną w szczegółach. Sama historia jest niesamowicie prosta i być może niekoniecznie atrakcyjna dla widzów, ale za to jak poprowadzona! Przeniósł na ekran to, co zrodziło się mu w głowie, a nie każdemu się to udaje. W każdym razie, mnie nagrody dla tego filmu nie dziwią, za to w innych kategoriach trochę bym pozmieniała.

a_cappella
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Oscary

Post#95 » 15 sty 2015, o 16:21

Tum-dum-dum-dum, mamy cztery nominacje! :D Dwie dla Idy (zdjęcia, najlepszy film nieanglojęzyczny) oraz po jednej dla Joanny i Naszej klątwy (dokument krótkometrażowy)!

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Oscary

Post#96 » 15 sty 2015, o 17:00

Podobno gdy film nie zdobędzie złotego globu, a Sanne poinformowała mnie, że Ida nie zdobyła globu, to na Oscara nie ma szans. Nie mniej, nominacja też jest wyróżnieniem.

Kosteczek
runiczny rapier
runiczny rapier

Oscary

Post#97 » 29 sty 2015, o 03:51

To że Jake Gyllenhaal nie dostał choćby nominacji za Nightcrawlera, to jest parodia wszystkiego.

Nie sprawdzałem czy dostał nominację, ale liczę, że Norton dostanie Oscara za drugoplanówkę w Birdmanie. W ogóle Birdman powinien zgarnąć prawie wszystkie statuetki.

Whiplash jest bdb, ale nie ten kaliber.
The words of the prophets are written on the subway walls.

InfraRedSubZeral
Użytkownik zbanowany

Oscary

Post#98 » 16 lut 2015, o 09:54

Actia pisze:Z kolei ja nie rozumiem, skąd zdziwienie i oburzenie niektórych ludzi odnośnie siedmiu Oscarów dla Grawitacji. Film został nagrodzony w kategoriach: najlepsza muzyka, najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż dźwięku, najlepsze efekty specjalne. Wychodzi więc na to, że zwyciężył "technicznie", moim zdaniem jak najbardziej słusznie [...]

Moim zdaniem nie.
________
Ludzie są stworzeni do tego, by pożądać

Babrach
scyzoryk
scyzoryk

Oscary

Post#99 » 24 lut 2015, o 15:47

Niby jest ta cała afera, że "Ida" to antypolski film, ale, moim zdaniem, Internety komentarzem do Oscarów wygrał portal Niezalezna.pl:
http://niezalezna.pl/64475-stereotyp-o- ... -sa-pijani

Metaliczny
scyzoryk
scyzoryk

Oscary

Post#100 » 24 lut 2015, o 21:51

IMO jeśli film nie byłby o tym jak to Żydów bito, etc. to oskara by nie dostał. Koniec i kropka. Wszędzie Żydzi ....

Wróć do „Film i serial”